Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Ceturtais „Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls” (17.–19. jūnijā Siguldā)

Redakcija
Redakcija

Ceturtais „Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls” (17.–19. jūnijā Siguldā)
Publicitātes foto

Jau ceturto gadu jogas un veselīgā dzīvesveida praktizētāji ir aicināti uz kopā sanākšanu „Saulgriežu jogas un mūzikas festivālā”, kur norisināsies dažādas jogas un ar veselību saistītas prakses un semināri visai ģimenei. Festivāla trīs dienu programma piedāvā jogas klases un lekcijas ar vietējiem un ārvalstu viesiem, veselīga uztura speciālistu paraugstundas kulinārijā, kā arī radošas un dzīvespriecīgas aktivitātes jaunajai paaudzei.

Kopību kultivējošais jogas festivāls pamazām kļūst par tradīciju, nozīmīgu notikumu latviešu jogas pasaulē, kopā pulcējot harizmātiskus un iedvesmojošus pasniedzējus, praktiķus un domubiedrus. „Ikviena joga ir garīgā disciplīna, veids kā rūpēties par savu fizisko, mentālo un garīgo veselību,” tā par savu aizraušanos ar jogu saka paši festivāla organizētāji, Kristaps un Dace Keiši. Kā saka paši idejas turpinātāji, jogas festivāls ir unikāla iespēja pacilātā gaisotnē, kopā ar savu ģimeni, draugiem un domubiedriem izjust un piedzīvot saulgriežu mistēriju, lai visi kopā un katrs individuāli nonāktu līdz saviem iekšējiem saulgriežiem no alkohola brīvā vidē.

Svinēsim kopā, uzlādējot enerģiju visam atlikušajam gadam! Uz festivālu aicināti tie, kas vēlas iepazīt jogas pasaules dažādību un atrast sev nepieciešamo. Ar jogu jau pazīstamajiem būs iespēja aktīvi atpūsties un pavadīt brīvdienas lieliskā atmosfērā. Jogas festivāls ir draudzīgs ģimenēm ar bērniem un lielisks veids kā izjust apzinātu kopību esot pie dabas.

Šogad „Saulgriežu jogas un mūzikas festivāla” jaunums būs Veselības telts. Tā kā līdz šim darīts ir viss par un ap jogu, organizētāji vēlas doties tālāk un piedāvās festivāla apmeklētājiem un dalībniekiem tuvāku ieskatu ājurvēdas virtuvē, veģetārā ēšanā un vēdiskajā astroloģijā. Veselības telts lekcijās un praktiskajās nodarbībās būs iespēja dzirdēt ājurvēdas ārsta vēstījumu par veselību un tās saglabāšanu, piedalīties vēdiska ēdiena gatavošanas meistarklasēs un uzzināt vēl daudz ko cilvēkam nepieciešamu. Nu jau atkārtoti bērni varēs piedalīties lielformāta spēļu aktivitātēs, baskāju takā un radošajās darbnīcas, kā arī vingrot pasniedzēju vadībā.

Jogas festivālā vienlīdz plaši tiks pārstāvēti visi Latvijā pazīstamākie jogu veidi: Hatha joga, Kundalini, Vinyasana, Šahti dejas u.c. Ja pagājušajā gadā festivāls aizrāva ar vakara koncertiem, burvīgo mantru mūziku un kopīgajām meditācijām, tad šogad festivāla organizētāji ir parūpējušies par alternatīvo terapiju guru un vienkārši harizmātisku dziednieku un jogas pasniedzēju dalību. Būs iespēja satikt un praktizēt kopā ar Meditatīvās dziedniecības programmas vadītāju Jivan Mukta, vienu no sikhu reliģijas laicīgajiem līderiem Dr. Kamalroop Singh Khalsa, Beļģu tandēmu Paramjot Singh Khalsa un Paramu Dianu un daudzus citus. Īpaši akcentēta tiek gongu nakts, kad ar vibrāciju palīdzību ļausimies sakārtot savas iekšējās vibrācijas.

Festivāla organizatori ne vien dod iespēju apmeklētājiem pietuvināties jogas un veselības izzināšanai klātienē, bet arī paši ar to saista savu ikdienu. Tā piemēram, Daces Keišas ikdienas dzīvē nu jau ceturto gadu stabilu vietu ir ieņēmusi kundalīnī joga un tās meditācija. Tas ir viņas dzīvesveids, kas dod spēku un gudrību tikt galā ar ikdienas izaicinājumiem, un paver iespējas izdzīvotu pēc iespējas pilnīgāk savu augstāko potenciālu. Bet Kristaps Keišs, pēc savas būtības praktiķis, katru jaunu teoriju vai ieteikumu izmēģina praksē. Tādā veidā norit viņa garīgo meklējumu ceļš, kas, starp citu, nu jau vairāk kā divus gadus ir apstājies pie regulāra Piecu tibetiešu vingrojuma un klusuma meditācijas prakses. Pavisam nesen uzsākta Ajengāra jogas praktizēšanu.

Detalizēta informācija par jogas festivāla viesiem, trīs dienu programmu un biļešu cenām pieejama mājaslapā jogasfestivals.lv.