Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

Dedzinam taukus: dzērieni efektīvai tievēšanai 18.04.2021 08:51

Ja izvēlēsieties "pareizos" dzērienus, nomest liekos kilogramus būs daudz vieglāk. Uzmanība jāpievērš arī izdzertajam šķidruma daudzumam. Jo vairāk mēs dzeram, jo vairāk šķidruma mūsu organisms izvada, paņemot līdzi taukus, toksīnus un šlakvielas. Tiem, kas dzer maz, šķidrums uzkrājas audos, provocējot liekā svara veidošanos.

Kā pasargāt pusaudzi no mentālām problēmām 15.04.2021 22:11

Enerģijas un interešu trūkums, nespēja tikt galā ar ikdienas stresu un pienākumiem, nogurums, viegla aizkaitināmība, trauksme – tas viss var liecināt par mentālās veselības grūtībām, ar kurām arvien biežāk sastopas Latvijas pusaudži. Vienlaikus “MOT Latvija” 2021. gada martā veiktais tiešsaistes pētījums* par Latvijas jauniešu mentālo veselību, motivāciju un nākotnes redzējumu rāda, ka katrs ceturtais jaunietis atzīst – vecāki ir viņa balsts un iedvesmas avots, kas motivē un palīdz saņemties.

Auzu pārslas veselībai un skaistumam 12.04.2021 10:56

Mūsdienās, kad pastāv milzīga interese par dažāda veida diētām, zinātnieki atzinuši, ka tieši auzu pārslas ir tās, kas brīnišķīgi kontrolē vielmaiņu, uzlabo asins recēšanu, piedalās organisma attīrīšanā no šlakvielām. Savukārt, kosmetologi apgalvo, ka auzu pārslas ietekmē ādas gludumu un vingrumu, bet matiem piešķir spīdumu.

Ar mēru raudāt ir veselīgi 10.04.2021 16:54

Izrādās, raudāt cilvēkam pat nepieciešams- tās ir vienas no durtiņām, pa kurām brīvībā tiek palaista stresa izraisītā nervozitāte, uzbudinājums un trauksme

Kā nopirkt labu binokli 09.04.2021 18:36

Binoklis var noderēt gan vasaras zvaigžņotās debesis pētot, gan teātra pēdējās rindās nokļūstot, gan putnus vērojot. Vai visiem novērojumiem var izmantot vienu binokli un citus jautājumus saistībā ar laba binokļa iegādi skaidro teleskopu, binokļu, mikroskopu, to piederumu un optikas interneta veikala ieskaties.lv vadītājs Jānis Elsons.

Kam vajadzīgi katras grupas vitamīni? 08.04.2021 21:43

Vitamīnu kopumā ir ļoti daudz un dažādi. Tie veic mūsu organismā visdažādākās funkcijas.

Čempionu līgas izslēgšanas spēles 07.04.2021 17:42

Labākie futbola klubi Eiropā ir uzsākuši savu pēdējo posmu pretī UEFA Čempionu līgas kausam. Jau 16. februārī sāksies 1/8fināli. Pirmajā mačā tiksies iespējams interesantākais pāris. Barcelona pret Paris SG. Mači notiks 16., 17., 23. un 24. februārī, katru vakaru pulkstens 22:00 aizvadot divas spēles.

Inkontinences nerisināšana – lielākā problēma! 31.03.2021 16:22

Inkontinence ir delikāta problēma, kas cilvēkam var likt justies par sevi nepārliecinātam. Lai ikdienā justos droši, nepieciešams izmantot kvalitatīvus palīglīdzekļus, kas ārstēšanas procesu padara daudz vieglāku. Pareizi izvēlēti produkti ļauj pareizi kopt ādu, rada komforta sajūtu, un ikdienas ritms netiek skarts.

Biešu vērtīgās īpašības un tautas līdzekļi no bietēm dažādu vainu ārstēšanai 24.03.2021 22:28

Jau no seniem laikiem cilvēki ir pazinuši bietes ne tikai kā dārzeņus, bet arī ārstniecības līdzekļus. Hipokrāts to atzinis par derīgu slimnieku ārstēšanai daudzos slimību gadījumos. Par bietēm rakstījis Cicerons, Plutarhs, Vergīlijs un citi senatnes gudrie prāti. Veselības nolūkos tās tikušas izmantotas vēl 1000 gadus pirms mūsu ēras, bietes audzēja asīrieši, babilonieši, persieši. Eiropā gan sākotnēji biete tika uztverta tikai kā dārzenis, kas labs ēšanai un tikai krietni vēlāk kļuva arī par līdzekli cīņai pret dažādām kaitēm.

Saldumi diētai, veselībai un priekam 11.03.2021 23:29

Praktiski visas meitenes un sievietes sapņo par slaidu augumu. Lai to iegūtu, viņas ir gatavs ievērot visdažādākās diētas. Un tikai viena problēma bieži vien traucē novest iesākto līdz galam- sievietes nevar iedomāties savu dzīvi bez saldumiem. Tāpēc esam nolēmuši jums palīdzēt tikt skaidrībā, kādi saldumi pie pareizas to lietošanas figūrai nekaitē.

Kā cīnīties ar neremdināmu apetīti mājsēdes laikā? 10.03.2021 09:33

Pandēmija, nenoliedzami, ieviesusi korekcijas mūsu dzīves tempā un paradumos. Daudziem ēdiena gatavošana mājās kļuvusi par aizraujošu hobiju, tomēr daļai mājsēde saistās ar neremdināmu apetīti. Kā zināt, vai apēsto produktu apjoms ir normas robežās un kad pienācis laiks apstāties? Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane un uztura speciāliste Dārta Tene sniedz praktiskus padomus, kā sakārtot ēdienkarti un gūt sāta sajūtu.

5 lietderīgi aksesuāri, kas noderēs ikvienam skriešanas entuziastam 08.03.2021 08:35

Skriešana nepārprotami ir viens no aktuālākajiem sporta veidiem Latvijā, vēl jo vairāk brīdī, kad pamazām nojaušama agrā pavasara iestāšanās. Ikviens skriešanas entuziasts, it īpaši cilvēki, kas ar šo fizisko aktivitāšu paveidu nodarbojas pietiekoši regulāri zina, ka tieši aksesuāri ir tas iztrūkstošais puzles gabaliņš, kas konkrēto aktivitāti spēj padarīt vēl aizraujošāku, interesantāku, kā arī šķietami komfortablāku.

Aptauja: Vai es vakcinēšos pret Covid-19? 07.03.2021 22:55

Zemāk populārākjie jautājumi un atbildes par vakcīnām. Mēs aicinām uz ekspresaptauju, atbildot tikai uz vienu jautājumu. Vai es vakcinēšos vai jau esmu vakcinējies pret Covid-19?

Kāpēc ir svarīgi dzert D vitamīnu Covid-19 izplatības laikā? 05.03.2021 13:17

Kopš pandēmijas sākuma ievērojami palielinājusies iedzīvotāju interese par D vitamīnu, tostarp tā ietekmi uz Covid-19 un citu vīrusu izraisītu saslimšanu profilaksi. To apliecina arī pērn “MFD laboratorijā” veikto D vitamīna analīžu skaits, kas dubultojies, salīdzinot ar analīžu skaitu, kas veikts pirms pieciem gadiem. Kāpēc nepieciešams lietot D vitamīnu visa gada ga-rumā un kā tas ietekmē Covid-19 vīrusa saslimšanas gaitu, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga un “MFD laboratorijas” galvenā ārste Olga Ļakutina.

Izrādās, medicīna attīstās lēnāk, nekā paredzēja pirms 50 gadiem 05.03.2021 11:48

Saulgriežu laikā cilvēki mēdz zīlēt un mēģināt ielūkoties nākotnē. Piedāvātajiem iepazīties ar pareģojumiem veselības saglabāšanas un ārstniecības jomā, kas uzrakstīti pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās. Interesanti palasīt un apdomāt, cik no pareģotā ir piepildījies. Daudz kas no izsapņotā nav piepildījies jau iepriekšējos gados, bet 2020. gadā, kad bija plānota dažādu orgānu ataudzēšana un garastāvokļa mākslīga regulēšana, izrādās, ka esam turpat, kur 19. gadsimtā, jo netiekam galā ar vīrusu!

Uzsāk labdarības akciju “Atelpa savējiem” izdegušo medicīnas darbinieku atbalstam 24.02.2021 11:20

Sabiedriskā labuma organizācija “Hospiss LV” ir uzsākusi labdarības akciju "Atelpa savējiem", aicinot ziedot paaugstināta riska un slodzes apstākļos strādājošo medicīnas darbinieku atpūtai. Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt fiziski un emocionāli nogurušajiem medicīnas darbiniekiem atpūtu Latvijas laukos, lai atgūtu spēkus un varētu pilnvērtīgi turpināt darbu Covid-19 pirmajās līnijās.

Savēlušies, trausli, bez mirdzuma – padomi, kā rūpēties par matiem ziemā 20.02.2021 09:42

Ziemā mati tiek pakļauti vairākiem izaicinājumiem. Auksts vējš, stindzinošs sals un centrālā apkure ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ rodas blaugznas, pastiprināti izkrīt mati, kā arī tie kļūst sausi un regulāri saveļas. Kādas ir piecas biežākās matu problēmas, ar kurām saskaramies ziemas periodā, un kā tās risināt? Ieteikumos dalās “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Dažas idejas pret paģirām 17.02.2021 22:54

Nu ko, svētki pagājuši uz "urrā!". Laiks doties uz darbu. Tikai no rīta pamostoties, jūtaties kaut kā ne visai labi, jo paģiras liek sevi manīt? Parsti mēdz teikt: "Ja no rīta slikti, tad iepriekšējā vakarā bijis pārāk labi". Jā, bija jautri, bet šobrīd tamdēļ vieglāk nekļūst. Ir taču tik grūti atteikties no lieka alus kausa... Bet nākošajā rītā sāp galva, ir slikta dūša, sausa mute, moka slāpes, karstuma sajūtu nomaina drebuļi, sirds tā dīvaini sitas. Moka vājums, ir nomākts noskaņojums un vainas sajūta.

Paģiras parasti pāriet diennakts laikā, taču šis process var būt arī ilgāks. Kas darīt? Protams, cīnīties,- gribas taču atkal justies kā cilvēkam.

Migrēna – kā neiekļūt sāpju slazdā? 16.02.2021 11:53

Migrēnas var ievērojami ietekmēt pacientu ikdienas dzīvi. Sāpju gadījumā mēdzam meklēt ātru glābiņu, lietojot zāles, taču ir svarīgi, lai tās būtu piemeklētas pareizi un būtu izvēlēts atbilstošs lietošanas režīms. Kā veiksmīgāk sadzīvot ar migrēnu un neiekļūt medikamentu atkarīgu galvassāpju slazdā, konsultē BENU Aptiekas piesaistīta eksperte, Latvijas Galvassāpju biedrības vadītāja un Latvijas Sāpju izpētes biedrības valdes locekle, neiroloģe-algoloģe Aija Freimane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

8 produkti – spēcīgi afrodiziaki + recepte 14.02.2021 22:18

Izrādās, ka daži visvienkāršākie produkti var palīdzēt jums salabt ar mīļoto cilvēku, bet dažreiz pat saglābt attiecības un laulību. Iepazīsimies ar 8 spēcīgākajiem afrodiziakiem.

Drošības prasību ievērošana tirdzniecības vietās. Iekšējās kontroles sistēmu paraugi 10.02.2021 23:21

Tirdzniecības vietām, kas drīkst piedāvāt preces patērētājiem klātienē ir jāievieš pastiprināti drošības noteikumi, t.sk. jānodrošina efektīva apmeklētāju plūsmas kontrole un fiziskās distancēšanās ievērošana, atbildīgās personas noteikšana, iekšējās kontroles sistēmas izstrāde un ieviešana, kā arī mārketinga aktivitāšu aizliegums, ja tas veicina cilvēku pulcēšanos.

Optikas veikalu tīkls VIZIONETTE 09.02.2021 11:40

Tavas acis ir pelnījušas, lai par tām pienācīgi rūpētos. Turklāt jau sen ir pagājuši laiki, kad brilles vai saulesbrilles bija tikai līdzeklis redzes uzlabošanai. Mūsdienās brilles ir būtisks aksesuārs, kas atstāj ietekmi uz kopējo vizuālo tēlu. Visu nepieciešamo redzes uzlabošanai un stila papildināšanai atradīsi optikas veikalos VIZIONETTE - mūsdienīgs, inovatīvs un 21. gadsimtam atbilstošs optikas veikalu tīkls.

Noderīgi padomi, kā pasargāt redzi, ilgstoši strādājot pie datora 09.02.2021 08:40

Arī jaunais, 2021.gads, mūsu dzīvēs ir ienācis ar dažnedažādiem pulcēšanās ierobežojumiem, kas nozīmē to, ka darbs mājās vēl joprojām tiek uzskatīts par drošāku nekā rosīšanās pa biroja telpām. Protams, nevar noliegt, ka darbam no māju ir zināmas priekšrocības, taču neiztikt arī bez likumsakarīgiem sarežģījumiem. Viens no tiem ir negaidīta redzes pasliktināšanās, ko izraisa nekontrolēti ilgstošs darbs pie datora.

Kā sevi “vitaminizēt” saaukstēšanās, gripas un citu vīrusu laikā? 06.02.2021 09:24

Galvenais aizsargs pret saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumiem ir stipra imunitāte. “Euroap-tieka” farmaceite Zane Melberga atklāj trīs būtiskākos vitamīnus, kurus ieteicams lietot ziemā, lai stiprinātu imunitāti saaukstēšanās, gripas un citu vīrusu laikā, kā arī vērš uzmanību uz pa-reizu vitamīnu lietošanu.

Pulsa oksimetrs – iespēja mājas apstākļos sekot līdzi Covid-19 simptomiem 01.02.2021 19:30

Iedzīvotāju interese par pulsa oksimetriem pēdējo mēnešu laikā ir ievērojami palielinājusies. Tie ir īpaši nozīmīgi gan koronavīrusa slimības gaitas uzraudzīšanai, gan lai sekotu līdzi vispārējām veselības stāvokļa izmaiņām, kas būtiski gan pandēmijas laikā, gan ikdienā, īpaši cilvēkiem, kuri ir dažādās riska grupās vai vienkārši vēlas pastiprināti rūpēties par savu veselību. Kas ir pulsa oksimetrs un, kāpēc tas ir noderīgs ne tikai Covid-19 pacientiem, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Klepus: trīs tipi un nopietni simptomi, kam jāpievērš uzmanība 30.01.2021 09:54

Simptoms, kas dzīves laikā mūs skar visai bieži, ir klepus. Tas var traucēt naktsmieru, radīt sāpes krūtīs un pa dienu radīt grūtības pat sarunāties, jo atkal jāklepo. Tāpat arī klepus radītās sekas var būt ne vien traucējošas pašam slimniekam, bet arī kaitinošas apkārtējiem. Kā atšķirt klepus dažādos veidus un to simptomus, kuriem jāpievērš uzmanība, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Veselības dzēriens pret saaukstēšanos 26.01.2021 12:43

Klāt pirmās saaukstēšanās? Lai arī šim dzērienam jāpievieno nedaudz alkohola, tas tomēr ir veselīgs un garšīgs, bez tam meža aveņu tēja mazina piena treknumu un palīdz izsviedrēt slimības.

Ķiploki veselībai 19.01.2021 14:19

Ķiploki ar savām garšas īpatnībām un ārstnieciskajām īpašībām cilvēkiem pazīstami jau no seniem laikiem. Savu izplatību pa pasauli tie sākuši no Vidusāzijas. Ķiplokus pārtikā lietoja jau senajā Ēģiptē, Romā, Grieķijā un Indijā. Svaigs ķiploks ietilpa gan Romas leģionāru ikdienas maltītē, gan arī Ēģiptes piramīdu cēlāju ēdienkartē. Tika uzskatīts, ka tas piešķir drosmi un spēku.
Senajā Ķīnā ķiplokus izmantoja kā garšvielu un līdzekli ļauno garu atbaidīšanai- ķiploka saišķi tika karināti pie katras mājas ārdurvīm. Arī ķiploka labums veselībai un tā ārstnieciskās īpašības bija tikpat plaši pazīstamas- ķiploks ietilpa dezinficējošu un dziedējošu smēru sastāvā. Ar ķiploku ārstēja gremošanas un elpošanas orgānu saslimšanas, asinsrites traucējumus.

Padomi, kā izvēlēties sev piemērotāko sporta veidu 13.01.2021 09:57

Sports nodrošina jautru sociālo pieredzi, kas var uzlabot veselību un palīdzēt attīstīt dažādas vērtīgas prasmes, piemēram, koordināciju. Tāpat sports palīdz pārvarēt ikdienas problēmas, kā depresija un stress. Pirms sākat nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, svarīgi, lai izvēlaties sev piemērotāko sporta veidu – tikai tā varēsiet būt drošs, ka jau pēc īsa mirkļa negribēsiet visam atmest ar roku. Lūk, daži padomi, kā izvēlēties sev piemērotāko sporta veidu!

Veselīga uztura ieteikumi stiprai imunitātei un ilgam mūžam 08.01.2021 17:24

„Uzturs cilvēka dzīvē nav augstākā balva, bet tas tomēr ir pamats, uz kura dzīves augstākās vērtības var iet zudumā vai arī uzplaukt.”: M. Birthers Benners

Tests: Pārbaudi, kāds ir tavas sievišķās enerģijas līmenis 07.01.2021 21:37

Atbildi uz jautājumiem ar “jā” (par katru 10 punkti) vai “nē” (0 punkti).

