Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:365, Did:0, useCase: 0


Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma Roberta Muža personālizstāde

Redakcija
Redakcija

Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma Roberta Muža personālizstāde
Roberts Muzis, „Rudens”, 2010. g. Audekls, akrils. 55 x 90 cm

No 26. februāra līdz 7. aprīlim Latgales vēstniecībā GORS būs apskatāma gleznotāja Roberta Muža personālizstāde „Latvija. Ainava. Portrets”, kurā tiks eksponēta plaša ainavu retrospekcija, kā arī Latvijas vēsturē nozīmīgu personību portretu izlase. Ar šo izstādi tiks atklāta Latgales vēstniecības GORS mākslas galerija, kas turpmāk koncertzāles apmeklētājiem piedāvās Latvijas kultūrtelpā nozīmīgu un interesantu dažādos žanros strādājošu mākslinieku darbu kolekcijas.

Roberts Muzis (dz.1944. g.), nu jau pats būdams pedagogs ar 40 gadu akadēmiskā darba stāžu, sevi uzskata par profesora Induļa Zariņa skolnieku, mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā. Strādājis visos glezniecības žanros, tomēr plašāk pazīstams kā minimālistiskas ainavas meistars.

„Kā vairums mākslinieku, arī Roberts Muzis atzīst, ka glezniecības būtība ir krāsa. Turklāt viņš saka, ka pati glezniecība ir absolūts bezizmēra jēdziens, bet tās uzdevums ir paust to, ko var izpaust tikai ar krāsu. Vienkārši motīvi, gandrīz bez detaļām, minimāli izteiksme līdzekļi. Nekādi gleznieciskie triki, smukumi un uzslāņojumi. Tīra telpa – gaiss.”, tā viņa kataloga ievadā raksta mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Mākslinieks par tituldarbu Rēzeknes izstādei izvēlējies tumsnējo, zemes toņos gleznoto ainavu „Rudens”, par kuru 2015. gadā saņēmis zelta medaļa un diplomu kā pirmais “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” laureāts.

Izstādē iepazīsim arī Robertu Muzi kā portretistu. Viņš gleznojis vairāku Latvijas valsts prezidentu portretus, kā arī iejūtīgi portretējis Latvijas vēsturē nozīmīgas personības. Latgales vēstniecībā GORS skatāmi Andreja Spāģa, Ata Kronvalda, Krišjāņa Barona portreti.

Mākslinieks šobrīd ir profesors Latvijas Universitātē, strādājis vairākās Latvijas augstskolās, visilgāk Latvijas Mākslas akadēmijā.

Izstādes atklāšana: 26. februārī 16.00, tā būs skatāma līdz 7. aprīlim.