Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:379, Did:0, useCase: 0


Atzīmējiet katru kopā pavadīto gadu - kāzu jubilejas

Katru gadu, ko laulātie pavada kopā var uzskatīt par laimīgas kopdzīves vēl vienu soli uz priekšu. Ir labi, ja zinam kā un ko katrā gadā atzīmēt. Būs uz ko tiekties!

Zaļās kāzas

Par tām tiek uzskatīta pati kāzu diena, kā arī katrs mēnesis pēc laulībām pirmā gada laikā.

Zaļo kāzu simbols - miršu vainags kāzu dienā, var uzdāvināt arī kociņu, kurš augs un kļūs tikpat stiprs kā ģimene.

1.gads - Papīra kāzas

Tā tiek salīdzināta ar baltu un neaprakstītu papīra lapu. Jaunlaulāto kopīgas dzīves sākums. Dzīve vēl līdz galam nav nostabilizējusies. Tomēr jāzumanās, jo arī pa gadu uz šīs tīrās lapas var daudz ko saķēpāt.

Kā dāvana labi derēs piezīmju blociņš, biļete uz operu, teātri, nozīmīga grāmata, noderīga dāvana ir arī kāda žurnāla vai laikraksta abonements, kalendārs, nauda, albūms ar bildītēm.

2. gads - Kokvilnas kāzas

Sāk veidoties jau stiprāka un drošāka laulība.

Jaukas dāvaniņas būs kādi kokvilnas izstrādājumi, dažādas mīļas lietiņas ar apdruku.

3. gads - Ādas kāzas

Attiecības kļuvušas pietiekami izturīgas. Āda ir praktiska un ilgi kalpo. Tā var būt elestīga un pakļāvīga, bet var būt arī stingra un cieta. Kā pašas attiecības pēc 3 gadiem.

Dāvināt var kaut ko no ādas, kā piemērasm, ādas maciņu, somu, siksnu.

4. gads - Lina, zīda un ziedu kāzas

Pāra starpā attīstās mīlestība. Šo gadu laikā attiecības un laulātie ir pietiekami nostabilizējušies, lai varētu jau atļauties linu un zīda izstrādājumus.

Dāvanas no zīda vai lina.Lakats, galdauts, gultas veļa. Protams, izsmalcinātas rotas un ziedi.

5. gads - Koka kāzas

Šī kāzu jubileja jau tiek uzkatīta par pirmo nopietno jubileju. Koks simbolizē ģimenes stiprumu, bet diemžēl koks var viegli aizdegties - ģimenes strīdi. Tas simbolizē arī to, ka attiecībām vēl ir kur augt un tām, tā pat kā kociņam ir jāattīstas un jāaug stiprām.

Dāvina visdažādākie koka izstrādājumus. Gan karotes, gan svečturus, dārglietu lādītes, dažādus koka rotājumus.

6. gads - Čuguna kāzas

Čuguns pēc īpašībām ir smags un tas ilgi uztur siltumu. Ģimenē aizvien vairāk pieaug tieši siltums, saticība, spēja izrunāties. Dažādas grūtības jau pārvarētas, attiecības ir kļuvušas vēl stiprākas.

Praktiskas dāvanas kā čuguna pannas, kalti vai citi vajadzīgi piederumi.

7. gads - Vara kāzas

Varš - gan skaists, gan vērtīgs materiāls. Mīkstais un paļāvīgais metāls apliecina, kāda nozīme attiecībās ir sievietei, jo alķīmijā varš saistās ar Veneru. Ģimene tiek raksturota kā skaists pāris ar briedumu.

Protams, dāvanas no varša. Mājsaimniecībai nepieciešamas lietas vai skaistumlietiņas. Kādi svečturi, medaļas, monētas.

8. gads - Skārda kāzas

Skārds ir mirdzošs un spožs kā attiecību atjaunināšanas simbols, jo skārdu taču sit uz jumtiem, lai tas drošāk pasargā.

Dāvanas var būt tādas sīkas lietiņas kā cepšanas formas vai arī lielākas lietas, kā mašīna.

9. gads - Fajansa kāzas

Fajansa trauki ir baltā krāsā, tomēr augstas kvalitātes var tikt salīdzināti ar porcelānu. Ģimene pati veido savas kopdzīves kvalitāti. Taču jāatceras, ka trauki ir plīstoši. Jāsargās, lai tas nenotiktu arī ar ģimeni.

Dāvaniņas ir dekoratīvi trauki, glāzes, vāzes.

10. gads - Rožu kāzas

Laulāto attiecības jau ir izturējušas daudz. Tiek taisīta saviesīga ballīte ar tiem, kas tika uzaicināti arī kāzās. Vīrs sievai dāvina rožu pušķi, kā savas mīlestības apliecinājumu.

Šoreiz dāvanai vajadzētu būt nevis pirktai vai praktiskai, bet gan vairāk paša veidotai, romantiskai un uz vietas baudāmai. Vīrs pārsteidz sievu ar sarkanu rožu pušķi vai klēpi. Vakarā pie romantiskas mūzikas un pēc pasēdēšanas atraduši romantisku vietiņu, kur pabūt vienatnē, piemēram, rožu ziedlapiņu vannā.

11. gads - Tērauda kāzas

Tērauds ir gan spožs, gan plaši pielietots. Laulāto attiecības izgājušas dzīves skolu, nospodrinājuši savas attiecības. Viņi spēj jau viens otru saprast no pusvārda.

Tiek dāvināti neparasti tērauda trauki. Tie vat tikt iegravēti ar īpašu vēlējumu vai ko tamlīdzīgu.

12. gads - Niķeļa kāzas

Niķelis izturīgs pret bojājumiem, kā arī pret rūsu. Laulātajam pārim šajā laikā jāuztur mirdzums savās attiecībās, jāvelta laiks viens otram, jānolikt malā ikdienas steigu.

Dāvanas, protams, niķeļa trauki.

13. gads - Mežģīņu kāzas

Mežģīnes ir izsmalcināta apģērbu vai aksesuāru sastāvdaļa. Ģimene jau ir pietiekami eleganta. Ģimenes siltums, mājīgums ir acīmredzams. Laulātā pāra starpā ir izveidojies saskanīgums līdzīgi kā izsmalcināts mežģīņu rakts.

Dāvina mežģīņu zeķes, mežģīņu apakšveļu, vakarkleitas, vīrietim - vilnas zeķes vai šalles.

14. gads - Ziloņkaula kāzas

Ziloņkauls ir sniegbalts, tomēr ar vairākā kārtām. Laulātie ar vien dzīves laikā ir attīrījusies no sliktiem ieradumiem, kļuvuši jūtīgāki viens pret otru. Ziloņkauls tiek uzskatīts par veselības un laimes talismanu.

Kā dāvanas labas ir ziloņkaula figūriņas.

15. gads - Stikla kāzas

Tīrs un caurspīdīgs kā stikliņš. Laulāto attiecības kļuvušas arvien atklātas un tīras. Tomēr stikls var būt gan biezāks, gan plānāks - kā ģimene to veido, cik atklāti ir viens pret otru un apkārtējiem. Citiem šie 15 gadi var būt arī kā krāsaina vitrāža. Nereti bērni jau izaudzināti lielāki un ir ģimenes atspulgs. Šī jubileja parasti tiek atzīmēta lielākā draugu un paziņu lokā, atskatoties uz laulāto 15 gadu piedzīvoto.

Dāvanas ir stikla glāzes komplekti, lielas stikla vāzes, slikta un kristāla izstrādājumi.

20. gads - Porcelāna kāzas

Šo gadu laikā laulāto starpā ir nostiprinājušas dzīves vērtības.

Tiek uzskatīts, ka vecie porcelāna trauki jau ir sen saplīsuši, tāpēc jādāvina jauni.

25. gads - Sudraba kāzas

Pēc 25 kopā pavadītiem gadiem ģimenes attiecības tiek raksturotas par cēlām. Nav nekāda nejaušība, ka viņi ir kopā. Laulībā nodzīvotie gadi ir cienījams mīlestības apliecinājums. Arī tiek veidotas svinīgas ar tuvājakiem. Iespējama maza ceremonija, kuras laikā laulātie pa virsu zelta laulības gredzeniem uzvelk subdraba gredzenus.

Dāvināti tiek sudraba trauki, sudraba bižutērija.

30. gads - Pērļu kāzas

Pērles veidojas ilgi, bet tomēr, kad tās ir gatavas, tās ir ļoti skaistas un spodras. Arī attiecības ir augušas 30 gadus un beidzot apliecinna, ka attiecības ir nospodrinātas. Šajā laikā atceras laika gaitā piedzīvoto, gan patīkamos, gan ne tik patīkamos mirkļus, bet tos tomēr pārdzīvoja. Ne velti pērles sauc par Dieva asarām.

Vīrs sievai uzdāvina pērļu kaklarotu, pērļu roku sprādzi, vai kādu citu pērļu rotu.

35. gads - Koraļļu kāzas

Sarkanie koraļļi ir veselības un ilgas kopdzīves simbols. Kā apliecinot neieslīgšanu rutīnā, koraļļiem var būt gan žilbinoša krāsa, gan neparasta forma. Palīdz izvairīties no neveiksmēm, simbolizē dzīvības

Dāvina sarkanos koraļļus, galdautus, dvieļus un citus izstrādājumus no auduma. Sieva dāvina vīram kreklu kā kāzu dienā.

40. gads - Rubīna kāzas

Attiecības ir izturētas kā gadu gaitā uzlabojies vīns rubīnsarkanā krāsā ar pagātīgu smaržas un garšas buķeti. Mīlestības uguns vēl joprojām kvēlo laulāto starpā.

Ja vēlas, šajā laikā vecos laulības gredzenus var mainīt pret jauniem, kuros ir iestrādāts rubīns.

45. gads - Safīra kāzas

Zilais dārgakmens simbolizē debess zilgmi, kā arī patiesību, šķīstību un apcerīgumu. Tā gaismas stari attēlo ticību, cerību, likteni un šie kopā pavadītie gadi ir vairāk nekā liktenīgi.

Dāvina safīra rotas.

50. gads - Zelta kāzas

Zelts tiek uzskatīts par visvērtīgāko metālu. Simbolizē visu, kam piemīt liela vērtība un kas ir visgrūtāk sasniedzams. Kopā pavadīts jau pusgadsimts. Šī ir nozīmīga gadadiena, to atzīmē ar vērienu.

Tiek dāvināti dažādi zelta izstrādājumus, zelta rotas lietas.

55. gads - Smaragda kāzas

Nav šaubu, ka tā ir izdevusies laulība. Šīs zaļās krāsas dārgakmenim piedēvē lielu spēku un pret to izturas ar bijību. Kā pavasara, auglības, lietus vai cerības simbols - tas iezīmē mūža atvasaras pavasari. Nepieciešams miers un atpūta. Lieliski, ja pāris aizbrauc uz kādu vietu un ir kādu laiku divvientulībā. Jauki, ja aizbrauc uz to pašu vietu, kur tika svinēts medusmēnesis.

Dāvans ir neparastas un īpašas rotas ar smaragdu.

60. gads - Dimanta kāzas

Dimants - viscietākā viela. Nekas nespēj saraut šīs attiecības. Tās ir raksturojamas -skaidras un cēlas kā dimants. Dimants simbolizē arī neuzpērkamību un uzticību.

Neaupšaubāmi dāvina dimantus.

65.gads - Dzelzs kāzas

Simbolizē varu, izturību, nelokāmību. Šī dzelzs ir kalta mūža garumā un ir joprojām karsta.

Var dāvināt ne tikai dzelzs izstrādājumus, bet arī izstrādājumus no nerūsējoša tērauda.

70. gads - Briljanta kāzas

Briljants – noslīpēts dimants. Visdārgākais dārgakmens pasaulē, turklāt gadu gaitā veidots un slīpēts, tādējādi kļūstot neskaitāmas reizes dārgāks un vērtīgāks. Tas viss attiecas arī uz kopdzīvi un mīlestību.

Dāvina gredzenu ar īstiem briljantiem. Nekas nav vērtīgāks, par kopīgi pavadīto dzīvi.

75. gads - Kroņa kāzas

Tik daudz gadu kopā – tas tiešām ir kronis visam. Laulāto starpā ir ilga un laimīga kopdzīve.

Vislabākās ir pārsteigumu dāvaniņas. īpaša dzeja, iespējams, pašsacerēta, atgādinot mīļotajam, cik ļoti un stipri to mīl un, ka nespēj dzīvot bez viņa.