Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Šonedēļ Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam „Kliedzēji”

Redakcija
Redakcija

Šo sestdien, 23. februārī, uz Daugavpils teātra Eksperimentālās skatuves notiks pirmizrāde iestudējumam „Kliedzēji”, kuras režisors ir Viesturs Roziņš. Poētiska jaunības vētra „Kliedzēji” kļūs par pirmo Viestura Roziņa iestudējumu Daugavpils teātrī un par pirmo Jāņa Klīdzēja romāna „Sniegi” skatuvisko versiju uz profesionālā teātra skatuves.

Psiholoģiskais romāns „Sniegi” (1963) ir viens no Jāņa Klīdzēja trimdā radītajiem darbiem. Rakstnieks šo romānu radīja karstās Kalifornijas klimatiskajos apstākļos, kur caur sapni par sniegu, viņš sapņo par Latviju. Romāns saistījis režisoru, jo radīja viņā atmiņas par bērnību un vecvecāku stāstīto par jaunības trakumu, kas bija ļoti tuvā saskaņā ar dabu.

„Romāna „Sniegi” sižets ir ļoti dinamisks, cilvēcību izstarojošs un attiecību ziņā daudzšķautņains, kas uzrakstīts dzīvā valodā,” tā stāsta režisors.

Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku. Viņi visi ir jauni un grib dzīvot pa īstam, dzīvot no visas sirds. Katram no viņiem ir savas īpašas attiecības ar mežu. Tāsītei – tā ir viņas fantāzijas pasaule, Rudukam kā cilvēkam bez mājām – tā ir vieta, kur pārlaist nakti, taču Edukam – tā ir vieta, kur izkliegties un būt brīvam. Izrādē mežs spēlē būtisku lomu. Radīt vienotu skaņu pasauli un „atnest mežu uz skatuves” izrādes radošajai komandai palīdzējis komponists Jēkabs Nīmanis, kuram tā arī ir debija Daugavpils teātrī.

Režisors Viesturs Roziņš piebilst: „Izrādē ļoti svarīgs ir saliedēta ansambļa darbs un kopīgi radītā enerģija uz skatuves. Seši aktieri, kas visu izrādes laiku ir klātesoši, kopīgi izstāsta stāstu un strādā kā vienots mehānisms.”
Iestudējuma „Kliedzēji” dramatizējuma autore ir Ludmila Roziņa, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Valters Kristbergs, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Milena Savkina, Mihails Abramovs, Agris Krapivņickis, Zanda Mankopa, Egils Viļumovs, Kristīne Veinšteina. Izrāde ir latviešu valodā, paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 16 gadiem.

Pirmizrāde - 23. februārī plkst. 18.00, tuvākās izrādes – 3. un 16. martā plkst.18.00.
Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā Bilesuparadize.lv