Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:0, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Mazsālīti gurķi ziemai 27.06.2022 22:42

Gribat baudīt mazsālītus gurķīšus ne tikai vasarā, bet arī ziemā? Tad pagatavojiet tos pēc Tavavirtuve.lv piedāvātās receptes. Gurķīši būs ļoti aromātiski un kraukšķīgi.

Gultas pārklājs – praktisks un rada mājīgumu guļamistabā 27.06.2022 22:36

Gultas pārklājs parasti ir no viegla un stepēta auduma, ko izmanto kā dekoratīvu gultas elementu. Tas parasti ir pilna gultas izmēra, ar to var pārklāt visu, tostarp spilvenus. To bieži vien veido arī, pārlokot uz pusēm, īpaši, ja tas ir segas pārklāja akcenta krāsā, jo tas rada interesantu vizuālo efektu, demonstrējot dažādas faktūras, krāsas un rakstus.
Tas kalpo ne vien kā izsmalcināts dizaina elements ar praktisku funkciju, bet arī pasargā gultu no putekļiem, kā arī padara guļamistabu sakoptāku, tādējādi radot harmonijas sajūtu pirms kārtīga miega.

Neriskē! Pirms fiziskajām aktivitātēm pārbaudi sirds jaudu 27.06.2022 12:18

Kā jutīsies pēc skrējiena? Vai brauciens ar velosipēdu nebeigsies slimnīcā? Vai izturēsi kāpienu? Vasara ar intensīvu sportošanu vai dažādām fiziskām aktivitātēm ir īstais laiks pārbaudīt savas sirds veselību un izturību, veicot augstas jutības troponīna I testu un noskaidrojot kardiovaskulāro slimību attīstības risku. Tas ir tests veselajiem ar mērķi saglabāt veselību.

Introvertās mākslas festivālā AD LUCEM – unikāls koncerts Rīgā, kas jāklausās guļus 27.06.2022 12:13

Turpinot festivāla AD LUCEM īpašo tradīciju, ko 2010.gadā ar unikālu koncertu NAKTS MEDITĀCIJA uzsāka izcilais britu čellists Metjū Bārlijs, sniedzot vārdiem neaprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garā nakts koncertā, arī šogad, 7.jūlijā plkst.19 beļģu komponista un čellista Žana Pola Desī skaņdarbu Ad Lucem Mežaparka Kokaru koncertzālē varēs klausīties guļus – iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Aicinām ierasties ērtā apģērbā, ņemot līdzi paklājiņus vai segas.

DZIESMA DEJO. DEJA SKAN pārsteigs skatītājus Mežaparka Lielajā estrādē 27.06.2022 11:25

Šā gada 5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē norisināsies vērienīgs notikums, kurā nebijušā formā savienosies divas tradīcijas - dziesma un deja. Koncertuzvedumā DZIESMA DEJO. DEJA SKAN pulcēsies vairāk kā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir vairākkārtējs GRAMMY balvas nominants UĢIS PRAULIŅŠ un horeogrāfs AGRIS DAŅIĻEVIČŠ.

Baltijas Pērle piedāvā: Kirils Serebreņņikovs Rīgā filmas "Čaikovska sieva" pirmizrādē 27.06.2022 11:07

2022. gada 21. un 22. augustā Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, īpašs kinofestivāla "Baltijas pērle" notikums - kinorežisora Kirila Serebreņņikova radošā tikšanās ar interesentiem un filmas "Čaikovska sieva" pirmizrāde.

Valmieras teātris noslēdz grūto, bet jaudīgo sezonu 27.06.2022 11:04

21. jūnijā Valmieras teātra kolektīvs ar iestudējumu “Es neesmu klaviernieks” noslēdza 2021./2022. gada sezonu. Teātra direktore pateicās kolektīvam par aizvadīto sezonu, kas nav bijusi viegla gan pandēmijas, gan uzsākto rekonstrukcijas darbu dēļ. Bet arī pauda bažas, ka nākamā sezona būs tikpat izaicinoša un neparedzama, jo diemžēl dažādu iemeslu dēļ būvdarbi nerit pēc plāna. Līdz ar to darbiniekiem sadzīves apstākļi sezonas sākumā vēl nebūs uzlabojušies, bet direktore pauda cerību, ka radošais pacēlums un jauda, kas iegūta šajā sezonā turpināsies un izteica apbrīnu kolektīvam par spēju būt saliedētam, disciplinētam un radošam.

Katrai horoskopa zīmei atbilstošas rotaslietas 27.06.2022 08:39

Astrologi apgalvo, ka, pareizi izmantojot rotaslietas, mēs ne tikai izceļam skaistumu un oriģinalitāti, bet varam mainīt un ietekmēt savu dzīvi, izvairoties no dažādām slimībām un nelaimēm. Var par to pasmaidīt, taču neaizmirsīsim, ka dziļā senatnē rotas kalpoja ne jau skaistumam, bet pirmkārt aizsardzībai, un nav dzirdēts, ka mūsu senči būtu sūdzējušies, ka, pareizi izgatavotas un valkātas, rotas tos nebūtu pasargājušas no visādu veidu likstām.

Pārlocītā omlete 27.06.2022 08:36

Mazliet citāda, gandrīz vai svētku galdam paredzēta, omlete.

Dažas idejas pret paģirām 25.06.2022 11:47

Nu ko, svētki pagājuši uz "urrā!". Laiks doties uz darbu. Tikai no rīta pamostoties, jūtaties kaut kā ne visai labi, jo paģiras liek sevi manīt? Parsti mēdz teikt: "Ja no rīta slikti, tad iepriekšējā vakarā bijis pārāk labi". Jā, bija jautri, bet šobrīd tamdēļ vieglāk nekļūst. Ir taču tik grūti atteikties no lieka alus kausa... Bet nākošajā rītā sāp galva, ir slikta dūša, sausa mute, moka slāpes, karstuma sajūtu nomaina drebuļi, sirds tā dīvaini sitas. Moka vājums, ir nomākts noskaņojums un vainas sajūta.

Paģiras parasti pāriet diennakts laikā, taču šis process var būt arī ilgāks. Kas darīt? Protams, cīnīties,- gribas taču atkal justies kā cilvēkam.

Miris mākslinieks – gleznotājs un rakstnieks Uldis Zemzaris 25.06.2022 11:17

2022. gada 22. jūnijā mūžībā ir aizgājis nozīmīgs Latvijas mākslinieks – gleznotājs un rakstnieks Uldis Zemzaris.

Marinējam paši! 9 dažādas šašlika receptes 24.06.2022 14:41

Jāņos latviešiem pierasts ēst paštaisītu Jāņu sieru un dzert pašbrūvētu Jāņu alu, bet pēdējā laikā par tik pat neatņemamu sastāvdaļu, manuprāt, ir kļuvis arī ne tik latviskais šašliks. Taču tā nu tas ir, un dažas dienas pirms svētkiem ir jāķeras pie gaļas iemarinēšanas, lai Jāņos šašliks sanāktu makten gards. Galu galā, pašrocīgi marinēta šī gaļa ir daudz gardāka nekā veikalā pirkta.

Kā pārstāt nosodīt tos, kuru reakcija uz ārkārtas situāciju atšķiras no mūsējās 24.06.2022 14:39

Dusmojoties uz apkārtējiem, kas pret ārkārtas situāciju izturas vieglprātīgi, mēs nomierinām sevi un novēršam uzmanību no pašu justās trauksmes. Tiesa, tas nevairo mīlestību pret cilvēci. Bet mēs varam to atgūt, ja pat šajā sarežģītajā laikā mēģinām iedomāties sevi otra cilvēka vietā. Tas pavērs jaunus spēkus un resursus, lai pārdzīvotu krīzi, uzskata klīniskā psiholoģe, attiecību speciāliste Džila Vēbere (Dr Jill Weber).

Tradicionālie un vegānu pīrādziņi Līgo galdam 22.06.2022 11:01

Tuvojas vasaras gaidītākie svētki, un līgotājus nodarbina daudzi jautājumi, piemēram, kur svinēt, ar ko kopā svinēt un ko celt svinību galdā! Pīrādziņi ir viens no tiem gardumiem, kuru izvēlēsies katrs līgotājs – vai tas būs speķa, biezpiena vai vegāniskais pīrādziņš. Pīrādziņi vienmēr būs nekļūdīga izvēle. Turklāt ierastos speķa pīrādziņus var pielāgot arī vegānu interesēm, piemēram, aizstāt ar pīrādziņiem, kas pildīti ar sēnēm vai ķirbi. Izklausās taču gardi, vai ne!

Kā pagatavot Jāņu sieru 22.06.2022 11:00

Dodi sieru, Jāņu māte,
Jāņu zāļu plūcejam;
Ja sieriņa man nedosi,
Paliks govis ālavites.

Latvijas Radio pirmatskaņos koncertprogrammu „Ziņģe par Rīgu” 22.06.2022 10:59

Latvijas Radio „Radioteātrī” gaidāms īpašs pirmatskaņojums – Jāņu dienas vakarā, 24. jūnijā plkst. 17.05, Latvijas Radio 1 izskanēs Maestro Raimonda Paula un dzejnieka Ernesta Dinsberga jaunā programma „Ziņģe par Rīgu”.

5 mīti un patiesības par auglības veselības uzlabošanu vasaras saulgriežos 21.06.2022 22:47

Vasaras saulgrieži jeb Jāņi latviešiem ir īpašs laiks, kad labākas nākotnes vārdā ieteicams veikt maģiskas darbības. Saskaņā ar senču ticējumiem, Jāņu svinēšana cieši saistīta ar Saules un auglības kultu, tāpēc teju visas Jāņu vakara izdarības un rituāli ir orientēti uz auglības vairošanu, cieši sasaistot dabas un cilvēka auglību kā veselīgas un labklājīgas dzīvesziņas pamatu, kas cilvēkam nepieciešams dzimtas turpināšanai.

Līgo vakarā Raiskumā izskanēs «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» veltīts koncertuzvedums 21.06.2022 13:11

Jau šo ceturtdien, 23.jūnijā, Raiskuma parkā (Cēsu novadā) skatītāji tiek aicināti uz vērienīgu Līgo nakts koncertu – veltījumu leģendārajai filmai «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Atgādināsim, ka tieši Raiskumā, «Bieku» mājās, pirms mazliet vairāk nekā 40 gadiem tapa režisora Jāņa Streiča brīnišķīgais kino darbs. Pēc koncerta – balle līdz rīta gaismai.

Ar LMT atbalstu top seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versija 21.06.2022 13:07

Bērnu satura producents “Ausma” ir uzsācis daudzu iemīļotā bērnu seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versijas filmēšanu – “Тутині скарби”. Galvenajā lomā būs ukraiņu aktrise Lidija Baranova, kas Rīgā bēgļu gaitās nonākusi šī gada martā. Seriāls tiek veidots ar LMT atbalstu, tas būs skatāms brīvpieejā LMT Viedtelevīzijā un raidījuma YouTube kanālā visā pasaulē.

Klāt Latvijas Televīzijas raidījuma “Kultūrdobe” jaunā sezona 21.06.2022 13:04

Latvijas Televīzijā (LTV) arī šovasar turpināsies raidījums “Kultūrdobe”. Katru sestdienu no 25. jūnija plkst. 20.45 LTV1 žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām, lai aprunātos gan par viņu rosīšanos dārzā, gan par radošo darbību profesionālajā laukā.

Dārzeņu sautējums ar šķiņķi un šampinjoniem 21.06.2022 11:29

Ja kārojas kas sātīgs, sulīgs un vienlaikus kraukšķīgs, šis sautējums būs īstais ēdiens, ko pagatavot. Tas remdēs izsalkumu, lieliski garšos un sniegs patiesu baudījumu pat izlutinātām garšas kārpiņām.

