Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:355, Did:0, useCase: 3


Šujam spilvenu pārvalkus

Gan jau ikvienai no mums skapjaugšā glabājas sen iegādātie audumu krājumi, kuri gaidīt gaida savu kārtu un pielietojamību. Daudzkrāsainas lentes, mežģīnes, volāni – tās palīdzēs necilo audumu padarīt par greznu gultasveļu.

Vienkāršu spilvena pārvalku šuj no viena auduma gabala. Ja sānos paredzēts iešūt mežģīņu vai volānu joslu, tad spilvendrānu šuj no divām detaļām. Spilvendrānas aizdarei var šūt pogas ar pogcaurumiem, iestrādāt spiedpogas, aizdarei iešūt rāvējslēdzēju vai vienkāršas lentītes. Ļoti ērts paņēmiens ir veidot spilvena pārvalkam kabatu, kas ir iekšējs pārloks vienai spilvendrānas malai.

Pārvalks ar pārloka kabatu.

1. Nomēra spilvena garumu un platumu. Piegriež vienu divreiz garāku gabalu par izmērīto garumu, pievieno 24cm atloka daļai ( to ieloka iekšpusē, veidojot kabatu). Platumam pieskaita 3 cm vīlēm.
2. Nogriež auduma detaļu un nosprauž 5 cm dubulto vīli vainā auduma galā. Pretējā malā veido platāku vīli, noloka vispirms 1 cm, tad 5 cm. Piesprauž, sadiedz un nošuj.
3. Otrā galā (ar šauro vīli) uz iekšpusi ieloka 15 cm platu malu. Piesprauž un nogludina. Auduma gabalu pārloka uz pusēm ar kreiso pusi kopā.
4. Saliek kopā malu ar plato vīli un otru ar atlocīto kabatu. Gar sānu malām nošuj 6 mm platu vīli. Nogriež to šaurāku. Apgriež kreiso pusi uz āru un nogludina.
5. Sadiedz garākās malas kopā 1 cm no nošūtās vīles. Nošuj ar šujmašīnu 1 cm no malas, izvērš labo pusi uz āru.

Spilvena pārvalks ar mežģīņu joslu.

1. Spilvena pārvalku piegriež tāpat, kā šujot spilvendrānu ar atloku.
2. Uz auduma detaļas atzīmē vietu, kur sākas pārvalka augšējās daļas salokamā sānu daļa.
3. Mežģīnes un lentītes piesprauž pie augšējās daļas sāna apmēram 5 cm no locījuma līnijas un piediedz.
4. Ar zigzaga dūrienu piešuj mežģīni divās joslās, dekoratīvās lentītes piešuj ar parasto dūrienu. Nogludina.
5. Tālāk turpina šūt, kā norādīts aprakstā par spilvena pārvalka šūšanu ar atlikāmu kabatu.

Spilvena pārvalks ar volānu.

1. Izmēra spilvena garumu un platumu. Piegriež divas detaļas spilvena augšējai un apakšējai daļai. Volānu piegriež tik garu kā trīs spilvena garumi un tik platu, cik vēlaties.
2. Volāna augšmalu nošuj ar savilkuma dūrienu 1,5 cm no malas.
3. Saliek sakrokotās daļas malu kopā ar spilvena augšējās daļas malu, sasprauž 1,5 cm no malas un piediedz.
4. Piešuj volānu 1 cm pie malas.
5. Apakšējai daļai izveido atloku.
6. Saliek kopā ar kreisajām pusēm augšējās daļas stūrus un apakšējās daļas stūrus, volānu atstājot starp spilvena pārvalka daļām iekšpusē.