Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Franču, spāņu un itāliešu mūzika kamermūzikas koncertā “Dienvidu saules promenāde”

Redakcija
Redakcija

Franču, spāņu un itāliešu mūzika kamermūzikas koncertā “Dienvidu saules promenāde”
Foto: Agnese Zeltiņa © Latvijas Nacionālā opera un balets

14. oktobrī pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Dienvidu saules promenāde”. Tajā piedalīsies Marlēna Keine (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Agnese Egliņa (klavieres). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

“Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs!” skan vārdi Džoakīno Rosīni “Neapoliešu tarantellā”. Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežas nepazīstošs dzīvesprieks valdīs koncertprogrammā “Dienvidu saules promenāde”. Kanconās, romancēs un mīlas duetos klausītājiem būs iespēja iepazīt un izbaudīt Kamila Sensānsa, Franando Obradora, Džoakīno Rosīni, Astrora Pjacollas, Hosē Serano, Ruperto Čapī un citu franču, spāņu un itāliešu komponistu mūziku, kā arī spāņu muzikālā teātra sarsuelas tradīciju.

“Koncertu veidoju kopā ar saviem draugiem – pianisti Agnesi Egliņu un tenoru Mihailu Čuļpajevu. Mani iedvesmo tas, cik Agnese spēj būt daudzšķautņaina mūzikā, atklājot visneiedomājamākos un skaistākos krāsu toņus. Mihails izstaro dzīvesprieku un īstu saules enerģiju, kas atspoguļojas ne tikai viņā pašā, bet arī skaistajā tenora balsī. Esmu gandarīta, ka man ir tādi draugi, ar kuriem kopā varēsim iepriecināt mūsu skatītājus un piepildīt viņu sirdis un garu ar mūziku, kura nāk no dienvidu burvības. Intriģējošas un noslēpumainas vienmēr būs cilvēku savstarpējās attiecības, kuras parādīsim caur due-tiem. Piemeklēt mūziku atbilstoši mūsu dvēseles stāvoklim un garam nebija viegli, taču ar lepnumu varu teikt, ka kopā mums tas ir izdevies!” stāsta koncerta idejas autore un viena no dalībniecēm Mar-lēna Keine.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes – Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv.