Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


Ko darīt, ja pašvērtējums krīt, bet liekais svars pieaug

Redakcija
Redakcija

Ja jūsu pašvērtējums ir adekvāts, viss ir vislabākajā kārtībā. Tas nozīmē, ka spējat ne tikai uzstādīt reālus mērķus, bet arī tos veiksmīgi sasniegt. Pavisam cita lieta, ja pašvērtējums ir pazemināts. Tādā gadījumā jūs jūtaties nepārliecināts par sevi, jums trūkst motivācijas, līdz ar to arī neesat īsti gatavs pārmaiņām. Ko darīt? Par to lasiet šajā rakstā.

Ēšana kā sods

Ar laiku zems pašvērtējums kļūst par pastāvīga slikta garastāvokļa un depresijas avotu. Uz šī fona ēdiens kļūs kā sadzīves antidepresants. Pamazām jūs sākat ēst biežāk un vairāk, nekā nepieciešams, kā rezultātā rodas arvien lielāks svara pieaugums.

Zemais pašvērtējums ir pie vainas arī tam, ka ļoti slikti pārciešat grūtības, kas rodas tievējot. Tāpēc bieži rodas nervu sabrukumi, līdz beidzot tievēšana tiek pārtraukta priekšlaicīgi. Tam, protams, seko jauns svara pieaugums, un aptaukošanās progresē vēl daudz ātrāk.

Pazemināts pašvērtējums traucē pareizi interpretēt jau sasniegto, kā rezultātā par panākumu jau tiek uzskatīta svara "stāvēšana" uz vietas.

Daudzi cilvēki ar pazeminātu pašvērtējumu domā, ka liekais svars viņiem ir kā sods, ka viņi ir “vainīgi”, jo nevar apslāpēt apetīti un pārvarēt savu slinkumu.
Tāpat cilvēki ar pazeminātu pašvērtējumu ļoti negribīgi uzņemas atbildību par “liekajiem kilogramiem”. Viņi ļoti negribīgi atzīst, ka liekais svars ir tiešs viņu dzīvesveida atspulgs. Taču tieši tas ir svarīgi, lai spertu pirmo soli pretī veiksmīgai notievēšanai.

Padomājiet par to: ja jūsu pašvērtējums būtu adekvāts, jūs kļūtu daudz veiksmīgāki. Un ne tikai veiksmīgi notievētu, bet arī daudz vairāk dzīvē sasniegtu. Tāpēc pienācis laiks kļūt par sava likteņa saimnieku. Un to var iemācīties!

Iemesli, kas traucē notievēt

1. Sevis vainošana

Ir svarīgi zināt un saprast, ka visās šajās neveiksmēs nav jūsu vainas. Neveiksmes ir kļūdu auglis, nepareizi izvēlēta taktika un cerība uz ātru rezultātu. Pamēģiniet neko nepārspīlēt, nesasteigt un pamazām jūs tiksiet galā ar problēmu. Tikai korekti uzstādiet sev veicamo uzdevumu, nospraudiet mērķus un konsekventi piepildiet tos dzīvē. Ticiet- rezultāts neliks sevi ilgi gaidīt.

2. Izsalkuma sajūta vakarā

Vairums cilvēku vakaros izjūt lielāku izsalkumu, nekā rīta stundās. Taču tas ir normāli un nevainojiet tāpēc sevi, ja tomēr nespējat atturēties no vakariņām. Ēdiet tās, tikai vieglas un no liesiem produktiem gatavotas. Ja mocīsieties ar bada sajūtu, ilgi neizturēsiet.

3. Šaubas par sevi

Patiesībā daudzi cilvēki,kas cieš no pazemināta pašvērtējuma, nesaprot, ka laiku pa laikam šaubīties par saviem spēkiem, ir normāli. Tā pat ir personības attīstības obligāta sastāvdaļa. Un tas nebūt nenozīmē, ka jums nekas neizdosies. Šaubās arī tievie cilvēki.

4. Sevis salīdzināšana ar citiem

Daudzi domā, ka, ja jau reiz viņiem ir slikta mašīna vai maza māja, vai ne pati labākā izglītība, tad jau ir pamats domāt par sevi slikti. Tāds „novērtējuma”, „sacensību” piegājiens raksturīgs daudziem cilvēkiem.
Bet tagad iedziļinieties un padomājiet: kas mainīsies, ja jūs iegūsiet labāku mašīnu? Vienalga, vairumam cilvēku būs vēl labākas mašīnas par jūsējo. Vai tad vieglāk nav mainīt pieeju mantām, un pameklēt dzīves jēgu citur, nevis bezgalīgi dzīties pēc modes lietiņām, tērējot laiku bezgalīgās sacensībās ar citiem cilvēkiem. Sāciet reiz dzīvot sev, nevis citiem.

5. Sevis nemīlēšana

Tāpat daudzi cilvēki ar pazeminātu pašnovērtējumu cieš no mīlestības trūkuma pret sevi, un pat saprot, ka viss varētu mainīties uz labo pusi, tikko kā viņi sevi iemīlētu. Nu tad arī beidzot uzstādīsim sev tādu uzdevumu- iemīlēt sevi!

Kā sevi iemīlēt?

Sākumam izrādiet par sevi interesi. Padomājiet, ar kādām vajadzībām dzīvo jūsu organisms, kāpēc tas priekšroku dod enerģijas uzkrāšanai, nevis tās tērēšanai? Vai jūs sev pārāk daudz aizliedzat? Vai jūs dzīvotu un justos labi, ja kāds cits pastāvīgi aizliegtu jums darīt to, kas jums patīk?

Apzinieties, ka jebkurš cits organisms, nokļūdams līdzīgā dzīves situācijā, nekavējoties uzkrātu liekos kilogramus. Jums ir pamats būt pateicīgam savam ķermenim par to, ka neskatoties uz ne visai labo attieksmi pret sevi, tas joprojām ir dzīvs un attiecīgi vesels...

Interesējieties par savu ķermeni, pasakities tam un apbrīnojiet to- sākumā kaut vai par izturību...

Tā lūk, pamazām caur interesi un pateicības jūtām, nonāksiet līdz mīlestībai pret savu ķermeni. Un ja vien jūsu mīlestība būs patiesa, tā, bez šaubām, izpaudīsies rūpēs par to.

Bet te, skaties, jau arī ēdienus sāksiet izvēlēties veselīgākus, un pastaigas svaigā gaisā kļūs par ierastām ikdienas nodarbēm, līdz beigās arī citiem iemācīsiet jaunu attieksmi pret sevi. Tad arī sāksies jūsu jaunā dzīve, un notievēt vairs nebūs nekādu problēmu.