Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Aicina uz tematisko ekskursiju “Alberta iela 100 gados”

Redakcija
Redakcija

Aicina uz tematisko ekskursiju “Alberta iela 100 gados”
Alberta iela 20. gs. sākumā


13. augustā plkst. 11.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12–9, aicina uz tematisko ekskursiju “Alberta iela 100 gados”, kuras laikā būs iespējams uzzināt par notikumiem un cilvēkiem, kas mituši Alberta ielas namos kopš ielas pirmsākumiem.

Alberta iela, salīdzinot ar citām Rīgas ielām, ir ļoti jauna. Vien 122 gadus veca. Strauji tapusi 10 gadu laikā. Visos laikos tā bijusi atpazīstama ar savu arhitektūru, bet vērtējums par greznajām ēkām ir mainījies vairākkārt. Tomēr ielu veido ne tikai arhitektūra, bet arī iedzīvotāji, kas namos mituši un veidojuši vidi ap sevi, nelielie veikaliņi, kas pa retam ierīkoti namu apakšējos stāvos un iestādes, kas dažādos laikos ir atradušās Alberta ielā. Šeit ir savu vietu atradušas gan mācību, gan medicīnas, gan diplomātiskās iestādes, kā arī zinātnieki un ārsti, aktieri un mākslinieki, tirgotāji un kantoristi.
Ekskursijas sākums J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā Alberta ielā 12-9.

Biļešu cenas

Norises apmeklējums: 2.50 eiro; skolēniem, studentiem un senioriem 1.50 eiro.

Tuvāka informācija pa tālruni 67331641 vai e-pastu: maija.laimite@memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.