Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Nedēļas nogalē Dzintaros Gidons Krēmers un Kremerata Baltica kopā svinēs 100

Redakcija
Redakcija

Nedēļas nogalē, 10. un 11. septembrī, Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 18. starptautiskais “Kremerata Baltica” festivāls. Slavenais vijolnieks Gidons Krēmers un izcilais “Kremerata Baltica” šogad aicina uz “Kremerata Baltica” orķestra 25 gadu un vijolnieka Gidona Krēmera 75 gadu, kopā simboliski 100 gadu jubilejas svinībām.

Festivāla atklāšanas dienā, 10. septembrī, koncertā “Gidons Krēmers, Gija Kančeli un Pēteris Plakidis” līdzas pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajam kamerorķestrim “Kremerata Baltica” uz skatuves kāps arī daudzsološā pianiste Agnese Egliņa un virtuozāis sitaminstrumentālists Andrejs Puškarevs. Pie diriģenta pults stāsies Azerbaidžānas Valsts simfoniskā orķestra, Jauno Minhenes filharmoniķu un Baku kamerorķestra galvenais diriģents Fuads Ilbragimovs, kurš uzstājies ar ievērojamākajiem orķestriem Eiropā.

Atklāšanas koncertā skanēs skaņdarbi no komponistiem, Gidona Krēmera un ‘‘Kremerata Baltica’’ muzikālajiem domubiedriem, kuriem bijusi nozīmīga loma orķestra radošajā dzīvē, un īpaša dāvana Dzintaru koncertzāles apmeklētājiem – neparasti daudzpusīgās komponistes, pianistes un dzejnieces Ļeras Averbahas (Lera Auerbach) ‘‘Serenādes melanholiskai jūrai’’ pirmatskaņojums.

Savukārt 11. septembra koncertā “Gidons Krēmers.Georgijs Osokins. Šūmanis un Šopēns” romantiskos mūzikas akordos līdzās maestro G. Krēmeram un “Kremerata Baltica” orķestrim uz skatuves būs izcilais pianists Georgijs Osokins un sitaminstrumentālists Andrejs Puškarevs.

Koncertā skanēs versmainā romantiķa Roberta Šūmaņa (Robert Schumann), kā arī labskaņas ideālista un pētnieka Georga Pelēča skaņdarbi un reti atskaņotā ievērojamā 20. gadsimta azerbaidžāņu komponista Fikreta Amirova (Fikret Amirov) “Kamersimfonija”. Fikrets Amirovs savā daiļradē apvienojis azerbaidžāņu, Tuvo Austrumu un Rietumu mūzikas kultūras tradīcijas, viņš arī radījis simfonisko žanru ‘‘mugam’’, kas balstīts uz azerbaidžāņu tautas mūzikas intonācijām.

Talantīgais pianists Georgijs Osokins pirmo reizi ar “Kremerata Baltica” orķestri uzstājās 10 gadu vecumā un šobrīd ir “Kremerata Baltica” rezidējošais mākslinieks, un sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un interpretācijām ar patiesīguma svaru. Ievērojamā pianista firmas zīme ir Friderika Šopēna (Frédéric François Chopin) mūzika.
Un koncertā talantīgais Georgijs Osokins atskaņos Friderika Šopēna atzīšanos mīlestībā - “Otro klavierkoncertu”.

“Kremerata Baltica” festivāls notiks ar Jūrmalas domes atbalstu.

Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā...

Koncertus Dzintaru koncertzālē apmeklēt var:
- uzrādot derīgu Covid-19 vakcināciju vai pārslimošanu
apliecinošu sertifikātu;
- personu apliecinošu dokumentu;
- biļeti.