Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0


Šodien notiek Operetes festivāls Ikšķilē- dzirkstoši koncerti, iemīļoti solisti un pirmizrāde bērniem

Redakcija
Redakcija

Šodien notiek Operetes festivāls Ikšķilē- dzirkstoši koncerti, iemīļoti solisti un pirmizrāde bērniem
Foto: O. Jansons

Šodien, 18. jūlijā Ikšķilē visas dienas garumā notiek pirmais Operetes festivāls, kas piedāvās dzirkstošus, romantiskus koncertus, tikšanos ar iemīļotiem solistiem un nebēdnīgi muzikālu pirmizrādi bērniem „Paukojam un šmaukojam”. Svētki noslēgsies ar valšu vakaru, kur apmeklētāji ir aicināti pēc sirds patikas izdejot Operetes orķestra spēlētos Johanna Štrausa valšus un polkas!

Koncertos piedalīsies iemīļotie solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Evita Zālīte, Latvijā dzimusī Alisa Zinovjeva no Itālijas (debija Latvijā), Jolanta Strikaite, Marlēna Keine, Laura Teivāne, Nauris Indzeris, Dainis Skutelis, Arturs Mangulis, Juris Vizbulis, Emīls Kivlenieks, dejotāji, Operetes orķestris, Madara Kalniņa džeza grupa un citi.

„Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot būs arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies vairot prieku, jauneklīgu azarta dzirksti, ienest pasaules elpu – jaunu festivāla tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu. Operete ir kā radīta vasaras atpūtai un svētkiem!” atzīst Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Skaistākās latviešu komponistu solodziesmas
Operetes festivālu ieskandinās koncerts „Ar mīlestību”, kurā Em. Dārziņa, J.Vītola, J.Mediņa un citu latviešu komponistu skaistākās solodziesmas dziedās solisti Evita Zālīte un Juris Vizbulis, pie klavierēm – Agija Ozoliņa-Kozlovska. Koncertā piedalīsies arī Ikšķiles mūzikas skolas 2. vijoles klases audzēkne, apdāvinātā topošā vijolniece Amanda Patjanko. „Ar mīlestību!” ir veltījums Operetes teātra Latvijā atdzimšanai. Koncerts notiks plkst.12.00 Ikšķiles luterāņu baznīcā

Bērniem muzikāla pirmizrāde „Paukojam un šmaukojam”
Paukam galva vienmēr pilna ar dažādām nebēdnībām, bet Šmauks tās palīdz realizēt, jo divas galvas taču ir gudākas nekā viena, vai ne?! Tikšanās ar nerātnajiem zaķēniem Pauku un Šmauku un citiem Ozolaines meža iemītniekiem gaidāma nebēdnīgi muzikālajā uzvedumā „Paukojam un šmaukojam”, kas veltīta izcilā latviešu melodiķa, komponista Arvīda Žilinska 110. jubilejai. Uzvedumā skanēs daudzas tagadējo mammu un tētu iemīļotas A.Žilinska dziesmas – „Zaķēnu rīta rosme”, „Kaķīts mans” un daudzas citas, kurām mūsdienīgu skanējumu piešķirs Madara Kalniņa džeza grupa. Brodveja stilā veidotajā uzvedumā izteiksmīgā horeogrāfija, spilgtie kostīmi un scenogrāfija priecēs gan pirmskolas un jaunāko klašu bērnus, gan ikvienu, kam patīk azarts, jautrība un ir mīļas bērnības atmiņas.

Uzvedumā piedalās Artūrs Mangulis, Emīls Kivlenieks un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti. Izrāde notiek no Ikšķiles 7 km attālajā Tīnūžu muižas pagalmā. Sākums plkst. 14.00, taču jau no plkst.13.00 bērni ir aicināti piedalīties dažādas radošajās darbnīcās. Tie, kuriem nav savs transports uz Tīnūžiem no Ikšķiles tautas nama plkst. 13.00 un 13.30 varēs nokļūt ar speciāli norīkotu autobusu.

Tikšanās ar operetes māksliniekiem
Tikties ar bijušajiem un arī ar šodien iemīļotajiem operetes solistiem Intu Spanovsku, Ievu Kepi, Andri Lapiņu un citiem notiks plkst. 16.00 Ikšķiles kultūras namā. Risinot draudzīgas sarunas pie kafijas tases, atcerēsimies bijušo valsts Rīgas Operetes teātri un raudzīsimies Latvijas operetes nākotnes aprisēs. Pasākumu vadīs muziklogi Liene Jakovļeva un Guntars Pupa. Pieteikšanās bezmaksas ielūgumiem pa tālruņiem 65024130, 65024131.

Skaistas melodijas un vasaras vakara romantika
Savukārt, skaistākās operešu melodijas iemīļotu solistu izpildījumā un vasaras vakara romantiku ikviens aicināts baudīt svētku kulminācijā – Galā koncertā Ikšķiles estrādē. Tā sākums plkst. 20.00. Koncertā skanēs gan Arvīda Žilinska un Raimonda Paula operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra – Johanna Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Frederika Lou operetēm un mūzikliem.

Svētku noslēgumā no plkst.23.00 līdz 24.00 – Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā ikviens J.Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā varēs izdejoties pēc sirds patikas! Garlaikoties neļaus arī Operetes orķestra spēlētās polkas un galopi! Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildus maksas.

Pēc Operetes Galā koncerta un Valšu vakara plkst. 0.52 no Ikšķiles stacijas aties papildus vilciens Ogre-Rīga.

Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu rīko Latvijas operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, Iksķiles tautas namā un kafejnīcā „Rūberts”, Ikšķilē un pirms pasākumiem to norises vietās. Papildus informācija par biļešu rezervēšanu pa tāruni 25123145 vai e-pastu operetesfonds@gmail.com. Vairāk: www.operetesfonds.lv

Vairāk: www.operetesfonds.lv, facebook.com/LatvijasOperetesFonds un www.draugiem.lv/operetesfonds.

Pasākumu norises vieta:
Ikšķiles luterāņu baznīca, Kalēju ielā 1, Ikšķile
Tīnužu tautas nama jeb Tīnūžu muižas pagalms, „Kraujas”, Ikšķiles novads.
Ikšķiles tautas nams, Lībiešu iela 2, Ikšķile
Ikšķiles brīvdabas estrāde Lībiešu iela 2, Ikšķile

Preses konferences video

Valdis Lūriņš aicina uz "Paukojam un šmaukojam"