Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:326, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Spoguļa noslēpumainais spēks. Vai Aizspogulija ir reāla pasaule? 1.daļa 27.04.2021 23:36

2013. gadā čehu un britu zinātnieku apvienotā grupa paziņoja pasaulei par sensacionālu izgudrojumu: zinātnieki apgalvoja, ka šis izgudrojums spēs atklāt jaunu ēru kosmosa noslēpumu pētīšanā. Fiziķi bija atraduši paņēmienu kā pārvietot priekšmetus no attāluma. Un tas nebūt nenotika ar telekinēzes palīdzību; visu darīja reāli strādājoša iekārta. Domājams, ka perspektīvā tā saucamais pievelkošais gaismas stars spēs satvert un pārvietot objektus, kas ir simtiem kilometru attālumā un tātad tālās un neizpētītās planētas kļūs daudz tuvākas.
Darbi pie šīs iekārtas radīšanas tika turēti stingrā slepenībā, taču šo to žurnālistiem tomēr izdevās uzzināt.
Konstrukcijas pamatā bija spoguļu sistēma - daži desmiti atstarojošu virsmu, kas izkārtotas stingri noteiktā secībā. Tieši tās desmitiem reižu palielina pievilkšanās stara jaudu.
Šīs neparastās parastu spoguļu spējas zinātnieki atklājai pavisam nesen. Pagaidām šim efektam nav pat zinātniska pamatojuma un arī paši zinātnieki nesaprot, kāpēc spoguļi jaunajiem stariem piedod tik fantastisku spēku.
Kas vēl slēpjas otrpus atsarojošām spoguļu virsmām? Un kāpēc pētniecikie darbi ar spoguļu izmantošanu saistīti ar nāvējošu risku?

Karačai ezers – bīstamākā vieta uz planētas 17.10.2020 21:21

Vēl pavisam nesen pietika tikai vienu stundu pavadīt Karačai ezera krastā, lai atvadītos no dzīves. Starojums, ko cilvēks saņem atrodoties šī ezera tuvumā, ir nāvējošs. Pats ezers atrodas Krievijā, netālu no Čeļabinskas pilsētas un jau daudzus gadus glabā savās dzīlēs radioaktīvos atkritumus. Uz šodienu ezera virsma ir pārklāta ar biezu betona kārtu un cilvēkiem pat tiek piedāvāts apdzīvot ezera piekrasti. Cenas, par kādām var iegādāties māju šajā gleznainajā apvidū ir gana vilinošas (diez vai kur citur pasaulē tik lēti var tikt pie sava īpašuma), taču, loģiski, rodas jautājums: cik garš būs mājas iemītnieku mūžs?

Spēļu kāršu noslēpumi jeb Pīķa dāmas atriebība 15.09.2020 21:59

2013. gada 11. janvārī itāļu arheologa Anžela Sezāna ekspedīcija veica apbrīnojamu atklājumu: Arābijas tuksnesī netālu no Luksoras zinātnieki atklāja seno koptu kristiešu svētnīcu, kuras slēptuvē atradās 78 no tīra zelta izgatavotas plāksnītes ar noslēpumainiem simboliem uz tām. Atšifrēt to īsteno nozīmi zinātniekiem pagaidām nav izdevies, taču versijas par plāksnīšu izcelsmi ir.

10 gaišreģu pareģojumi, kas piepildījušies 05.07.2020 22:28

"Viss, kas eksistē reāli, eksistē tagadnes robežās," šie vārdi pieder Borisam Pasternakam.Taču vēsturei ir pazīstami cilvēki, kuriem piemita īpaša spēja redzēt to, kas vēl būs desmitiem un pat simtiem gadu uz priekšu.

Vai faraonu lāsti ir dzīvi vēl šodien? 09.06.2020 18:54

1922.gadā arheologs Hovards Kārters Valdnieku ielejā, Ēģiptē atvēra faraona Tutanhamona kapenes. Izrādījās, 3300 gadus senā atdusas vieta slēpj pasakainas bagātības, neskartu faraona mūmiju un senus lāstus.

Grāfa Džordža Karnarvona finansētās ekspedīcijas rezultāti pārsteidza visu pasauli – viņiem bija izdevies atklāt laupītāju pilnībā neskartu 18.dinastijas faraona kapu.