Jūnijā uz Dramaturgu teātra skatuves šī brīža aktuālākā izrāde “Melnais pasts” 21.06.2022 11:12

Dramaturga Andra Zeibota, Hermaņa Paukša inscenējumā tapusī pravietiskā komēdija “Melnais pasts” apskata tēmas, kas pašreizējo pasaules notikumu kontekstā ir īpaši aktuālas. 21. jūnijā teātra apmeklētājiem būs iespēja to skatīt savām acīm.

Mazkaloriju banānu kūka 20.06.2022 21:47

Šādi pagatavota banānu kūka ir ne tikai ļoti garšīga, bet arī satur krietni mazāk kaloriju. 100 g šādas kūkas satur tikai 100 kkal.

Milda šovasar būs sastopama Beberliņos, Liepājā 20.06.2022 12:44

Viens no zināmākajiem tēlnieka Egona Peršēvica darbiem ir skulptūra ar nosaukumu ”Brīvību Brīvībai” – parafrāze par Brīvības pieminekli. Šis darbs ir ceļojis pa dažādām izstādēm un ticis eksponēts daudzviet Latvijā, toskait ilgāku laiku greznojis Kuldīgas šarmanto pilsētvidi pie Ventas rumbas. Šovasar lotosa pozā sēdošā Milda priecēs liepājniekus un Liepājas viesus – to ieraudzīt var uz ūdens gleznainajā Beberliņu atpūtas parkā.

Aizraujošs romāns par rokenrolu, seksu un deviņdesmitajiem: Mārtiņa Volfa “Banda” 20.06.2022 12:41

Latviešu literatūrā ienāk jauns vārds – Mārtiņš Volfs ar spilgtu debijas romānu “Banda”. Krāsaini un dzīvespriecīgi tajā atainota kādas izdomātas latviešu rokgrupas ikdiena un krīze, kā notikumu fonu izmantojot dzīvi Latvijā deviņdesmitajos. “Tas bija lielisks laiks,” apgalvo autors, un lasot ir viņam jāpiekrīt! “Banda” noteikti atradīs interesentus ne tikai to vidū, kuri ir piedzīvojuši deviņdesmitos gadus, bet arī visās citās paaudzēs, jo… kurš gan nezina “The Beatles”?

Skābeņu aukstā zupa ar paipalu olām 20.06.2022 09:54

Nedaudz citādāka vasaras zupa ar skābenēm. Tās garša ir maigāka, gaisīgāka un krēmīgāka.

Pieaugušo histērija: kāpēc mēs uzvedamies kā bērni? 20.06.2022 09:53

Ja histērijā krīt bērns, tas ir nepatīkami. Ja spiegt un svaidīt lietas sāk pieaugušais, tas samulsina un pat biedē. Kas var izraisīt šādu uzvedību un kā uz to pareizi reaģēt? Psiholoģe Kristīna Hamonda iepazīstina ar kāda sava klienta, sauksim viņu par Maksu, stāstu.

Kāpostu tīteņi 19.06.2022 22:22

Šis ir viens no gardākajiem kāpostu ēdieniem ar senu vēsturi. Tas tiek gatavots ar dažādiem pildījuma variantiem, cepts un sautēts, tomēr itin visos veidos varen labs. Protams, kāpostu tīteņu gatavošana prasa nedaudz pacietības un laiku, taču galarezultāta deļ ir vērts pacensties.

“Latvijas Sirdsdziesma” finālā uzvar Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos” 19.06.2022 10:16


18. jūnija televīzijas tiešraidē noskaidrots raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” uzvarētājs. Finālā, kas šogad notika Lielvārdē, Rembates parkā, sacentās piecpadsmit dziesmas. Apkopojot LTV1 tiešraides skatītāju balsojuma rezultātus, par uzvarētāju kļuva Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos”.

“Gribu bērnu!” jutekliska komēdija, jeb demogrāfiskais sprādziens divās daļās 17.06.2022 16:12

Izrāde “ Gribu bērnu!” ir muzikāla un pozitīva izrāde, ko tās veidotāji, Pannas Teātris, nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem, jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās.

Grilētas butes ar citroniem 17.06.2022 15:45

Siltajos, rāmajos vasaras vakaros turpinām grilēt un baudīt maltīti svaigā gaisā.

Reiniku ģimenes lolojums Ričijs Rū saņem “Zelta disku” 17.06.2022 13:57

Pirms nepilna gada klajā nāca, šobrīd bērnu un vecāku tik ļoti iemīļotā, lācēna Ričija Rū interaktīvā grāmatiņa “Ričijs Rū rīko koncertu”. Vienlaicīgi tika izdota arī 11 jaunu Laura Reinika un viņa vecmāmiņas Veronikas Reinikas dziesmu albums. Izdevuma ilustrāciju autore ir māksliniece Guna Miķelsone.

Daugavpils teātris noslēdz 2021./2022. gada sezonu 17.06.2022 13:53

14. jūnijā Daugavpils teātrī notika 2021./2022. gada sezonas noslēguma pasākums, kura laikā kolektīvs ar gandarījumu atskatījās uz paveikto un ieskicēja nākamās sezonas plānus.

Festivālā “Saldus Saule” uzstāsies projekts “Rudens vēju muzikants” 17.06.2022 13:51

Sestdienas vakarā uz festivāla “Saldus Saule” skatuves kāps projekts “Rudens vēju muzikants”.Lai Ērika Ķiģeļa dziesmas no “Līvu” zelta fonda skanētu mūžīgi, viņa dēls Fēlikss Kiģelis, biedrības “Saldus Saule” pamudināts un atbalstīts, 1999. un 2005. gadā radīja unikālus mūzikas albumus ar nosaukumu “Rudens vēju muzikants”, kurā Ērika dziesmas jaunās skaņās izpildīja labākie Latvijas mūziķi. Taču ar diviem albumiem nav gana, lai izdziedātu visas Ērika Ķiģeļa dziesmas, tāpēc šogad – 2022. gadā projekts Rudens vēju muzikants dosies turp, kur viņu gaida – pie saviem mīļajiem klausītājiem festivālā “Saldus Saule”.

Teātris, deja un performances festivālā “LABA DABA” 17.06.2022 13:43

Mūzikas un mākslas festivāls “LABA DABA” (5.-7. augusts) turpina aizsākto tradīciju muzikālo programmu papildināt ar teātra un dejas izrādēm, performances mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb Suņa skatuvi. Vairāk nekā desmit dažādi uzvedumi un iestudējumi priecēs festivāla mazos un lielos apmeklētājus divas festivāla dienas, ievedot skatītājus absurda teātra, muzikālo pasaku un cilvēciskās esības izziņas labirintos.

Padomi, kā izvadīt lieko holesterīnu 17.06.2022 13:21

Holesterīna problēma aktuāla bijusi vienmēr, bet ienākot rietumu ēšanas paradumiem un sēdošajam dzīvesveidam, tā kļuvusi vēl nopietnāka. Ir virkne produktu, kas neļauj holesterīnam uzsūkties un veicina tā izvadīšanu no organisma.

Biezpiena mērce – lieliska alternatīva majonēzei 16.06.2022 13:20

Šāda mērcīte lieliski aizstās salātu majonēzi un būs arī gards papildinājums kartupeļu ēdieniem, siļķei vai sacepumiem. Turklāt tā ir krietni vien liesāka, veselīgāka un garšīgāka. Mērces biezumu varat regulēt ar pievienotā piena daudzumu.

Ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu – mīts vai patiesība? 15.06.2022 23:55

Kurš gan no mums nav dzirdējis šo viedo vecmāmiņu padomu, kas vēsta - ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Bet - vai arī mūsdienās šī senču paruna joprojām darbojas? Un kā īsti uztvert tās vēstījumu?

Dienas Grāmatas jaunums - Andra Manfelde "Poēma ar mammu" 15.06.2022 11:42

Izdevniecībā Dienas Grāmata klajā nākusi Andras Manfeldes grāmata "Poēma ar mammu".

LNMM būs skatāma Gunāra Cīlīša darbu izstāde “Ar vērdiņu kabatā” 15.06.2022 11:26

No 2022. gada 18. jūnija līdz 4. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ciklā “Paaudze” būs skatāma Gunāra Cīlīša darbu izstāde “Ar vērdiņu kabatā”.

Nākamā lapa