Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Video: Simtgades krāšņākie tērpi ieradušies Rīgā

Redakcija
Redakcija
Šodien Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Lielajā zālē notika preses konference, kurā organizatori informēja par modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva skaistāko vakartērpu kolekcijas izstādi „Ielūgums uz gadsimta balli. 1915–2015”. Preses konferencē piedalījās Inese Baranovska (LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja), Ilmārs Jargans (ABLV Bank Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs), Aleksandrs Vasiļjevs (izstādes kurators, modes vēsturnieks, kolekcijas īpašnieks).

Pēc skaita jau septītā Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā šoreiz ir veltīta modes svētkiem vesela gadsimta garumā un atspoguļo laika posmu no 1915. līdz 2015. gadam. Izstādē iekļauti unikāli balles tērpi un vakarkleitas no Aleksandra Vasiļjeva fonda jaunieguvumiem, šeit apskatāmi 93 tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas un viens tērps no privātā īpašnieka – eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas. Izstādē ir 87 vakarkleitas un septiņi vīriešu smokingi. Skatāmi arī aptuveni 720 aksesuāri no Vasiļjeva kolekcijas.

Izstādes norises laiks un vieta: no 2015. gada 16. jūlija līdz 25. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20).

Izstādes ģenerālsponsors: ABLV Bank.

Izstādi atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, nodibinājuma „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” tūrisma zīmols „LIVE RĪGA”, aģentūra „LILITA”, Aleksandra Vasiļjeva fonds.

Izstādes oficiālā atklāšana paredzēta rīt, 15.jūlijā plkst.18:00. Piedāvājam nelielu videoieskatu šodienas preses konferencē.
Vērtējums: +1