Piecas pašizolējušās ciltis ar dīvainām tradīcijām 26.03.2020 22:20

Laikā, kad pašizolācija kļuvusi par ikdienu visā pasaulē, piedāvājam ielūkoties cilvēku ikdienā, kuri šaurākā vai plašākā, bet pašizolācijā jau piedzimuši un dzīvo no paaudzes paaudzēs. Mūžamežos, tuksnešos, nomaļās okeānu salās dzīvo vairāk nekā simts cilšu, kuras atsakās kontaktēties ar modernās civilizācijas un vietējās varas pārstāvjiem. Iemesls: iepriekšējie kontakti bieži vien ir beigušies bēdīgi, verdzību, slaktiņiem vai nāvīgām slimībām un infekcijām.

Šokējoši fakti par zemūdenes “KURSK” traģēdiju 14.09.2019 14:30


2000. gadā sprādziena rezultātā nogrima milzīga ar atomreaktoru aprīkotā zemūdene “Kursk”. Sprādziena rezultātā gāja bojā lielākā daļa komandas, taču gandrīz divi duči cilvēku izdzīvoja sprādzienā un tika iesprostoti dziļi zem ūdens. Zemūdene nogrima Barenca jūras starptautiskajos ūdeņos Krievijas Ziemeļu flotes mācību laikā. Izdzīvojošo jūrnieku glābšanai tika izveidota starptautiska glābēju komanda, taču viņiem neizdevās nonākt pie jūrniekiem laikā. Jaunajā filmā “Kursk”, kas attēlo katastrofas notikumus, galveno lomu spēlē Kolins Fērts (Colin Firth) un filma ir pieejama video satura platformā TVPlay Premium.

Desmit labi glabāti pasaules noslēpumi 25.11.2018 13:56

Cilvēki, valdības un organizācijas glabā daudz noslēpumu. Daži no tiem ir pārsteidzoši, citi – nopietni un svarīgi, bet vēl kādi – mazliet amizanti.

Kāda ir tetovējumu nozīme kriminālajā pasaulē 18.09.2018 10:21

Mičiganas valsts universitātes datoru un inženierzinātņu profesors Anils Džains ir radījis tetovējumu identifikācijas sistēmu "Tattoo-ID", ar kuras palīdzību var efektīvāk atšifrēt noziedzīgās pasaules pārstāvjus, vēsta portāls "freep.com".

Vai patiešām mēs izmantojam tikai desmit procentu smadzeņu? 08.09.2018 19:44

Mēs izmantojam tikai desmit procentus savu smadzeņu – izrādās, šim urbānajam mītam visā pasaulē tic pat daudzi izglītoti cilvēki, ar aizrautību skatoties filmas par brīnumzāļu “iedarbinātiem” prātiem. Kāpēc tā?

Dabas katastrofas. Vai mums ir iemesls satraukties? 12.08.2018 16:43

Plaši plūdi, ugunsgrēki, kūstoši ledāji, zemestrīces, vulkānu izvirdumi – nenoliedzami, daļa šo katastrofu ir dabīgi mūsu planētas procesi. Taču šīs norises ietekmē arī klimata pārmaiņas, piemēram, globālā sasilšana, kurā vainojama arī pašu cilvēku rīcība.

Kāpēc kaķi krīt uz visām četrām ķepām? 21.07.2018 21:49

Kaķiem tas izdodas tik graciozi: lecot vai krītot no augstuma, nokrist uz visām četrām kājām. Ūsaino akrobātu līdzsvara izjūta ir patiešām izcila, taču karstā vasarā lielākais dzīvnieciņu drauds ir aizraujošā pasaule aiz atvērta loga. Lūk, daži fakti par kaķiem piemītošo līdzsvaru.

Deviņi intriģējoši un neatrisināti senās pasaules noslēpumi 02.02.2018 19:55

Neskatoties uz modernajām tehnoloģijām, ne viens vien senās pagātnes noslēpums vēl nav atrisināts. Izrādās, to atklāšanā nejaušībām ir tikpat liela nozīme kā rūpīgi plānotiem pētījumiem.

Deviņi fakti par ļauno garu izdzīšanu jeb eksorcismu 26.11.2017 11:45

Eksorcismu, proti, reliģiskus rituālus ļauno garu izdzīšanai dažādas reliģijas praktizē daudzviet pasaulē. Skeptiķi par to smīn, atbalstītāji – meklē labākos eksorcistus, bet apsviedīgi ļaudis – pārvērš ienesīgā biznesā.

Mīklainākie ievērojamu cilvēku pazušanas gadījumi vēsturē 22.10.2017 13:59

Pasaulē ik gadu bez vēsts pazūd miljoniem cilvēku, daļu no viņiem atrod, citi pēc pazušanas paši atgriežas mājās sveiki un veseli, taču citi pazūd bez pēdām, it kā nekad nebūtu dzīvojuši.

Bermudu trijstūra noslēpumi 17.08.2017 20:07

Pasaules jūru un okeānu dzīļu noslēpumi un leģendas- tas viss saistījis cilvēku prātus jau kopš sirmas senatnes. Senās kartes ar jūras briesmoņu attēlojumiem, leģendas par Krakenu un amfībiju tautu- pie visām šīm teiksmām un nostāstiem uzaugusi ne viena vien paaudze. Laiki mainās, taču nemainīgs paliek viens- Bermudu trijstūra ļaunā slava. Šodien šis maģiskais nosaukums kļuvis par simbolu visam neizprotamajam, kas notiek pasaules okeānos. Zinātnieki un pētnieki visiem spēkiem cenšas paskaidrot notikumus, kas atgadījušies šajā anomālajā zonā, taču, liekot roku uz sirds, jāsaka, ka tas viņiem ne īpaši labi sanāk.

Vai kādreiz uzzināsim patiesību par nacistu dārgumiem? 07.08.2017 14:05

Septiņdesmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām nacistu darbošanos apvij aizvien vairāk neticamu mītu un nostāstu. Taču joprojām izrādās, ka brīdī, kad runa ir par karu, patiesība var izrādīties dīvaināka nekā fikcija.

Četras luksus klases mašīnas, kas pārtop amizantos superauto 05.08.2017 20:29

Kas ir jādara, lai luksus klases auto pārtaptu vēl izcilākos superauto? Protams, labiem mehāniķiem jāļauj iztērēt lielu naudu, lai rezultātā iegūtu vēl vairāk.

Trīs kara žurnālista Sebastiana Jangera filmas, kuras vērts redzēt 05.08.2017 20:23

Sīrija, Afganistāna, Irāka – kara darbība ar dažādu intensitāti te turpinās gadu desmitiem, izpostot dzīvi miljoniem cilvēku. Taču, lūkojoties no Eiropas puses, priekšstati par reģionā notiekošo var būt ļoti mānīgi - lielāku izpratni sniedz kara žurnālistu un fotogrāfu darbs.

Ielaid lauvu istabā 31.07.2017 17:16

Ne mazums cilvēku ar aizrautību interneta tiešraidēs seko līdzi ērgļu, lāču un citu radību dzīvei. Taču kā būtu ar iespēju vienlaikus ielūkoties pārdesmit dažādās pasaules malās mītošu retu dzīvnieku gaitās?

Tieši to piedāvā “National Geographic”. Tās ir 52 kameras, kas uzstādītas 28 vietās sešpadsmit valstīs divpadsmit laika zonās un ļauj ikvienam būt dabai tik tuvu, cik vien to atļauj ekstra klases tehnoloģijas.

Vai Donalda Trampa “tīro ogļu” plāns ir industrijas nākotne? 09.07.2017 14:01

Ja nebūtu ogļu, iespējams, mūsdienu industriālā pasaule izskatītos citādi. Taču šī fosilā kurināmā izmantošana nelabvēlīgi ietekmē gan apkārtējo vidi, gan cilvēku veselību, tādēļ nerimst diskusijas, vai vispār ir vērts turpināt to ieguvi un kā to uzlabot?

Deviņas populāras teorijas par Atlantīdu: kura no tām vislabāk atbilst Džeimsa Kamerona atklājumam? (1) 09.03.2017 22:27

Populāro filmu “Titāniks” un “Avatars” režisora Džeimsa Kamerona daļēji finansēta ekspedīcija Atlantijas okeāna dzelmē atrada sešus aptuveni 3500 - 4000 gadus senus akmens enkurus. Režisors tic, ka atradis mītiskās Atlantīdas pēdas.

TOP desmit pirātu apdraudētie jūras ceļi 06.03.2017 15:48

Kaut arī cīņā ar pirātiem spēkus apvieno visas skarto reģionu valstis, kuģu apkalpes bruņojas un kopējie draudi mazinās, nekaunīgo noziedznieku aktivitātes pasaulei izmaksā vairākus miljardus ASV dolāru gadā.

Pārdrošākie slavenu politiķu slepkavības mēģinājumi 06.02.2017 19:45

Asa sižeta filmu galvenie varoņi itin bieži izvairās no teju drošas nāves, taču realitātē šādas sakritības ir krietni retākas. Atentāti tiek rūpīgi plānoti un visbiežāk uzbrucējiem nav ko zaudēt, bet dažkārt notiek brīnumainas lietas un tie izgāžas.

