Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Latvijas Radio pirmatskaņos koncertprogrammu „Ziņģe par Rīgu” 22.06.2022 10:59

Latvijas Radio „Radioteātrī” gaidāms īpašs pirmatskaņojums – Jāņu dienas vakarā, 24. jūnijā plkst. 17.05, Latvijas Radio 1 izskanēs Maestro Raimonda Paula un dzejnieka Ernesta Dinsberga jaunā programma „Ziņģe par Rīgu”.

Līgo vakarā Raiskumā izskanēs «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» veltīts koncertuzvedums 21.06.2022 13:11

Jau šo ceturtdien, 23.jūnijā, Raiskuma parkā (Cēsu novadā) skatītāji tiek aicināti uz vērienīgu Līgo nakts koncertu – veltījumu leģendārajai filmai «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Atgādināsim, ka tieši Raiskumā, «Bieku» mājās, pirms mazliet vairāk nekā 40 gadiem tapa režisora Jāņa Streiča brīnišķīgais kino darbs. Pēc koncerta – balle līdz rīta gaismai.

Ar LMT atbalstu top seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versija 21.06.2022 13:07

Bērnu satura producents “Ausma” ir uzsācis daudzu iemīļotā bērnu seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versijas filmēšanu – “Тутині скарби”. Galvenajā lomā būs ukraiņu aktrise Lidija Baranova, kas Rīgā bēgļu gaitās nonākusi šī gada martā. Seriāls tiek veidots ar LMT atbalstu, tas būs skatāms brīvpieejā LMT Viedtelevīzijā un raidījuma YouTube kanālā visā pasaulē.

Klāt Latvijas Televīzijas raidījuma “Kultūrdobe” jaunā sezona 21.06.2022 13:04

Latvijas Televīzijā (LTV) arī šovasar turpināsies raidījums “Kultūrdobe”. Katru sestdienu no 25. jūnija plkst. 20.45 LTV1 žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām, lai aprunātos gan par viņu rosīšanos dārzā, gan par radošo darbību profesionālajā laukā.

Jūnijā uz Dramaturgu teātra skatuves šī brīža aktuālākā izrāde “Melnais pasts” 21.06.2022 11:12

Dramaturga Andra Zeibota, Hermaņa Paukša inscenējumā tapusī pravietiskā komēdija “Melnais pasts” apskata tēmas, kas pašreizējo pasaules notikumu kontekstā ir īpaši aktuālas. 21. jūnijā teātra apmeklētājiem būs iespēja to skatīt savām acīm.

Milda šovasar būs sastopama Beberliņos, Liepājā 20.06.2022 12:44

Viens no zināmākajiem tēlnieka Egona Peršēvica darbiem ir skulptūra ar nosaukumu ”Brīvību Brīvībai” – parafrāze par Brīvības pieminekli. Šis darbs ir ceļojis pa dažādām izstādēm un ticis eksponēts daudzviet Latvijā, toskait ilgāku laiku greznojis Kuldīgas šarmanto pilsētvidi pie Ventas rumbas. Šovasar lotosa pozā sēdošā Milda priecēs liepājniekus un Liepājas viesus – to ieraudzīt var uz ūdens gleznainajā Beberliņu atpūtas parkā.

Aizraujošs romāns par rokenrolu, seksu un deviņdesmitajiem: Mārtiņa Volfa “Banda” 20.06.2022 12:41

Latviešu literatūrā ienāk jauns vārds – Mārtiņš Volfs ar spilgtu debijas romānu “Banda”. Krāsaini un dzīvespriecīgi tajā atainota kādas izdomātas latviešu rokgrupas ikdiena un krīze, kā notikumu fonu izmantojot dzīvi Latvijā deviņdesmitajos. “Tas bija lielisks laiks,” apgalvo autors, un lasot ir viņam jāpiekrīt! “Banda” noteikti atradīs interesentus ne tikai to vidū, kuri ir piedzīvojuši deviņdesmitos gadus, bet arī visās citās paaudzēs, jo… kurš gan nezina “The Beatles”?

“Latvijas Sirdsdziesma” finālā uzvar Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos” 19.06.2022 10:16


18. jūnija televīzijas tiešraidē noskaidrots raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” uzvarētājs. Finālā, kas šogad notika Lielvārdē, Rembates parkā, sacentās piecpadsmit dziesmas. Apkopojot LTV1 tiešraides skatītāju balsojuma rezultātus, par uzvarētāju kļuva Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos”.

“Gribu bērnu!” jutekliska komēdija, jeb demogrāfiskais sprādziens divās daļās 17.06.2022 16:12

Izrāde “ Gribu bērnu!” ir muzikāla un pozitīva izrāde, ko tās veidotāji, Pannas Teātris, nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem, jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās.

Reiniku ģimenes lolojums Ričijs Rū saņem “Zelta disku” 17.06.2022 13:57

Pirms nepilna gada klajā nāca, šobrīd bērnu un vecāku tik ļoti iemīļotā, lācēna Ričija Rū interaktīvā grāmatiņa “Ričijs Rū rīko koncertu”. Vienlaicīgi tika izdota arī 11 jaunu Laura Reinika un viņa vecmāmiņas Veronikas Reinikas dziesmu albums. Izdevuma ilustrāciju autore ir māksliniece Guna Miķelsone.

Daugavpils teātris noslēdz 2021./2022. gada sezonu 17.06.2022 13:53

14. jūnijā Daugavpils teātrī notika 2021./2022. gada sezonas noslēguma pasākums, kura laikā kolektīvs ar gandarījumu atskatījās uz paveikto un ieskicēja nākamās sezonas plānus.

Festivālā “Saldus Saule” uzstāsies projekts “Rudens vēju muzikants” 17.06.2022 13:51

Sestdienas vakarā uz festivāla “Saldus Saule” skatuves kāps projekts “Rudens vēju muzikants”.Lai Ērika Ķiģeļa dziesmas no “Līvu” zelta fonda skanētu mūžīgi, viņa dēls Fēlikss Kiģelis, biedrības “Saldus Saule” pamudināts un atbalstīts, 1999. un 2005. gadā radīja unikālus mūzikas albumus ar nosaukumu “Rudens vēju muzikants”, kurā Ērika dziesmas jaunās skaņās izpildīja labākie Latvijas mūziķi. Taču ar diviem albumiem nav gana, lai izdziedātu visas Ērika Ķiģeļa dziesmas, tāpēc šogad – 2022. gadā projekts Rudens vēju muzikants dosies turp, kur viņu gaida – pie saviem mīļajiem klausītājiem festivālā “Saldus Saule”.

Teātris, deja un performances festivālā “LABA DABA” 17.06.2022 13:43

Mūzikas un mākslas festivāls “LABA DABA” (5.-7. augusts) turpina aizsākto tradīciju muzikālo programmu papildināt ar teātra un dejas izrādēm, performances mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb Suņa skatuvi. Vairāk nekā desmit dažādi uzvedumi un iestudējumi priecēs festivāla mazos un lielos apmeklētājus divas festivāla dienas, ievedot skatītājus absurda teātra, muzikālo pasaku un cilvēciskās esības izziņas labirintos.

Dienas Grāmatas jaunums - Andra Manfelde "Poēma ar mammu" 15.06.2022 11:42

Izdevniecībā Dienas Grāmata klajā nākusi Andras Manfeldes grāmata "Poēma ar mammu".

LNMM būs skatāma Gunāra Cīlīša darbu izstāde “Ar vērdiņu kabatā” 15.06.2022 11:26

No 2022. gada 18. jūnija līdz 4. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ciklā “Paaudze” būs skatāma Gunāra Cīlīša darbu izstāde “Ar vērdiņu kabatā”.

“Apzinātības spēļu kartītes” – attīstošas spēles visai ģimenei 15.06.2022 11:23

Jēdzienu “apzinātība” ir dzirdējis gandrīz ikviens, bet visbiežāk asociē ar nopietniem, pacietīgiem uzmanības noturēšanas treniņiem, sēžot meditācijas pozā. Izrādās, apzinātību var praktizēt arī citādāk – ar vieglumu, caur spēli. Turklāt tādu spēli, ko var ar prieku spēlēt visa ģimene – gan bērni un vecāki, gan arī vecvecāki.

Saulgriežos atkal skandēs Gadsimta garāko līgodziesmu 10.06.2022 11:51

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs „Gadsimta garāko līgodziesmu”, ko jau septīto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un citām valstīm.

Iznākusi unikālā “Vēju grāmata” 10.06.2022 11:47

Dabā ir fenomeni, pie kuriem esam tik ļoti pieraduši, ka tos sākam ievērot un just tikai tad, kad tie nopietni izrāda savu spēku un ietekmi. Tāda dabas parādība ir vējš, kuru redzēt neredzam, bet tā darbus un nedarbus visnotaļ. Un tieši vējam apjomīgajā tematiskajā pētījumā “Vēju grāmata” ir pievērsusies Edīte Olupe.

Izdots čehu autores Alenas Mornštainovas darbs “Klusie gadi” 09.06.2022 09:40

Bohdana ir noslēgta meitene, kas dzīvo kopā ar nīgro tēvu un labsirdīgo, taču pakļāvīgo Belu. Viņu nomoka spriedze ģimenē un noslēpums, kas nemitīgi urda viņas domas: Kāpēc smagi slimā vecmāmiņa pēdējā ciemošanās reizē slimnīcā bija uzrunājusi viņu par Blanku? Līdzās tiek atklāts Svatopluka Žāka stāsts, viņš ir iesīkstējis komunists, kas visu savu dzīvi veltījis sociālisma celtniecībai, mīlestībai uz sievu un meitu, kuras nākotnei vajadzēja būt tikpat spožai kā zvaigznei sarkanajā karogā. Taču mēdz sacīt: Ja gribat sasmīdināt Dievu, izstāstiet viņam par saviem plāniem. Tā nu vienā brīdī abi stāsti saplūst vienā un izrādās, ka nekas nav tāds, kā līdz šim šķitis, un nepavisam ne tāds, kādam vajadzēja būt.

Dziesmu un deju svētku padomes sēdē skata jautājumus par gatavošanos svētkiem 09.06.2022 09:32


2022. gada 8. jūnijā notika Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tika skatīti vairāki jautājumi, tostarp māksliniecisko kolektīvu, kuru dibinātāji nav pašvaldība, vadītāju atalgojums Rīgas pilsētā (informēja RD IKSD Rīgas Kultūras institūciju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāja – pārvaldes priekšnieka vietniece Aija Kalniņa), gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sagatavošanās process (informēja izpilddirektore Daina Markova), kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra direktores Signes Pujātes ziņojums par starpsvētku pasākumiem. Sēdi vadīja padomes priekšsēdētājs, kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Liepājā pieminēs 1941. gada 14. jūnija deportāciju upurus 09.06.2022 08:34

Otrdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Liepājā notiks vairāki atceres pasākumi, lai noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas.

Saldū šovasar atgriežas festivāls “Saldus Saule” 09.06.2022 01:46

Pēc divu gadu pārtraukuma Saldū, Kalnsētas parkā šovasar atgriežas festivāls “Saldus Saule”. Šogad festivāls notiks 22. un 23. jūlijā. Arī šogad uz skatuves kāps gan leģendāras un visiem zināmas zvaigznes, gan arī pavisam nesen iepazīti lieliski mākslinieki.

Portālā filmas.lv – Lailas Pakalniņas jubilejas kolekcija 08.06.2022 11:08

Atzīmējot starptautiski pazīstamākās Latvijas kinorežisores Lailas Pakalniņas jubileju, Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv izveidota iespējami pilnīga viņas darbu kolekcija – 40 filmas (1988-2019), no pirmajiem kinoinstitūta mācību darbiem līdz jaunākajām filmām; kolekcijā ietilpst desmit dažāda garuma spēlfilmas un 30 dokumentālās filmas.

“Svaigs ūdens puķēm” – jauns franču romāns 08.06.2022 11:05

Var ticēt vai neticēt, tomēr franču literatūrai piemīt savdabība un īpašs šarms, lai vai par ko tajā stāstītu. Tikko iznākušais Valērijas Perēnas romāns “Svaigs ūdens puķēm” tam ir lielisks apliecinājums! Violeta Tusēna, romāna galvenā varone, ir... kapsētas uzraudze. Viņas mazajā namiņā laipni gaidīti ir gan kaprači un mācītāji, gan sērojošie tuvinieki, gan draugi, paziņas un pat kapsētas iemītnieku mājas mīluļi. Te, sakot pēdējās ardievas, saplūst daudzi un dažādi cilvēkstāsti par dzīvi, mīlestību, draudzību, nodevību, skumjām un sāpēm, tie veido nedzēšamus rakstus lasītāja prātā un vienlaikus modina atmiņas.

„Paradīze”- pirmizrāde par godu neaizmirstamai desmitgadei 08.06.2022 11:02

Svinot desmitgadi kopš mūzikla „Dāmu paradīze” pirmizrādes Daugavpils teātrī, 4. jūnijā uz teātra skatuves izskanēja muzikāli dramatiska kompozīcija „Paradīze”, kuru ar savu dalību pagodināja pats Maestro.

Iznākusi neparasta grāmata “Eņģeļa taure. Velna elpa” 08.06.2022 10:59

Iznākusi jau trešā autores ININ NINI grāmata “Eņģeļa taure, velna elpa” – intīma un mistiska dienasgrāmata, kuru caurvij šamaniskie ceļojumi, vīzijas, dziļi sapņi un senas pasakas. Grāmata tapusi kopā ar pasaulē vienu no redzamākajām latviešu māksliniecēm Janu Briķi, kura sirreāli ēteriski ININ NINI stāstus pauž savās gleznās.

Olga Rajecka turpina vērienīgo jubilejas koncerttūri «Mana svētku diena» 08.06.2022 10:50

Turpinot atzīmēt savu nesen nosvinēto apaļo jubileju, populārā dziedātāja Olga Rajecka jau 11.jūnijā plkst.19 ar savu vērienīgo koncerttūri «Mana svētku diena» viesosies Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē. Koncerta īpašie viesi: «Eolika», «Dāmu pops», dziedātājs Uģis Roze u.c. Olgas koncerttūre turpināsies līdz pat septembrim – Rojā, Dobelē, Jelgavā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un citur Latvijā.

14. jūnijā skanēs koncerts “Tur būs tev mūžīgs miers” 07.06.2022 15:01

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts “Tur būs tev mūžīgs miers”. Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Orķestris “Rīga” diriģenta Andra Veismaņa vadībā atskaņos trimdas komponista Jāņa Kalniņa kantāti “Asins tīrums”, kā arī Pētera Vaska, Jēkaba Jančevska un Marinas Vidmontes opusus.

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu” krievu valodā 07.06.2022 14:59

11. jūnijā pirmizrādi piedzīvos muzikāls marionešu iestudējums jaunākajai skatītāju auditorijai no 3 gadu vecuma – afrikāņu tautas pasaka “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”. Izrāde skatāma krievu valodā, bet jau rudenī iestudējums tiks veidots arī latviešu valodā. Režisore Vija Blūzma sadarbībā ar komponistu Miku Frišfeldu un leģendāro leļļu animācijas filmu mākslinieku Gediminu Kotello radījusi krāšņu un melodisku piedzīvojumu, kas skatītājus aicinās ar drosmi un apķērību sargāt savas mājas un brīvību.

Dramaturgu teātrī iestudē lugu “Vai Jūs vēlaties parunāt par Kristu?” 06.06.2022 10:17

Dramaturgu teātrī darbi neapstājas arī vasarā, kad ne tikai tiek turpināts darbs pie jau iesāktajām lugām, bet top arī jauni projekti. Vienu no tādiem uzsācis Dramaturgu teātra dramaturgs un režisors Andrejs Saldavs, kura vadībā tiek iestudēta paša sarakstītā pārpratumu komēdija “Vai Jūs vēlaties parunāt par Kristu?”.

Bērnu diena Kalnciema kvartālā 4. jūnijā 06.06.2022 10:15

4. jūnijā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Bērnu diena! Tirgus būs veltīts dažādām aktivitātēm bērniem – galerijā varēs iepazīt akrobātikas pamatus kopā ar Rīgas cirka skolu un treneri Tatianu no Ukrainas, "Starptautiskā Inovāciju skola" vadīs robotikas un tehnoloģiju darbnīcu ar 3D pildspalvām, izdevniecība "Droši un koši" būs sarūpējuši draudzīgas atlaides bērnu grāmatām, bet "Mīci" plastilīna darbnīcā visas dienas garumā varēs veidot visdažādākās plastilīna figūriņas. Vienlaikus tirgū piedalīsies arī iemīļotie iknedēļas tirgotāji ar apmeklētāju iecienītajiem labumiem.

Jūlija beigās notiks mūzikas festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī” 06.06.2022 10:13

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kas šogad apmeklētājiem piedāvās četrus dažādus notikumus ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

18. jūnijā raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” noslēguma koncerts; zināmi finālisti 06.06.2022 10:02

Aizvadītājā nedēļas nogalē ir noskaidrotas piecpadsmit dziesmas, kas sacentīsies par titulu – Gada Sirdsdziesma – raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” finālā, kas šogad notiks 18. jūnijā Lielvārdē, Rembates parkā. Tiešraide būs vērojama plkst. 21.05 LTV1, koncertu vadīs Velga Vītola-Amantova un Normunds Zušs.

Noskaidroti mīļākie aktieri un iestudējums Liepājas teātra skatītāju balsojumā 03.06.2022 12:36


Jau kopš 2008. gada Liepājas teātrī izveidojusies skaista tradīcija, kad skatītājiem sezonas izskaņā dota iespēja nobalsot par mīļākajiem un labākajiem aktieriem, kā arī izrādi. Kopumā 115. sezonas balsojumā tika iekļauti 13 jauniestudējumi. Liepājas teātra skatītāju balsojumā par labākajiem atzīti Egons Dombrovskis un Agnese Jēkabsone

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” papildina programmu 03.06.2022 12:22

No 5. līdz 7. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” notiekošais, mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” izziņo ārvalstu viesus un papildina pašmāju muzikālo programmu.

Liepājas teātris Rīgā rādīs mūziklu "Purva bridējs ugunī" 02.06.2022 11:43

Liepājas teātris vasarā dosies uz Rīgu, lai Dailes teātrī parādītu vienu no saviem lielākajiem iestudējumiem – Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūziklu „Purva bridējs ugunī”, kas tapis pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem, bet ir abu autoru oriģināldarbs. Izrādi, kas Liepājā ieguvusi lielu skatītāju mīlestību, Rīgā varēs noskatīties 9. un 10. augustā.

"Dienas Grāmata" jaunums - Valdis Atāls "Dzejnieks un cūka" 02.06.2022 11:25

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nākusi jaunākā Valda Atāla grāmata "Dzejnieks un cūka".

Latvijas Leļļu teātrī tapusi unikāla Skroderdienu Silmačos versija 02.06.2022 11:20

15., 16. un 19. jūnijā Latvijas Leļļu teātra pagaidu telpās Rīgas Latviešu biedrības namā būs skatāma unikāla, tieši šai zālei pielāgota iestudējuma “Skroderdienas Silmačos” versija, kas līdzās stāstam par Silmaču saimes svētku un mīlas likstām atklās leļļu teātra neierobežotās iespējas un nianses.

Latvijā ieradīsies Vija Vētra 02.06.2022 11:17

Jūnija sākumā Rīgā ierodas Vija Vētra - leģendārā latviešu dejotāja, indiešu un sakrālās dejas kustības aizsācēja Latvijā, māksliniece un dejas pedagoģe. Pēc triju gadu pārtraukuma māksliniece mēro tālo ceļu no Amerikas Savienotajām valstīm, Ņujorkas, lai apciemotu dzimteni un satiktu sava talanta cienītājus. Šis gads ir īpašs – dejotāja kāps uz Rīgas Latviešu biedrības Zelta zāles skatuves, lai deju solī dotos pretī savai 100. dzimšanas dienai un radošās un skatuves dzīves 79 gadu jubilejai. 2022. gada 16. jūnijā plkst. 19.00 koncertā “Mūža deja” dejos pati Vija Vētra, kā arī varēs redzēt viņas iestudētās horeogrāfijas. Par unikālā koncerta skatuves pavadoņiem aicināti piedalīties Vijas Vētras deju grupa “Rituāls”, Agra Daņiļeviča deju skola “Dzirnas”, aktrise Raimonda Vazdika. Varēs baudīt arī ievērojamā latviešu pianista Vestarda Šimkus sniegumu, kas būs veltījums Vijai Vētrai.

Notiks XXII Latvijas Tautas mūzikas svētki 01.06.2022 10:07

2022. gada 4. jūnijā Aizkraukles novadā notiks XXII Latvijas Tautas mūzikas svētki, kas pulcēs 21 tautas mūzikas kolektīvu no Latvijas novadiem. Svētku lielkoncerts vakarā skanēs Liepu parka estrādē, savukārt ieskaņas koncertos dienas pirmajā pusē būs iespēja baudīt kapelu programmas.

Nākamā lapa