Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Dailes teātrī atkal pirmizrāde - Lielajā zālē Dankana Makmillana “ELPA”

Redakcija
Redakcija

Šodien ar britu dramaturga Dankana Makmillana godalgotās lugas “ELPA” iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā Dailes teātris skatītājiem ver Lielās zāles durvis. Tas ir intīms un ļoti personisks attiecību stāsts, kas definēts kā divvientulība klātienē. Iestudejumā līdzās aktieriem nozīmīgu lomu spēlē arī pati skatuve.

Ikviens, kurš kaut reizi mēģinājis veidot tuvas attiecības, zina, ko nozīmē dienas steigā nepamanīt kā tuvība pārtop bailēs, cerība - šaubās, bet “lielo” lēmumu pieņemšana un rūpes apdraud pašu svarīgāko - mīlestību. Viena cēliena mīlas stāstā komiskais savijas ar traģisko, un skatītāji ne vien kļūst par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām, bet arī spēj atpazīt paši sevi.

Sākotnēji lugu bija plānots uzvest Dailes teātra Kamerzālē, tomēr režisors Dmitrijs Petrenko saskatīja labu potenciālu izrādi spēlēt tieši Dailes teātra Lielajā zālē. Plašā telpa cieši sasaucas ar abu izrādes varoņu vēlmi risināt globāla mēroga problēmas, kamēr tie netiek galā paši ar savu dzīvi. Zīmīgi, ka lugas autors devis īpašus norādījumus - luga jāspēlē uz tukšas skatuves, bez dekorācijām un rekvizītiem.

Izrādē lomās dublējas divi aktieru pāri – Gints Andžāns un Ieva Segliņa vai Kārlis Arnolds Avots un Anete Krasovska. Izrādes režisors iestudēšanas procesā ar abiem aktieru pāriem centies strādāt atsevišķi, kā arī to dzīves pieredzes bagāža ir par pamatu divām atšķirīgām izrādēm, lai arī iestudētais materiāls ir viens un tas pats.

Izrādes mūziku komponējusi Anna Ķirse, gaismu mākslinieks – Edijs Feldmanis.

Izrāde “ELPA” būs skatāma 15., 16., 17., un 18. jūlijā, kā arī 6. un 7. augustā. Joprojām stingri tiks ievēroti visi nepieciešamie piesardzības pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.