Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:424, Did:0, useCase: 0


Brašais nindzja Timijs jau ceturto nedēļu topu augšgalā visos grāmatnīcu tīklos

Redakcija
Redakcija

Kopš iznāca tādi bestselleri (jeb, latviski sakot, dižpārdokļi) kā “Joka pēc alfabēts”, “Lote no Izgudrotāju ciema”, Grega dienasgrāmatu un Harija Potera sērijas, jaunākā skolas vecuma bērniem tika piedāvātas ļoti dažādas grāmatas, bet neviena nesasniedza bestsellera statusu. Taču šovasar, izskatās, zviedru mākslinieka un rakstnieka Henrika Tamma “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli” pretendē uz bērnu mīluļa statusu pavisam nopietni – visos lielajos Latvijas grāmatnīcu tīklos “Nindzja Timijs” turas pārdotāko grāmatu topā jau kopš iznākšanas! Pirmais metiens ir izpārdots jau trīs nedēļu laikā, un pašlaik tiek drukāts papildmetiens!

Kāpēc nindzja kaķis Timijs un viņa draugi tik ļoti patīk bērniem un arī vecākiem? Sāksim jau ar ilustrācijām – tās ir krāšņas un lieliskas, iztēli rosinošas un vienlaikus ļoti mīļas – ne velti Henriks Tamms atveidojis arī lielisko Šreka un Nārnijas pasauli slavenajās Holivudas filmās.

Bet arī pati labo nindzju komanda ir uzmanību rosinoša: Timijs – neparasti izveicīgs un izlēmīgs kaķis, Simons – itin glīts, stilīgs ūdeļpuika, brāļi Jaspers un Kaspers – sivēni ar izcilām matemātiķu spējām, un burvīgā pilote kaķenīte Floresa, attapīga un daiļa būtne, kura pati uzbūvējusi lidmašīnu. Timijs un Simons ir izgudrotāji, un tieši tāpēc viņi iekļūst pirmajās nepatikšanās – stiepjot savu jaunāko izgudroto ierīci uz tirgu, kur cer to izdevīgi pārdot. Ceļā viņiem uzbrūk negantie mežarukši Gribļi, un mazajiem dzīvnieciņiem jāglābjas bēgot. Izrādās, viņi nav vienīgie ļaundaru upuri. Pilsētā tiek nolaupīti bērni, kas pēc laiciņa gan atkal atrodas, bet... vairs nespēj smieties. Lai stātos pretim Gribļiem un līdzīgām bandām, kas sēj bailes pilsētā un dara pāri vājākajiem, Timijs kopā ar biedriem kļūst par labajiem nindzjām un īstiem varoņiem. Viņiem ir arī naidnieks – krāšņi spilgtais Zilais Trusis, būtne, kuru pirms daudziem gadiem radījis lāga leļļu meistars Alfrēds un kura nu grib uzkundzēties itin visiem, būtne, pēc kuras pavēles tiek nolaupīti mazuļu smiekli...

Grāmata paredzēta galvenokārt 7–12 gadus veciem zēniem un meitenēm, bet arī jaunākiem, lasīta priekšā, sagādās prieku daudzu vakaru garumā. Šī atkal ir grāmata, kas atmodinās lasītprieku pat rūdītu mazu nelasītāju sirdīs, un turklāt līdz jūnija beigām katrs grāmatas pircējs dāvanā saņems četras uzlīmes ar varoņu attēliem.
Ņemiet vērā – Timija piedzīvojumi nebeidzas, un rudenī gaidāms turpinājums…

Pieejama arī e-grāmata.