Ja pie svētku galda apēsts par daudz 02.01.2021 09:00

Ierasts, ka Jaunā gada svētku galdam jābūt bagātīgam! Tomēr šāda pārbagātība itin ātri var novest pie pārēšanās. Ko darīt, ja svētkos ēsts par daudz un nu jūtams smagums un dedzināšana, uzzini, lasot „BENU Aptieka” farmaceita Vitālija Mitrohina padomus.

Unikālas receptes ilgākai jaunības un veselības saglabāšanai 27.12.2020 22:05

Kurš gan nesapņo būt vesels, jauns un spēka pilns pēc iespējas ilgāk? Visos laikos cilvēki to vēlējušies un jau no seniem laikiem meklējuši dažādas receptes, kas palīdzētu atjaunot organismu. Piedāvāju dažas no tām izmēģināt arī jums.

Ko darīt, ja svētkos apēsts un iedzerts par daudz 27.12.2020 09:26


4 brīvdienas aizvadītas, gan jau ēsts un dzerts par daudz. Nākamais rīts pēc svētkiem var nebūt ļoti patīkams. Par to, kā rīkoties, ja svētku maltītes vai pārmērīga alkohola lietošanas sekas jūtamas nākamajā dienā, padomus sniedz „BENU aptieku” farmaceites Oksana Gehtmane un Ligita Kukule.

Ko var sagaidīt no kolagēna lietošanas 23.12.2020 13:48

Daudziem ir priekšstats par kolagēnu kā par vispusīgu līdzekli dažādu vecuma pazīmju ārstēšanai vai aizkavēšanai. Tie, kas par to neko daudz nav dzirdējuši, kolagēnu mēdz uzskatīt par brīnumlīdzekli gan šī vārda labajā, gan sliktajā nozīmē. Vieni tam piedēvētās daudzas labās īpašības uzskata par pazīmi, ka patiesībā šis produkts nekam nav vērts un ir kārtējais vispārējais uztura bagātinātājs. Cits cilvēks no šī produkta sagaida pārāk daudz, nemaz neiedziļinoties, kam konkrētais kolagēna pulveris vai dzeramais kolagēns ir paredzēts.

Kādu matraci pirkt, ja katru rītu sāp mugura 22.12.2020 14:41

Muguras sāpes var izraisīt daudz dažādi faktori cilvēka ikdienā. Jebkura darbība var izraisīt sāpes mugurā, ja to dara nepareizā formā vai uz sliktiem priekšmetiem. Uz laba krēsla var sēdēt nepareizi, tāpat kā pie nepareiza augstuma galda var sēdēt piemērotā pozā. Faktoru kopums, kas var izraisīt muguras problēmas ir ļoti plašs un ikvienam to ir grūti kontrolēt savā ikdienā.

Ķiploku receptes pret dažādām kaitēm un slimībām. 2.daļa 22.12.2020 14:17

Mūsdienās izpētīts, ka tautas, kas uzturā lieto ķiplokus, mazāk sirgst ar ļaundabīgiem audzējiem. Un tik tiešām- ķiploks ir brīnumains līdzeklis, kas reizē ir gan pārtikas produkts, gan vienreizīga garšviela, gan arī efektīvas zāles. Ārstniecības līdzekļiem to lieto ne tikai svaigā veidā, bet arī uzlējumos un novārījumos. Katrai vainai sava recepte. Kaut gan bieži vien viena recepte noder pie vairākām saslimšanām.

Kāpēc rodas insults? 11.12.2020 12:31


Ik gadu 29. oktobrī tiek atzīmēta Vispasaules Insulta diena. Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību tiek runāts bieži, tomēr insulta skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies un mazinājies. Kāpēc tā? Kas ir būtiskākie riska faktori, kas ir būtiskākais insulta pacientu ārstēšanā un kādas ir profilakses iespējas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Ilga Ķikule un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Aicina sabiedrību ziedot ēdiena piegādei mediķiem akcijā “Galds savējiem” 10.12.2020 22:45

Pavasarī HOSPISS LV akcija “Galds savējiem” izraisīja plašu atsaucību sabiedrībā – gan privātpersonas, gan uzņēmēji ziedoja mediķu maltītēm. Šobrīd, COVID-19 otrajā vilnī, medicīnas darbiniekiem ir nepieciešams daudz lielāks atbalsts.

Receptes ilgākai jaunības un veselības saglabāšanai 09.12.2020 22:13

Kurš gan nesapņo būt vesels, jauns un spēka pilns pēc iespējas ilgāk? Visos laikos cilvēki to vēlējušies un jau no seniem laikiem meklējuši dažādas receptes, kas palīdzētu atjaunot organismu.

Nākamā lapa