Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Koncertzālē “Cēsis” izskanēs mūzika sitaminstrumentiem un klavierēm

Redakcija
Redakcija

Sestdien, 21. augustā, Koncertzāles “Cēsis” izskanēs enerģiskā un virtuozā sitaminstrumentālistu dueta - Jura Āzera un Guntara Freiberga, jaunākā koncertprogramma, kas tapusi kopā ar pianistēm Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu. Tās pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, kas apliecina sitaminstrumentu repertuāru kā patstāvīgu un nozīmīgu profesionālās mūzikas sastāvdaļu, kas virtuozitātes un muzikālās izsmalcinātības ziņā līdzvērtīga citām. Vakara īpašais notikums – latviešu komponista Krista Auznieka jaundarba “Smaržīgais laikrādis” pasaules pirmatskaņojums.

Gaidāmas Jura Āzera un Guntara Freiberga koncerts ir atgriešanās Cēsīs pēc trīs gadu pārtraukuma – iepriekšējo reizi duets šeit viesojās festivāla “Arēna” ietvaros” un tajā izskanējusī programma Texture of Groove viņiem atnesa “Lielās mūzikas balvas” nomināciju par izcilu darbu ansamblī.

Sestdienas vakarā dzirdēsim ungāru komponista Bēlas Bartoka Sonāti divām klavierēm un sitaminstrumentiem - vienu spilgtākajiem paraugiem, kurā viņam izcili izdevies apvienot ungāru folkmūzikas ritmus un klasisko mūziku. Līdzās - amerikāņa Džordža Krama viens no izcilākajiem opusiem Music for the Summer Evening (Mūzika vasaras novakarei), kurā saklausāmas atsauces uz Bartoku. Tajā ir klātesošas labākās komponista individuālā stila pazīmes — muzikāla superizsmalcinātība, fenomenāls talants spilgtu muzikālu tēmu radīšanā, kā arī bagātīgs kultūratsauču klāsts.

Vakara programmu vainagos daudzsološā jaunās paaudzes latviešu komponista, “Lielā mūzikas balva 2017” laureāta Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm “Smaržīgais laikrādis” par kura centrālo ideju kļūst “smaržas pulkstenis”, objekts, kuru līdz pat 20. gadsimta vidum eiropiešu domātāji uzskatīja par vienkāršu vīraka turētāju, bet izrādījās, ka tas ir arī īpatns laikrādis. Piedzīvosim to, kā pats Auznieka skaņdarbs kļūst par smaržīgo laikrādi: tā simbols jau sākotnēji būs skaidri redzams un, skaņas vīrakam degot, tas nekur nepazudīs, bet caur gruzdēšanas procesu klausītājiem izveidosies apzinātākas attiecības ar laiku, kuru šis simbols kā smaržu izdala. Lielu lomu spēlēs klavieru pedāļi, kas ļauj noķert laiku un to nepalaist aizejamībā tiklīdz taustiņš atlaists. Tāpat perkusiju instrumenti, kuru skaņa uzkavējas, laiku pārvēršot par telpu.

Biļetes nopērkamas internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā..., “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Koncertzāles “Cēsis” kasē.

Biļetes uz koncertu ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts.