Kā izvēlēties piemērotas dāvanas svētkos

Drukāt

Izvēlēties dāvanu nekad nav vienkārši. Jāsaprot, kas dāvanas saņēmējam vislabāk patīk, kas visvairāk nepieciešams, kas iepriecinās. Faktoru, ko ņemt vērā ir daudz, arī vecums, dzimums, pakāpe, kādā esam tuvi un pazīstami. Kolēģim, protams, dāvināsim pavisam citādi izvēlētu dāvanu, nekā dāvinot mīļotajam cilvēkam. Tieši tāpēc dāvanu izvēle ir sarežģīts process. Dažiem tas šķiet nogurdinoši, tomēr nepieciešami, citi spēj pārvērst dāvanu meklēšanas, izvēles un pirkšanas procesu par īstu piedzīvojumu, izaicinājumu, lai izvēlētos pašu trāpīgāko un atbilstošāko dāvanu tās saņēmējam. Reizēm izvēlamies dāvanas pēc tā, ko paši vēlētos saņemt, tomēr tas ir ļoti subjektīvs kritērijs, kur bieži vien varam nošaut greizi.

Kā izvēlēties piemērotas dāvanas svētkos

Tiesa, padomu, kā izvēlēties dāvanas, ne tikai specifiski, bet arī vispārīgi, ir daudz. Pat zinātnieki pētījuši dāvanu dāvināšanas fenomenu, lai saņēmējs būtu patiesi priecīgs, atverot Jūsu dāvināto dāvanu, ne vien pieklājīgs, jo, kā zināms, par katru dāvanu pienākas pateikties un priecāties (pieklājības līmenī). Tomēr dāvanu dāvināšanas jēga vairāk ir tajā, lai saņēmējam tā tiešām patiktu, lai arī ar dāvanu varam pateikt lietas, ko nav nepieciešams teikt vārdos. Ar dāvanu varam pateikt, ka nesam aizmirsuši par saņēmēja eksistenci, ka domājam par to, kas viņam nepieciešams un zinām pašas slēptākās vēlmes. Tieši tāpēc ir vērts izvēlēties pareizo dāvanu, jo arī ar to var pateikt daudz.
Bieži vien izvēloties dāvanas, domājam, vai izvēlēties vienu, lielāku dāvanu, vai savienot dāvanu no dažādām atsevišķām detaļām. Izrādās, labāk dāvināt vienu lielāku dāvanu, ja vien mazāku dāvanu apvienošana nav nepieciešama. Piemēram, varam dāvināt vairākas nelielas dāvanas, kas kopā izveido vienu lielāku – komplektu virtuvei, ikdienai un tā tālāk. Tomēr dāvinot kopā divas lietas, kas īsti viena otru nepapildina, varam tikai sūtīt nepareizu ziņu saņēmējam.

Reizēm, lai kā arī negribētos izvēlēties un palauzīt prātu pašam, ir labi pajautāt dāvanas saņēmējam, ko īsti viņš vēlas redzēt dāvanā. Bieži vien pati dāvana liks saņēmējam būt daudz priecīgākam, ja tā būs patiešām kārota lieta, nekā tas, ka esat patērējuši laiku un enerģiju, izvēloties kaut ko, kas, iespējams, nav bijis tik nepieciešams. Un, tā kā lielākoties vēlamies dāvināt tādas dāvanas, kas ir nepieciešamas, noderīgas un sagādā prieku, iespējams, der pajautāt tieši – ko Tu vēlies saņemt svētkos?

Protams, savas izdomas iekļaušana dāvanā nav nekas slikts vai nevajadzīgs. Reizēm papūlēšanās dāvanas izvēlē ir pat vērtīga. Izvēloties dāvanu rūpīgi un pārdomāti jūtamies daudz tuvāki un saistītāki ar dāvanas saņēmēju. Pārdomājam, ko zinām par šo cilvēku, kas viņam patīk, kādas ir viņa aizraušanās un hobiji. Iedomājoties dāvanas saņēmēju un domājot par to, ko viņš vēlētos saņemt svētkos, iejūtamies šī cilvēka lomā un sajūtamies tuvāki, emocionāli saistītāki. Protams, brīdī, kad dāvanas saņēmējs ar patiesu prieku aplūko mūsu izvēlēto dāvanu, jūtamies ārkārtīgi gandarīti par savu izvēli.

Ar dāvanām vīriešiem ir visgrūtāk – izvēle nav vienkārša. Jo īpaši, ja izvēlamies dāvanu mīļotajam vīrietim, slikti izvēlēta dāvana var viņam likt justies nesaprastam un atsvešināties. Saņemot slikti izvēlētu dāvanu, kas ne mazākajā mērā nesaistās ar vīrieša iekšējo pasauli, var rasties atsvešinātība starp partneriem, jo vīrietis nospriedīs, ka viņu patiesībā nemaz neizprot. Tiesa, pārāk iespringt uz dāvanas izvēli nevajag – tam nevajadzētu būt grūtākajam uzdevumam dzīvē. Galvenais, domāt par to, kas jūsu vīrietim patiešām patīk – mūzika, literatūra, elektronika, tehnoloģijas - un izvēlieties dāvanu no sirds. Nevajadzētu arī kautrēties lūgt padomu, ja vēlamies izvēlēties labāko dāvanu savam mīļotajam cilvēkam.

Tāpat kā esam dāvanu dāvinātāji, tā savos svētkos arī saņemam dāvanas. Lai gan reizēm esam steigā un nepieciešams ātri un operatīvi tikt pie dāvanas, nekad nevajadzēt pārdāvināt citam lietas, ko kādreiz esam saņēmuši kā dāvanas paši. Tiesa, cilvēkiem ir dažāda izpratne par dāvanu pārdāvināšanu, tomēr labāk atvēlēt laiku un izvēlēties dāvanu kādam citam no jauna. Katra dāvana ir dāvināta ar konkrētu domu, ieguldīto laiku un enerģiju, tāpēc saņemtas dāvanas, arī tad, ja tās gluži ikdienā nav noderējušas, atdāvināt tālāk nevajadzētu.

Tev jābūt autorizētam,

" Ja esi savā īstajā vietā, tad darbs sagādā vairāk izklaides nekā izklaide. To, kas mums patīk, mēs viegli pārvēršam par spēli, un tas vienmēr rada jaunu enerģiju un motivāciju."
/ Stīvs Čandlers /


Http://www.RezervesDALAS24.Lv