Piecas lietas, ko zinām par dzimumu identitāti 06.02.2017 17:13

“Es jūtos un esmu sieviete,” ja šādi paziņo vīrietis, tas šokē sabiedrību. Taču, izrādās, transseksuāļu jeb cilvēku, kuru dzimuma identitāte un izpausmes neatbilst tradicionālajiem priekšstatiem, ir gana daudz.

Cilvēki uz Marsa? Kāpēc mūsu tur vēl nav? 16.11.2016 14:11

Sarkanīgajos toņos iekrāsotais Marss vienmēr ir vilinājis zinātniekus un fantastus. Par došanos uz Sarkano planētu cilvēce sapņo jau vismaz 70 gadus, taču tikai XXI gs. tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka šāds ceļojums sāk šķist aizvien reālāks.

Seši interesanti jautājumi par senās Ķīnas vēsturi 13.10.2016 22:33

Ķīnai, ko šodien pazīstam kā lielu ražotājvalsti, ir bagātīga un ļoti sena vēsture. Tā ir mītiska un sarežģīta, taču ļoti interesanta.

Kas mēs esam un no kurienes nākam? 24.08.2016 11:10

15.10. Rīgā viesosies ASV pētnieks M.Kremo, kuru mēdz dēvēt par ķecerīgu, kurš satricina zinātnes pasauli un uzdrošinās apgalvot, ka līdz šim mums zināmais īsti neatbilst patiesībai: mēs neesam tikai matērijas un ķīmisku elementu savienojums. Cilvēks sastāv no trim atsevišķi eksistējošām substancēm: matērija , prāts un apziņa (vai gars ) .Materiālie ķermeņi ir tikai transports nemateriālajai apziņas patībai, kas ir mūsu patiesā būtība. Un cilvēks uz zemes eksistē jau sen – simtiem miljoniem gadu. Civilizācijas nāk un iet, tāpat kā kontinenti ceļas un grimst.

Astoņi interesantākie pēdējo gadu arheologu atklājumi Ēģiptē 17.08.2016 13:48

Seno faraonu zeme Ēģipte glabā daudzus brīnišķīgus vēstures artefaktus: Lielās piramīdas, neskaitāmus tempļus, mūmijas, citas lietas. Modernās zinātniskās tehnoloģijas ļauj atklāt senos noslēpumus, kas iepriekš bijuši nezināmi.

TV kanāla “National Geographic” raidījums ”Ēģiptes dārgumu sargi” stāsta par aizrautīgiem cilvēkiem, kuri ir apņēmušies saglabāt Ēģiptes dārgumus un atklāt vēl vairāk seno noslēpumu. Pirms tā pirmizrādes “National Geographic” apkopojis interesantākos zinātnieku atklājumus pēdējos gados, kuri sniedz plašāku ieskatu senās faraonu valsts dzīvē.

Seni noslēpumi un leģendas, kuras gadsimtiem ilgi neliek mieru cilvēku prātiem 28.07.2016 14:02

Ir seni noslēpumi un leģendas, kuras gadsimtiem ilgi neliek mieru cilvēku prātiem, un ne viens vien pētnieks cenšas noskaidrot, vai tās ir patiesas.

Lūk, pieci noslēpumi, kas no dažādiem skatu punktiem tiks analizēti arī televīzijas kanāla „National Geographic” raidījuma „Vai tas ir patiesi” 3.sezonas sērijās, kas skatāmas no 26.jūlija.

Sešas neparastas parādības, kuras zinātne nevar izskaidrot 16.07.2016 20:15

Zinātnei ir liels spēks, taču ir daudz lietu, ko tā nespēj izskaidrot. Uz Zemes notiek mistiskas lietas, un daudzas no tām nepadodas loģiskam skaidrojumam. Televīzijas kanāls "National Geographic", kas sāk demonstrēt raidījumu ciklu "Nedabiskais", apkopojis sešu neizskaidrojamu parādību topu.

5 bīstamākie ceļi pasaulē, kas uzdzen šermuļus 18.06.2016 19:03

Kas gan var būt jaukāk kā doties ceļojumā ar automašīnu un pa ceļam apbrīnot dabas skaistumu? Taču gleznainākie autoceļi var būt arī visbīstamākie autovadītājam un viņa līdzbraucējiem. Lūk, TOP 5 pasaulē bīstamākie ceļi, kas sagādā ne tikai elpu aizraujošus skatus, bet arī nervus kutinošus pārdzīvojumus!

