Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 3


Izrādes bērniem kultūras telpā "3 MĀSAS" novembrī un decembrī

Redakcija
Redakcija

11. novembrī kultūras telpā "3 MĀSAS" būs iespēja noskatīties divas izrādes bērniem

12:00 - muzikāli teatrāla spēle "Vai pagaršot?" uz kuru aicinām, lai iedvesmotu pagaršot pasauli un svinētu to, ka esam dzīvi.

Izrādi veidojusi režisore Dita Balčus, iedvesmojoties no Reja Bredberija romāna "Pieneņu vīns". Tajā kopā savijušās dažādas, mazas vasaras ainiņas, kuras skatītāju acu priekšā izspēlē aktieri Egija Silāre, Māris Bezmers un mūziķe/komponiste Elizabete Balčus. Elizabetes radītajai mūzikai izrādē ir ļoti svarīga loma - tā ir avangardiski elektroniski teatrāla nākotnes mūzika, kuru dažbrīd, atskaņo pat uz dārzeņiem.

16:00 - jautrs, muzikāls, izglītojošs piedzīvojums „Kas par traku, tas par traku..!” visu vecumu bērniem, dzejas mīļotājiem un arī tiem, kam vēl nepatīk dzeja.

"Kas par traku, tas par traku" ir režisores Ditas Balčus veidotais ceļojums latviešu izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo, spēlējas. Izrādes literārais pamats ir Ojāra Vācieša bērnu dzeja, muzikālo ietērpu veido Elizabetes Balčus oriģinālmūzika, vizuālo - zīmola RECYCLED/ neparastie tērpi. Izrādes īpašo gaisotni rada dzejas un mūzikas tēlu apvienojums, ko rotaļīgā vieglumā izspēlē aktieri Egija Silāre, Māris Bezmers /ģitāra/ un mūziķi Elizabete Balčus/ flauta, klavieres/, Kristiāna Abiļeva/čells/, Gidons Grīnbergs/vijole/, Artis Gāga /saksofons/. Arī skatītāji tiek aicināti līdzdarboties, piemēram, dejojot krakovjaku.

Izrāde tika nominēta Latvijas teātru gada balvai „Spēlmaņu nakts 2013/2014” kategorijā - labākā izrāde bērniem.

Savukārt 9.decembrī pl. 15.00 un pl. 17.00 kultūras telpā “3 MĀSAS” izrāde “ III” muzikāla Ziemassvētku izrāde ne tikai bērniem

Izrāde ir mūsdienīga versija par kādu senu Ziemassvētku pasaku, kurā netrūkst humora un arī sirsnīgi aizkustinošu mirkļu, un ilgas pēc brīnuma tiek piepildītas. Tēma ir mūžīgi svarīga - par mīlestību, pēc kuras ilgojas ikviens lielais un mazais.

Izrādē piedalās trīs radošas būtnes - mūziķe/komponiste Elizabete Balčus, aktrise Egija Silāre, interdisciplināra māksliniece Sabīne Moore (multimediji & performance). Katra no viņām caur savu radošo dimensiju - mūzika, videoprojekcijas, teātris, veidos kopīgu stāstu, kurā skanēs Ziemassvētku tradicionālās dziesmas mūsdienīgās aranžijās, izmantojot elektroniskos instrumentus un efektus, kā arī māksliniece - vīdžejs, uz vietas radīs izrādes noskaņai un jēgai atbilstošas videoprojekcijas. Aktrise, iesaistot skatītājus, izstāstīs stāstu. Režija - Dita Balčus

Sekojiet līdzi - facebook.com/3masas vai mājaslapā 3 Māsas Jaunumi

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīzes" kasēs.