Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:447, Did:0, useCase: 0


Miris rakstnieks Pauls Bankovskis

Redakcija
Redakcija

Miris rakstnieks Pauls Bankovskis
Foto: satori.lv

Latvijas mediji ziņo, ka svētdien, 12. jūlijā savās mājās mūžībā aizgājis rakstnieks, publicists Pauls Bankovskis (1973-2020). Dzimis 1973. gadā Cēsīs. Pirmās literārās publikācijas bijušas 1993. gadā. Bankovskis divreiz godalgots žurnāla "Karogs" un Raimonda Gerkena romānu konkursā (1996. gadā par romānu "Laiku grāmata", 2002. gadā par romānu "Misters Latvija"). Par grāmatu "Mazgalvīši spēlē mājās" 2008. gadā viņš saņēma Jāņa Baltvilka balvu.

Bankovskis bijis arī scenārija līdzautors filmai "Baiga vasara", kā arī veidojis scenārijus filmām "Klucis - nepareiza latvietis", "Pasažieri", "Degošais".

Studiju laikā kā ārštata autors strādājis laikrakstos "Literatūra un Māksla", "Labrīt", žurnālā "Rīgas Laiks", vēlāk arī laikrakstā "Diena" un portālā "Ir.lv". Kopš 2006. gada grāmatu apgāda "Liepnieks un Rītups" direktors un žurnāla "Rīgas Laiks" līdzstrādnieks, regulāras publikācijas portālā "Satori".

Šī gada jūnijā iznāca Bankovska jaunākais romāns “Pasaules vēsture”.