TOP 6 pasaulē bīstamākie kalni alpīnistiem 27.05.2016 14:48

Nevaicājiet alpīnistiem, kāpēc viņi dodas kalnos, jo atbilde jums tāpat neko neizteiks. Kā savulaik sacījis Everesta vairākkārtējs iekarotājs Džordžs Malorijs, galvenais ir sajūta, kura rodas, uzkāpjot virsotnē, un to nekādi nevar aprakstīt. Lai gan ir gadījumi, kad mēģinot iekarot virsotnes, cilvēki iet bojā, kalnu vilinājums ir tik liels, ka neattur citus alpīnistus no šā ekstrēmā vaļasprieka.

Bet kuri ir pasaulē bīstamākie kalni alpīnistiem? To sarakstu izveidojis televīzijas kanāls "National Geographic".

Reinkarnācijas stāsti - īstenība vai iedomas? (2) 13.04.2016 19:39

Par reinkarnāciju ir daudz un dažādu stāstu; lielākā daļa no tiem izklausās neticami. Kā gan mazs bērns var iedomāties lietas, kuras nav pat redzējis, kā var aprakstīt vietas, kur nekad nav bijis?
Gribi - tici, negribi - netici.

Vai pastāv DZĪVE pēc NĀVES? Zinātnieki beidzot saka:JĀ 10.03.2016 15:10

Cilvēkus vienmēr ir interesējis jautājums par nāvi. Kas notiek, kad nomirstam, vai ar to viss beidzas? Vai pārejam uz citurieni un turpinām savu eksistenci? Kad aiziet kāds no mūsu mīļajiem, būtu tik mierinoši zināt, ka nekas nebeidzas, ka nešķiramies uz mūžu.

Atklāta jauna galaktika. Iespējams, ka tā ir viena no Visuma pirmajām galaktikām 05.03.2016 12:25

Izmantojot Habla teleskopu, astronomi atkal ir pārspējuši attāluma rekordu, nosakot precīzu attālumu līdz ļoti tālai galaktikai. GN-z11 eksistēja jau 400 miljonus gadus pēc Lielā Sprādziena. Lai arī tā ir knapi pamanāma attēlā, ņemot vērā attālumu no Zemes līdz šai galaktikai, jāsaka, ka GN-z11 ir pārsteidzoši spoža. Iespējams, ka tā ir viena no Visuma pirmajām galaktikām.

TOP 10 leģendāras zudušās pilsētas 28.02.2016 13:30

Pasaulē ir ne mazums tā dēvēto zudušo pilsētu, kuras apvij mīti un leģendas. Valda priekšstats, kas tās savulaik bija plaukstošas un blīvi apdzīvotas, bet izzuda kara, migrācijas vai dabas katastrofu dēļ. Daudzas no šīm pilsētām ir atrastas, bet vairākas tā arī saglabājušas tikai leģendas statusu. Lūk, TOP 10 slavenākās zudušās pilsētas, kas piesaistījušas vēsturnieku, arheologu un piedzīvojumu meklētāju pastiprinātu interesi.

Četras Latvijā un Austrumeiropā izplatītas sazvērestību teorijas 25.01.2016 16:40

Labi izveidotas sazvērestību teorijas no cilvēku prātiem nevar izdzēst pat visdzelžainākie argumenti, tādēļ tās ir svarīgs modernā hibrīdkara ierocis. Šaubu gadījumos ir vērts rūpīgi izvērtēt visu pieejamo informāciju un neticēt maldiem, aicina komunikācijas eksperti.

Leģendārais fiziķis Stīvens Hokings nosaucis galvenos draudus cilvēcei 19.01.2016 21:27

Kā ziņo The Guardian, leģendārais fiziķis Stīvens Hokings nosaucis divus galvenos draudus cilvēcei.

12 fakti, kurus tu, iespējams, nezināji par Svēto Jaunavu Mariju 23.12.2015 21:25

Lai analizētu un pētītu Svētās Jaunavas Marijas vēsturisko stāstu – sākot no mitoloģijas, kas apvij viņas tēlu, līdz kultūras fenomenam, par kādu viņa ir kļuvusi, televīzijas kanāls „National Geographic” piedāvā raidījumu „Marijas kults”. Pētnieki centīsies noskaidrot, kas ir veicinājis Svētās Marijas popularitāti līdz pielūgsmes līmenim.

Nākamā lapa