Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


Daugavpils teātrī sezonas noslēgumā spāņu teātra zelta laikmets

Redakcija
Redakcija

Daugavpils teātrī nedēļas nogalē notika pirmizrāde spāņu dramaturga Lopes de Vegas komēdijai "Apķērīgā mīlniece", kas tapusi Oļega Šapošņikova, Jura Joneļa un Daniela Busato režijā.

Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un viens no izrādes režisoriem Oļegs Šapošņikovs uzsver: "Iestudējot šo izrādi, viens no galvenajiem uzstādījumiem bijis, lai aktieru plastika, mīmika, žesti būtu nevis izdomāti, bet gan atbilstoši spāņu temperamenta un paradumu raksturojumam, tāpēc tika pieaicināts kustību režisors no Spānijas - Daniels Busato". Strādājot kopā vairākiem režisoriem, kuri nepārprotami ir dažādi, katrs ar savu redzējumu, svarīga, pēc Jura Joneļa domām, ir bijusi savstarpēja mijiedarbība, kopīgs mērķis, augsta aktieru profesionalitāte, un sasniegtais rezultāts sniedz patiesu gandarījumu.

Iestudējums piedāvā ceļojumu laikā un telpā – skatītājs var pieskarties citai teātra estētikai, iepazīt īpašu – 16. / 17. gs. Spānijas teātra – spēles manieri. Tā kā nav saglabājušos uzskatāmu avotu, kas liecinātu par tā laika aktierspēli, šī izrāde visiem ir viens liels noslēpums. Radošā komanda ļāvās intuīcijai un centās, lai skatuves noformējums, aktieru kostīmi un viņu spēles maniere atbilstu tam laikam. Tādējādi var droši apgalvot, ka šis iestudējums ir kaut kas īpašs, ko līdz šim Daugavpils skatītājs nav redzējis.

Iestudējumā „Apķērīgā mīlniece” tiek saglabāta trauslā un organiskā teksta, aktieru psihofizikas un ārējo darbību vienotība, un tajā netrūkst neticamu sižeta kolīziju, patētisku atzīšanos, smieklu, serenāžu... Un tas viss, protams, - tikai mīlestības dēļ!

Lopes de Vegas poētiskais teksts komēdijā bagātināts ar dziesmām, dejām, laiktelpa izteikta krāšņā scenogrāfijā un tērpos, par ko gādājušas mākslinieces Inga Bermaka un Agnese Leilande.

Pirmizrādes vakarā novērtēt Daugavpils teātra aktieru un režisoru paveikto bija ieradies LR Finanšu ministrs Jānis Reirs, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, Saeimas deputāti – Ingūna Sudraba, Gunārs Kūtris, Silvija Šimfa, Valentīna Šabuņeviča un citi prominenti viesi. Pēc izrādes savā uzrunā Silvija Šimfa norādīja, ka Daugavpils teātra attīstības perspektīva pielīdzināma kosmosam.

Seno laiku komēdiju spāņu gaumē skatītājiem būs iespējams noskatīties jau tikai nākamajā sezonā, bet atgādinām, ka sezonas noslēgumā – 27. maijā plkst. 18.30 pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves būs skatāms R. Paula mūzikls "Dāmu paradīze” (rež. O. Šapošņikovs).