Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:326, Did:0, useCase: 0


ASV 1 dolāra banknotes noslēpums

Redakcija
Redakcija

Par dolāra simboliku daudz rakstījuši dažādi okulto simbolu pētnieki un konspirācijas teoriju piekritēji. Dolārs ir ne tikai pasaules valūta, bet arī mūsdienu globalizācijas simbols un attēli, kas atainoti uz tā, jau sen izraisa interesi un tiek pakļauti dažādiem skaidrojumiem. Taisnība bija Konfūcijam, kad tas teica:"Ne vārds vai vara, bet zīmes un simboli valda pār pasauli"

Par pirmo amerikāņu naudu jāuzskata nevis dolārs, bet "kontinentālā nauda", kas izdota 1776.gadā. Pēc toreizēja prezidenta Bendžamina Franklina ieteikuma (viņam, starp citu, pieder slavenais aforisms "nauda ir brīvības būtības atveids") uz naudaszīmes otrās puses bija attēlota apaļa ķēde ar trīspadsmit ķēdes loceķliem-pirmajiem trīspadsmit štatiem. Atcerēsimies šo skaitli-ar skaitli 13 vēl sastapsimies ne reizi vien.

Neatkarības cīņu laikā Anglijas ziemeļamerikas kolonijās apgrozībā bija pagaidu naudas vienības, kuru sauca par "kontinentālo dolāru", jo tā kurss bija piesaistīts "dolāram ar kolonnām". Tieši uz šo nosaukumu orientējās zeimeļamerikas politiķi, kad radīja jaunās valsts finanšu sistēmu. Tomass Džefersons personiski ieteica par paraugu jaunajai naudai ņemt "spāņu dolāru". 1785.gadā ASV Kongress izdeva rīkojumu uzsākt savu monētu kalšanu. 1792.gada likums pirmo reizi Rietumos ieviesa decimālo naudas sistēmu ar zelta un sudraba monētām. Pirmais amerikāņu sudraba dolārs tika laists apgrozībā 1794.gadā.

1861.gadā parādījās pirmā ASV papīra nauda. Standarta maksāšanas līdzekļi «United States Notes» («Savienoto Štatu banknotes»), tika nosaukti par «Green backs» (zaļajām mugurām) zaļās krāsas dēļ. No šejienes cēlies tik populārais nosaukums "baksi".

Banknotes izpēte

Ir daudz dažādu rakstu par maģisko ciparu 13 uz 1 dolāra banknotes. Un, tiešām, dolārs, kā neviena cita valūta, ir pārblīvēts ar simboliku, kas tādā vai citādā veidā saistīta ar skaitli 13. Vēl vairāk-uz banknotes ir arī Dāvida zvaigznes simbols. Aplūkosim viena dolāra banknoti tuvāk.

Divi apļu uz banknotes ir ASV lielā zīmoga divas puses.

Kreisais aplis: "Visuredzošā acs" vai "Lielais arhitekts"

Augšpusē uzraksts ANNUIT COEPTIS – nozīmē «apstiprinātās darbības»;
Apakšpusē NOVUS ORDO SECLORUM – «jaunā svētā kārtība».
Piramīdas pamatnē – latīņu skaitlis MDCCLXXVI, jeb 1776.gads-ASV dibināšana.

Tagad pameklēsim skaitli 13-to nebūs grūti atrast:

13 piramīdas pakāpieni

13 zīmes romiešu skaitļa MDCCLXXVI summā (deviņas zīmes) plus četras zīmes gadaskaitlī 1776

13 zīmes lozungā ANNUIT COEPTIS;
Apskatīsim labo apli: Ērglis

13 zvaigznes virs ērgļa galvas, kas izveido Dāvida zvaigzni
13 zīmes lozungā E PLURIBUS UNUM (tulkojumā «No daudziem-vienots»).
13 horizontālas un 13 vertikālas līnijas uz ērgļa krūts vairoga
13 lapas un 13 ogas uz olīvas zara.
13 bultas ērgļa kreisās kājas satvērienā.
13 reizes sastopams burts N, kurš ir latīņu alfabēta 13.burts.
13 zvaigznītes ASV Valsts Kases zīmogā
Šādi ir fakti. Tas ir tas, ko varam atrast uzmanīgi izpētot banknoti. Tagad apskatīsim trīs dažādas versijas par simboliem, kas atrodas uz dolāra banknotes.

Oficiālais viedoklis.

$1 dolāra banknotes otrajā pusē atainots "Lielais ASV zīmogs" (Great Seal of the United States). Tie ir divi zīmējumi: pa labi novietots baltgalvainais ērglis, piesegts ar vairogu, kas rotāts zvaigžņoti-strīpainā karoga ornamentā. Vienā kājā ērglis tur oliva zaru (miera simbols), ar 13 ogām un 13 lapām (simbolizē 13 kolonijas, kas veido ASV), otrā-13 bultas (simbolizē karu). Virs ērgļa izvietotas 13 zvaigznes. Ērgļa galva pagriezta olīvas zara virzienā, kas nozīmē ASV centienus pēc miera (līdz 1945.gadam ērgļa galva skatījās uz otru pusi). Vairoga augšmala apzīmē likumdošanas varu, ērgļa galva-izpildvaru, bet aste-tiesu varu. Virs ērgļa galvas lenta ar uzrakstu latīņu valodā no 13 burtiem-E Pluribus Unum – «Viens no daudziem».

Tulkojumu nianses no latīņu valodas:

Ērgļa knābī turētajā lentē uzraksts “E PLURIBUS UNUM”. Protams, ka šo uzrakstu oficiāli tulko tā, lai nevienu pasaulē nenobiedētu:"Viens no daudziem". Taču, ja tulko precīzi, tas nozīmē "No daudziem-viens", kas pēdējā laikā tiek uztverts kā "viena tauta no daudzām", paturot prātā ASV nācijas virsvadību pār pārējām.

Kreisajā pusē-piramīda.

Zem tās uzraksts: “NOVUS ORDO SECLORUM”-"Jaunā ēru kārtība" vai "Jaunā pasaules kārtība".

Virs piramīdas - “ANNUIT COEPTIS”- tulkojumā “Viņš svētī mūsu darbus”. Oficiāli “Viņš” tiek traktēts kā “Dievs”. Tomēr, pēc dažu pētnieku domām (arī Stana Deo viedokļa) acs virs piramīdas ir Lucifera formas gudrības zīme. Un šī zīme nozīmē noslēpumu, varu un brīnumu.

Noslēpums – tādēļ, ka Jūs redzat aci, bet neredzat pašu personu.

Vara – tādēļ, ka šī acs ir "visuredzoša".

Brīnums – tādēļ, ka acs "karājas" gaisā virs piramīdas.

Starp citu, Korānā par sātanu teikts-"Viņam ir viena acs, kas līdzīga piebriedušai vīnogai".

Kreisajā pusē attēlota nepabeigta piramīda ar gadaskaitli 1776 pakājē (ASV dibināšanas gads ar romiešu cipariem). Oficiāla skaidrojuma šim simbolam nav. Pieņemts uzskatīt, ka piramīda simbolizē ASV nākotnes izaugsmi un tiekšanos uz pilnību. "Visuredzošā" acs trijstūrī ar to apņemošiem saules stariem (sens reliģiozs simbols) simbolizē dievišķīgo spēku, ka seko pasaulei. Virs piramīdas uzraksts latīņu valodā no 13 burtiem «Annuit Coeptis», kas nozīmē "Viņš svētī mūsu darbus". Zem piramīdas vēl viens latīņu teiciens «Novus Ordo Seclorum» – «Jaunā pasaules kārtība», simbolizē «amerikas ēras» iestāšanos.

Iemesls, kādēļ dolārs kļuva zaļš, līdz galam nav skaidrs. Līdz 1929.gadam dolāra izgatavošanā izmantoja dažādas krāsas-monotoni zaļais parādījās tikai 1929.gadā. Skaidrojums tam bija tāds, ka zaļās krāsvielas bija lētas, diezgan noturīgas pret ārējo iedarbību, bet pati zaļā krāsa psiholoģiski izraisīja uzticību dolāram un optimisma sajūtu. Pēdējos gados dolāru banknotes atkal ieguvušas jaunas krāsas-dzeltenā un rozā nokrāsas.

ASV vēsturnieka Alfrēda Sigerta viedoklis:

Sigerta kungs, kādēļ Jūs ieinteresēja dolāra banknotes noslēpumi?

– Viss sākās no manas intereses par Krieviju, no kuras savulaik uz ASV ieradās mani senči. Kā filozofu, mani saistīja ievērojamo krievu domātāju Blavatskas, Vernadska un Rēriha filosofijas sistēmas. Maz kurš mūsdienu Amerikā zin, ka kopējo dolāra banknotes dizainu izstrādāja persona ar izcelsmes vietu no Krievijas, taču tā ir patiesība. ASV valsts arhīvos par banknotes dizaina autoru uzskata Sergeju Makronovski, taču, kas ir ļoti pārsteidzoši, nekādus datus par šo cilvēku neizdevās iegūt pat robežapsardzes dienestā. Iznāk, ka pašas izplatītākās banknotes, kuru cilvēki lieto ikdienā un uz kuras turās pasaules ekonomika, zīmējuma autors pazudis...Nekad nav iebraucis ASV teritorijā un varbūt pat nav eksistējis.

Bija vajadzīga ilga izmeklēšana, bet rezultāti pārsteidza. Zem Makronovska pseidonīma darbojās neviens cits kā krievu mistiķis un filozofs, rakstnieks Nikolajs Rērihs.

Rērihs ne tikai radīja amerikāņu valūtas zīmējumu, bet arī atstāja lielu iespaidu uz toreizējo ASV prezidentu Franklinu Rūzveltu un viceprezidentu Henriju Vollesu, kā arī visu Demokrātu partiju.

Rūzvelta un Vollesa politiskie pretinieki neieredzēja Rērihu. Populārais vēsturnieks Šlezingers, liels Rūzvelta un viņa piekoptā tuvināšanās kursa ar PSRS, ienaidnieks, sauca Rērihu par "žuļiku" un pierakstīja tam gandrīz neierobežotu ietekmi uz Rūzveltu un Vollesu.

Protams, atklājot, ka viena dolāra banknotes dizainu izstrādājis Rērihs Rūzvelta personiskā vadībā, es biju šokēts.

Pirmais, ko izdarīju, es izvilku no maka banknoti un sāku to uzmanīgi pētīt. Visi zina, ka dolārs piesātināts ar daudzveidīgu simboliku, bet nevienam nieienāca prātā to izanalizēt no "krievu" ietekmes viedokļa.

Daudzi uzskata, ka dolāra banknotē ir masonu zīmes-tādas kā "visuredzošā acs" vai Dāvida zvaigzne.

– Jā, tā ir virspusīgi aplūkojot. Tas ir tradicionālais, ko ievēro "simbolu mednieki". Nepabeigtā piramīda, virs kuras atrodas trijstūris ar "Visuredzošo" aci. Abi šie simboli ir masonu simboli. Tas nozīmē, ka darbs pie ASV veidošanas nav vēl pabeigts un, ka šī darba iedvesmotājs ir Visaugstais. Piramīda met ēnu rietumu virzienā, bet gaisma, dabiski, nāk no Austrumiem. Tas ir ļoti daudznozīmīgs simbols un tas bija izstrādāts speciāli viena dolāra banknotei, jo uz citām masonu zīmes nav (t.sk.uz ASV valsts zīmoga). Šī simbola autors bija Rērihs.

Pa labi no piramīdas-ērgļa attēls. Šeit noslēpumainu simbolu vēl vairāk. Ērglis ir Svētā Jāņa simbols, mistiķu aizbildnis, Apokalipses autors. Satvērienā viņš tur bultu saišķi- Bībeles cara Dāvida simbols kas pēc šodienas priekšstatiem būtu terorists, kā arī olīvas koka zaru- cara Solomona simbolu, kas simbolizē radītāju un miera nesēju. Virs ērgļa galvas- vainags, kurā attēlotas mazas Dāvida zvaigznītes (piecstūrainas), kuras veido Dāvida zvaigzni (sešstūrainu), simbolizējošu miera neiespējamību bez kara.

Taču visas šīs zīmes ir acīmredzamas un labi izpētītas. Tas, kas ir maz izpētīts, tas ir Rēriha ieguldījums. Kādēļ, piemēram, uz dolāra banknotes tik bieži sastopams skaitlis 13? Tas tiek uzskatīts par nelaimīgu skaitli, kuru uz banknotes var atrast 13 reizes. Ja sekotu primitīvai loģikai, tad dolāra banknote ir vienkārši neveiksmju sakopojums.

- Tomēr-ko tieši domājis Rērihs? Kādēļ viņš radīja ASV šo dizainu?

– Lai saprastu Rēriha domu, kuru viņš, spriežot pēc visa, nekad nav skaidrojis saviem amerikāņu sekotājiem, nepieciešams iedziļināties svarīgākajos šī lielā mistiķa filosofijas aspektos. Rērihs radīja sintēzi, kas apvienoja ebrju un kristiešu tradīcijas ar Indijas maģiju, lielā Mahatmas mācību.

Skaitlis 13 tradicionāli tiek uzskatīts par nelaimīgu. Pēc leģendas, Jūda bija trīspadsmitais pie Pēdējā Vakarēdiena galda. Bez tam, trīspadsmit ir Mēness skaitlis, nevis Saules, tātad, tumsas skaitlis. Daži saista skaitli 13 ar Lilitu, Ādama sievu, dēmonu pavēlnieci.

Taču ir arī īpašas liecības par sevišķu, ne ļaunu, ne labu skaitļa 13 raksturu. 13- augstākā ezotēriskā spēka skaitlis, kas spējīgs tieši vērsties pie Visaugstā. Taču kā tālāk lietas pavērsīsies, tas jau atkarīgs no paša izsuacēja spējām un rakstura iezīmēm.

Ebreju tradīcijā skaitlis 13 ir patriarha Enoha skaitlis, vienīgā no ļaudīm, kurš uzņemts debesīs dzīvs. Vēl skaitlis 13 nozīmē Metatrona skaitli- eņģelis, kas ir Visaugstā ausis un mute. 13 ir arī Gudrības augļa (tā paša, kuru iepazina Ādams un Ieva) malu skaits. Pats Gudrības auglis shematiski atainots kā četrdimensiju kubs, kurā ieslēgta mūsu trīsdimensiju pasaule.

Mistiskajās indiešu tradīcijās, īpaši guru Nanaka Deva mācībā, trīspadsmit ir skaitlis, pēc kura pārstāj skaitīt, jo cilvēku lietas skaita ar skaitļiem no viens līdz 12, savukārt, pārdabīgas lietas sāk skaitīt no 13, bet to nevar iepazīt. Tādējādi, pēc skaitļa divpadsmit seko skaitlis trīspadsmit, tad atkal seko trīspadsmit, tad atkal trīspadsmit un tā tālāk- trīspadsmit reizes.

Nikolajs Rērihs spēja apvienot ebreju un indiešu mistisko aizsargspēju un pasaule ieguva dižu valūtu, nesatricināmo dolāru. ASV ekonomika ne tikai atjaunojās pēc Lielās Depresijas 1929.-1933.gados, bet arī izauga līdz neredzētiem, vispasaules apjomiem. Rēriha dolārs sāka valdīt pār pasauli.

Kā tad izskaidrot pašreizējo, visai neviennozīmīgo situāciju? Dolārs krīt, ASV uz krīzes robežas, kredītu derivatīvi zaudē cenā, zelta cenas pieaug piecas reizes 8-9 gados. Dolāra banknote taču nav mainījusies. Vai tiešām Rēriha maģija izrādījās tik īsa?

– Kurš jums teica, ka dolārs nav mainījies? Rēriha dizainā tika ieviestas izmaiņas. Uz dolāra parādijās jauna maģiska zīme, kas nebija paredzēts krievu filosofa versijā. Šis simbols ir ragainā Pūce, dievietes Astartas-nesaskaņu un zaudējumu dievietes zīme.

Un parādījās tā pavisam nesen, pēc prezidenta Niksona atteikšanās no zelta standarta. Dolāru vairs nevarēja apmainīt pret zeltu, bet banknotes labajā augšējā stūrī praktiski nemanāma nezinātājam sēž un ļauni smīn ragainā pūce.

Tad sanāk, kamēr Pūci nenoņems, tad mums neredzēt kursa paaugstināšanos? Dolārs turpinās krist?

– Uzskatu, ka jā. Turpinu vākt informāciju, īpaši sakarā ar to, ka amerikāņu valūta pašlaik tiek aktīvi pārveidota un parādās jauni dizaini. Tagad strādāju pie grāmatas, kas veltīta tam, vai Rērihs apstiprinātu jauno dolāra dizainu. Kad grāmata būs gatava iespiešanai, tad parunāsim sīkāk.

Nu ko, perspektīva vilinoša. Tātad, neatvadamies?

– Šim stāstam noteikti būs turpinājums.

Skaitlis 13

Kā jau sākumā tika rakstīts, dolāra banknotei ir kvēla mīlestība uz skaitli 13. Jocīgi sanāk. Cilvēkiem, kā zināms, piemīt māņticība. Mēs, protams, nebaidāmies no melniem kaķiem, tukšiem spaiņiem un skaitļa 13- tomēr zināmu saspridzinājumu jūtam. Veidojot simboliku, īpaši jau valsts, mēs noteikti neattēlosim tajā šādus priekšmetus. Pamēģiniet atcerēties kaut vienu valsts ģerboni, karogu vai simbolu, kur būtu attēlots kas tamlīdzīgs. Tādu nav.

Amerikāņi, atšķirībā no dažādām lepnām tautām, nekaunas no savas māņticības. Piemēram, labās amerikāņu viesnīcās nav "trīspadsmitā numura"- ir kaut kāds numurs "divpadsmit-a". Lai nemocītu cilvēku, kas šajā numurā apmetīsies.

Skaitļa 13 nemīlēšana raksturīga visai Eiropai un, plašāk skatoties, visai kristietīgajai pasaulei. Tas saistīts ar daudziem iemesliem (tajā skaitā arī ar skaitļa 12 sakrālo nozīmi). Amerika, kā zināms, ir kristīga valsts, vismaz sevi tā sauc.

Tomēr Amerika ir vienīgā valsts pasaulē, kuras simbolika balstās skaitlī 13.

Eksistē tikai viena reliģioza tradīcija, kuras attieksme pret skaitli 13 ir pozitīva.Tas ir jūdaisms.

Šeit mēs nonākam uz slidenas taciņas. Jāatdod sev atskaite, ka neviens, izņemot pašus ebrejus, droši nezin, kas ir jūdaisms. Tā ir slēgta reliģija un jebkuri apgalvojumi par to ir tikai pieņēmumi.

Tomēr dažas pamatlietas ir zināmas. Piemēram, skaitlis 13 saistīts ar divām jūdaismā fundamentālām lietām. Pirmkārt, ar tā saukto "dievišķās līdzcietības trīspadsmit atribūtiem". Un, otrkārt, ar trīspadsmit jūdaisma ticības galvenajiem principiem, kurus formulējis rabīns Moše ben Maimons, dižākais viduslaiku jūdaisma domātājs, personiskais sultāna Saladina ārsts, kuru ebreju vidū zināja kā Rambamu, bet neebreju vidū kā Maimonidu. Šos principus jāzin katram ebrejam, kas ievēro reliģiju: tas ir īss jūdaisma cēlāja kodekss.

Īsā izklāstā tie skan šādi. Ebrejam jātic Dieva eksistencei, kas radījis visu, ir vienīgs, vienojošs, bez miesas utt. Tālāk jātic visiem Toras pareģojumiem un tajā izklāstītajam, kā arī tam, ka "citas Toras" (t.i.-mācības no Dieva) nebūs. Jātic augšamcelšanās no miroņiem un, galvenais,- jātic ebreju Mesijas atnākšanai, kas valdīs pār pasauli.

Cita tik pazīstama principu saraksta, sastāvoša no trīspadsmit punktiem, nav.

Šeit ir viegli kļūdīties un izdarīt melīgu secinājumu, piemēram, ka ASV dibinātāji, kas tik dīvaini aizrāvušies ar skaitli 13, slēpti kalpojuši ebrejiem. Neskatoties uz vēsturiskiem faktiem, kas liecina par pretējo, pastāv arī vēl viens vienkāršs princips: cilvēki parasti vēlas kalpot sev, nevis citiem, bet ASV tēvi- dibinātāji ebreji nebija. Tādēļ loģiskāk pieņemt ko citu- viņi ticēja jūdaisma mācībai, vai, precīzāk, kaut kam līdzīgam jūdaismam. Ja ņem vērā, ka praktiski visi ASV dibinātāji bija augstas kārtas masoni, tad šie pieņēmumi kļūst vairāk taustāmi: masoni bagātīgi pārmantoja jūdaisma idejas.

Jāatzīmē arī vēl lūk kas. Mīts par Ameriku kā Jauno Izraēlu ir ārkārtīgi nozīmīgs agrās Amerikas attīstības stadijā. Amerikāņi no paša sākuma "taisīja dzīvi" pēc "izvēlētās tautas" principiem- tikai par "izvēlētiem" viņi uzskatīja sevi pašu. Vēlāk šī ideja nedaudz izplūda, tomēr nepazuda pavisam. Pašreizējā amerikāņu sajūta kā "nācija numur viens" balstās ne tikai ekonomiskajā un politiskajā Amerikas varā, bet arī sākotnējā šīs "izvēlētās tautas" uzskatā.

Piramīda, ērglis un lozungi

Ķieģeļi piramīdā simbolizē visas pasaules naudas vienotību, kas sakārtota hierarhijā, kuru nosaka piramīdas virsotne-zaigojošs masonu trijstūris ar "visuredzošā Lielā Visuma Arhitekta aci".

Nolīdzinatā piramīda- pasaules kārtības simbols, ko noteikuši "brīvmūrnieki". Tā izsaka masonu sapni par to, ka masoniem pienākas nākotnes elites loma, valdošā klana loma, kuriem kā "izvēlētajai tautai", tiks nodota visas pasaules vara un dārgumi.

Vēl viena masonu zīme- piecstarainā zvaigzne virs ērgļa galvas (tā atrodama arī masonu dieva Bafometa pierē). Masonu valodā tā saucas par pentagrammu. Asociējas ar melno maģiju. Septiņdesmit gadus tā bija padomju valsts simbolika. Vienu laiku piecstarainā zvaigzne bija arī oficiālās Jeruzalemes ģerbonī un zīmogā.

Sagadīšanās vai nē, taču Izraēlas Augstākās Tiesas nama jumtu rotā piramīda ar visuredzošo aci. Tiesa, dolārā tā nav pabeigta, bet Izraēlas Augstākās Tiesas namā piramīda ir nobeigta, ko daudzi iztulko ja ne kā jau notikušu antikrista atnākšanu pasaulē, tad ar vismaz viņa padoto parādīšanos. Iekšējās ēkas fotogrāfijas parāda, ka vienīgais krusts ēkā ir otrādi apgriezta krusta veidā izbūvētās kāpnes, pa kurām staigā cilvēki. Daži to tulko kā kristiešu svētuma zaimošanu.

