Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 0


10 ieteikumi, kā dusmoties efektīvi

Redakcija
Redakcija

Mūsu dzīve sastāv ne vien no priekiem, smiekliem, laimes un jautrības, dažkārt nākas piedzīvot un uz savas ādas izjust kādu pretējā pola emociju, piemēram, dusmas. Dusmas pašas par sevi ir iznīcinošas, bet tikai tad, ja ar tām neko nedarām. Lūk daži ieteikumi, ko darīt ar dusmām, ja tās tomēr mūs piemeklē!

Svarīgi zināt savu dusmošanās stilu, savu uzvedības modeli. Tādēļ svarīgi par sevi zināt pēc iespējas vairāk un apzināties šīs lietas!

- Zini, kādas ir biežākās situācijas, kurās izjūti dusmas! Svarīgi iepazīt cilvēkus sev apkārt, un apzināties, kādi ir šo cilvēku tipi, un ņemt to vērā.

- Iemācies paņemt pauzi dusmošanās laikā. Piemēram, pirms aktīvas dusmu reakcijas, aizskaitīt līdz 10, var mēģināt padzerties, apdomāties utt., piemērotākais paņēmiens katram jāatrod pašam.

- Pārdomā iespējamos dusmu paušanas veidus, tā lai tie būtu piemēroti, atbilstoši situācijai, dažkārt svarīgi „nesadedzināt visus tiltus” ar otru personu. Un, protams, vislabāk cīnīties ar cēloni, nevis sekām!

- Pieņem savas emocijas! Ļauj sev dusmoties! Visefektīvāk ir runāt par dusmām, lietojot „es teikumus”, piemēram, tā vietā, lai teiktu „viņš vai viņa mani nokaitināja”, saki „es dusmojos par to un to”!

- Plāno un profilaktiski domā par situācijām, kuras Tevi sadusmo! Apdomā, kā ari mazināt šādu situāciju atkārtošanos!

- Rūpējies par to, lai Tev ir laba atbalsta sistēma - lai ir kam pasūdzēties brīžos, kad jūties nelāgi un ir ar ko izrunāties!

- Iemācies reāli novērtēt sevi, situāciju un citus cilvēkus! Mēģini būt objektīvs!

- Rūpējies par sevi, domā par to, lai tev ir pietiekama atpūta, labs miegs, veselīgs uzturs utt.!

- Nesūdzies, bet meklē risinājumu! Ja sūdzies, nonāc upura pozīcijā, ciet un neko nevari izdarīt, šāds stāvoklis atņem enerģiju un rada depresīvas domas! Tādēļ centies skatīties uz priekšu un meklēt risinājumus!

- Neturi dusmas sevī! Ļauj tām iet un iemācies piedot!

RigaBrain seansu vadītāja Zane