Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Iepazīstiet Daugavpils teātra noslēpumaino Misteru Ikss

Redakcija
Redakcija

13. novembrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde starptautiskam muzikālam projektam – I. Kalmana operetei „Mistera Ikss noslēpums” (rež. O. Šapošņikovs). Sākotnēji par šīs operetes galvenās lomas atveidotāju gatavojās kļūt I. Martaks (LNO), bet augustā visus satrieca ziņa, ka jaunais solists traģiski gājis bojā. Tas bija vārdos neaprakstāms zaudējums, bet teātrim bija jāvirzās uz priekšu. Starptautiska konkursa rezultātā tika noteikts jauns Mistera Ikss lomas atveidotājs – solists no Maskavas Iļja Lapičs.

Iļja Lapičs piedzima Krievijas dienvidos, bet ilgu laiku kopā ar ģimeni ir dzīvojis valstī, kura atrodas pasaules otrā puslodē – Bolīvijā. Iespējams, ka daudzi nemaz nav dzirdējuši par šo valsti, tāpēc iedomājieties šādu ainu - Andu kalni, Amazones tropiskie meži un Dienvidamerikas lielākais saldūdens ezers Titikaka. Šajā eksotiskajā valstī, kura kādreiz ir bijusi Spānijas kolonija un kurā puse no iedzīvotājiem ir indiāņi, Iļja ir ieguvis izglītību un dienējis armijā. Spāņu valoda viņam ir tikpat tuva, cik krievu valoda. Pirms 8 gadiem Iļja ar ģimeni atgriezās dzimtenē, kur viņš pievērsās aktiermākslai un mūzikai.

Mūzikas melodiju pavadījumā I. Lapičs ir dzīvojis jau kopš bērnības, tāpēc tas, ka šobrīd viņš ir solists teātrī, viņa ģimenei nav pārsteigums. Iļjas vectēvs spēlējis dažādus instrumentus, savukārt viņa māte ir pianiste. Pat jaunākais brālis dzīvo ar mūziku sirdī – viņš ir vijolnieks.

Pirms savas vizītes Daugavpilī Iļja Lapičs saņēma Krievijas Teatrālās mākslas universitātes (krievu val. – Российский университет театрального искусства - ГИТИС) diplomu. Un, izturot sīvu konkurenci, kļuva par vienu no desmit veiksminiekiem, kurš saņēma iespēju stažēties Montekarlo operā. Uzreiz pēc mēģinājumiem Daugavpils teātrī Iļja devās uz Monako, lai apgūtu itāļu un franču operas smalkās nianses. Ar jaunas pieredzes bagāžu Iļja atgriezies Daugavpilī nedēļu pirms pirmizrādes.

Par savu lomu Daugavpils teātra izrādē Iļja ir teicis: „Svarīgi ir nevis kur tu spēlē, bet ko tu spēlē. Mistera Ikss loma ir katra baritona sapnis, tas pats, kas aktierim nospēlēt Romeo!”

Operetes „Mistera Ikss noslēpums” pirmizrāde – 13. novembrī plkst. 18.30, tuvākās izrādes – 14. novembrī plkst. 18.00, kā arī 16. un 17. decembrī plkst. 18.30.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā.