Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:58, Did:0, useCase: 3


Interesanti fakti par sievietes krūtīm

Arnis Kr.
Arnis Kr.

Ja Jūs jautāsiet sievietei, kādu sava ķermeņa daļu viņa gribētu mainīt, lielākā daļa atbildēs- krūtis. Sievietes ar kuplām krūtīm parasti vēlas tās mazākas, savukārt mazo krūšu īpašnieces sapņo tās palielināt, un pat tās, kuras ir apmierinātas ar dabas doto krūšu izmēru, būtu priecīgas tās padarīt vtvirtākas.

Kā veidotas sievietes krūtis

Apjoms un forma

Šī sieviešu ķermeņa daļa ir tik maiga un mīksta tāpēc, ka pārsvarā sastāv no taukaudiem. Taču, lai ražotu pienu, tauki nav vajadzīgi! Tāpēc, kā zināms, visi zīdītāji, to skaitā arī cilvēkveidīgie pērtiķi, ir bez kuplām krūtīm. Zinātnieki uzskata, ka daba piešķīrusi sievietes krūtīm kārdinošās formas tikai un vienīgi estētiskas pievilcības apsvērumu dēļ, tā teikt,- lai patiktu pretējam dzimumam.

No iekšpuses piena dziedzeris ir caurvīts ar saistaudu slānīšiem, kas kalpo kā savdabīgs bioloģisks krūšturis, kas balsta krūtis, piešķirot t;am apaļīgu formu un ļaujot to saglabāt par spīti zemes pievilkšanas spēkam.

Krūšu gals

Krūts paaugstinājuma centrā ir novietots krūts gals- tumšs ādas apgabals, ko dēvē par areolu. Blondo matu īpašniecēm areola parasti ir rozīgā krāsā, tumšmatēm tā ir brūna, bet dzemdējušajām sievietēm - tumši brūna.

Tādi laiki, tāda mode

XVIII gadsimtā, kad modē nāca dziļi dekoltē (balles kleitas tika šutas tā, lai izgriezuma vietā būtu redzamas krūšu gala malas), par labas gaumes pazīmi uzskatīja krūšu galu iekrāsošanu ar sarkanām krāsvielām. Atnākt uz balli ar bāliem krūšu galiem bija tikpat neiedomājami, kā šodien parādīties saviesīgā pasākumā bez grima.

Kreisā lielāka, nekā labā

Meitenēm krūtis attīstās pamazām. To izmērs ir atkarīgs nevis no dzimumdzīves uzsākšanas brīža vai tās aktivitātes, bet gan tikai un vienīgi no ģenētikas. Savukārt forma - no vecuma, nacionalitātes un fizioloģiskām īpatnībām. Pēc dzemdībām krūtis var palielināties par vienu- diviem izmēriem. Kreisās krūts dziedzeris parasti ir lielāks, nekā labās.

Sievas krūšu izmērs ir atkarīgs no... vīra maka!

Kad Kolumbijas universitātes pētnieki veica pētījumus krūšu jomā, izrādījās, ka 49% vīriešu sapņo par lielām krūtīm, 41 % dod priekšroku mazām krūtīm, bet 10% - jebkurām. Izpētot aptaujas rezultātus sīkāk, zinātnieki atklāja: jo vairāk vīrietis pelna, jo lielākas krūtis tam patīk!

Ja nu tas ir liktenis?

Jau no seniem laikiem ķīnieši krūtis dēvē par "likteni", un līdz pat šodienai ļoti negatīvi saglabā negatīvu attieksmi pret sievietēm, kuras maina savu krūšu formu, uzskatot, ka tādējādi viņas maina arī savu likteni.

Vairāk par divām nemēdz būt?

Vairumā gadījumu sievietei ir divi piena dziedzeri, taču gadās, ka sieviete piedzimst ar četriem, sešiem un pat vairāk dziedzeriem! "Lieki" krūšu gali (un pat attīstītas krūtis) var būt novietoti uz vēdera, cirkšņu zonā, uz gurniem vai pat. uz muguras! Viduslaikos sievietes ar vairāk nekā divām krūtīm tika uzskatītas par raganām.

Vislielākais piena dziedzeru daudzums tika fiksēts 1998.gadā Oklahomas štatā. Sievietei, kas ieradās uz dzemdībām pilsētas slimnīcā, bija 10 labi attīstīti piena dziedzeri!

Trīs miljoni viltojumu

Pirmo krūts palielināšanas operāciju ar silikona implantu izmantošanu pasaulē veica 1962.gadā plastiskais ķirurgs Frenks Džirou no Hjūstonas. Pēc tam ir veiktas vismaz trīs miljoni operācijas krūšu palielināšanas jomā.

Pārcentās

Populārā franču aktrise un dziedātāja Lola Ferrari savulaik pārcieta 18 krūšu plastiskās operācija. Rezultātā Lolas krūšu apjoms sasniedza 130 cm, un katra krūts svēra 3 kg. Ārsti gan brīdināja aktrisi, ka tādas milzīgas protēzes nospēlēs fatālu lomu viņas liktenī. Tā arī notika: Lolai sākās nopietnas mugurkaula problēmas, tika izjaukta iekšējo orgānu darbība, kā rezultātā 2000.gada aprīlī viņa nomira no sirds apstāšanās.