Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0


Sākot no februāra Leļļu teātrī – SKOLĒNU PĒCPUSDIENAS

Redakcija
Redakcija

Februārī Latvijas Leļļu teātris uzsāk jaunu piedāvājumu klašu kolektīviem – SKOLĒNU PĒCPUSDIENA, kas ļaus apmeklēt kādu no pieprasītākajām skolēnu izrādēm dienas laikā par īpašu cenu. Šīs izrādes, kas sākotnēji plānotas reizi vai divas mēnesī, būs pieejamas tikai grupu apmeklējumam, cena par biļeti – 7.00 EUR skolēnam, savukārt pavadošajiem pedagogiem ieeja būs bez maksas.

Šādā veidā teātris cer padarīt klašu kolektīviem teātra apmeklēju pieejamāku gan laika, gan cenas ziņā, kā arī ar skolotāju starpniecību veicināt kritisko domāšu, izpratni un diskusijas par gūto mākslas pieredzi. Lai iedvesmotu skolotājus un skolēnus auglīgai sarunai par redzēto un iedrošinātu izteikt katram savas domas, teātris līdz februārim plāno sagatavot speciālu materiālu, kas sniegs idejas izrāžu analīzei.

Pirmās izrādes, ko šī piedāvājuma ietvaros būs iespējams noskatīties, ir:
“Mazais princis” – 9. februārī plkst. 14.00, Mazā zāle
“Emīls un Berlīnes zēni” – 10. martā plkst. 14.00, Lielā zāle
“Snaudošā pūķa pasaka” – 31. martā plkst. 14.00, Mazā zāle
Lai pieteiktos izrādes apmeklēšanai, nepieciešams sazināties ar teātra administrāciju pa tālruni 67285418 vai diana@lelluteatris.lv un rezervēt nepieciešamo vietu skaitu.

Latvijas Leļļu teātris piedāvā plašu repertuāru gan latviešu, gan krievu valodā visu vecumu auditorijai. Pēdējo gadu laikā tapis liels skaits izrāžu, kas paredzētas tieši skolas vecuma bērniem, galvenokārt piedāvājot zināmu klasikas darbu mūsdienīgas interpretācijas. Lielākoties šīs izrādes veidojuši jaunākās un vidējās paaudzes režisori, piedāvājot savu redzējumu ar augstu māksliniecisko vērtību – Edgars Kaufelds, Ģirts Šolis, Dmitrijs Petrenko, Edgars Niklasons, arī viesrežisori no ārvalstīm – Nadežda Aleksejeva (Krievija), Jans Villems van den Boss (Nīderlande). Daļa no šiem iestudējumiem tikuši nominēti Spēlmaņu nakts balvai kā Gada izrāde bērniem vai jauniešiem.

Latviešu trupas repertuārā pašlaik ir gandrīz 15 izrādes sākumskolas vecuma bērniem: “Alise Brīnumzemē”, “Emīls un Berlīnes zēni”, “Kentervilas spoks”, “Pepija Garzeķe”, “Pēdu dzinējs Caps”, “Pinokio”, “Divas Lotiņas”, “Gulivera ceļojumi”, “Makss un Morics”, “Mazais princis”, “Neglītais pīlēns”, “Kaštanka”, “Snaudošā pūķa pasaka” un “Skroderdienas Silmačos”. Lielākā daļa no šīm izrādēm skatāmas arī krievu trupas izpildījumā.

Vairāk informācijas Latvijas Leļļu teātris