Taču pats satriecošākais ir tas, ka jebkuras dolāra banknotes platums ir 6.66 cm (to var pārbaudīt katrs). Jājautā: ja amerikāņi sevi uzskata par kristiešu nāciju (tātad, labi zinošju Jāņa Kristītāja vārdus par "zvēra skaitli" Atkl.13,18), tad kādēļ nedrukāt savas naudas zīmes kaut vai par milimetra daļu atšķirīgu no esošās? Tagad daudzi runā par to, ka aiz tā visa stāv kas nopietnāks.

Vārdus Annuit Coeptis var pārtulkot kā "laiks sākumam" (tad uzrakstu ar romiešu cipariem piramīdas apakšā 1776 var tulkot kā Neatkarības Deklarācijas pieņemšanas gadu). Taču to var tulkot arī kā "viņš palīdzēja mūsu centieniem" (tad tas attiecas uz visuredzošo aci). Izskatās, ka autori domājuši gan vienu, gan otru.

Ne mazāk interesants ir otrs uzraksts. Novus Ordo Seclorum var tulkot kā "jaunā kārtība nākamajām paaudzēm", vai, nedaudz brīvāk,- "jaunā laiku kārtība" («seculum» klasiskajā latīņu valodā tiek lietots kā "paaudze", bet dažreiz arī kā "gadsimts", kas apzīmē kādu ilgāku laika posmu). Tomēr tagad vairāk izplatīts ir "Jaunā pasaules kārtība". Aptuveni šādu sapratni asociē ar Rūzvelta "jauno kursu", kas radīja lēmumu to izmantot jaunās banknotes zīmoga dizainā.

Lozungs “NOVUS ORDO SECLORUM” nozīmē jauno kārtību vispasaules impērijā zem dolāra varas.

Ērgļa knābī- lenta ar tradicionālo masonu lozungu-no 13 burtiem:“E PLURIBUS UNUM” (”Vienotība daudzveidībā”). To mēdz traktēt arī kā "No daudziem-Viens". Masonu doktrīnā par pasaules rašanos, kuru tie aizņēmās no senām materiālistiskajām mācībām, sākotnēji bija tikai "Viens", kas pēc tam sadalījās un līdz šim brīdim turpina sadalīties "Daudzos" dažādos priekšmetos, parādībās un būtnēs, formās un vārdos, kategorijās un veidos.

Aplūkojat attīrīto zīmoga attēlu. Labi redzams, ka ja apakšējo vārdu Ordo (satur 4 burtus) pieņemt par atskaites punktu, tad katrs vārds pulksteņa rādītāja virzienā satur par burtu vairāk nekā iepriekšējais. Citiem vārdiem, sanāk aplis: Ordo (4), Novus (5), Annuit (6), Coeptis (7), Seclorum (8).

Savienojam burtus M A S O N (no katra vārda pa vienam burtam) un skatāmies kas sanācis:

(piezīme: attēlotajā zīmējumā ir sešstarainā zvaigzne, nevis pentagramma, taču pēc vārdu skaita var viegli iedomāties pentagrammu).

Tas ir klasisks piemērs okultā simbola šifram. Vārdu skaitlis veido pentagrammu, burtu skaits veido apli ap pentagrammu, rezultātā iegūst slēptu maģiskā simbola attēlu.

Visi, kas pazīstami ar okultajiem simboliem, viegli sapratīs, kas šeit iztrūkst. Šeit trūkst zvēra skaitļa. Ja tā trūkst, tad tas nenozīmē, ka tā nav.

Pentagrammas piecstūra virsotne (divu līniju krustpunkts) norāda uz vidējo rindu ar sešiem ķieģeļiem. Rindās uz augšu un zemāk arī ir pa sešiem ķieģeļiem.

Izskatīsim centrālo zīmoga attēlu-piramīdu.

Sestajā, septītajā un astotajā rindā ir seši ķieģeļi katrā. Citiem vārdiem, piramīdas centrā ar ķieģeļu skaitu ierakstīts zvēra skaitlis 666.

Starp citu, dolāra banknotes platums arī ir 66,6 mm.

Nopirkt zeltu, investīcijas zeltā, zelta stieņu...