Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 0


Ar Latvijas mūzikas un mākslas skolu audzēkņu dalību festivālā ARĒNA taps bērnu opera KIRANA

Redakcija
Redakcija

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA šogad svin savu piecpadsmito jubileju un klausītājiem piedāvā krāšņu programmu ar pasaules līmeņa zvaigžņu piedalīšanos. Īpašs notikums būs bērnu operas KIRANA uzvedums 12. novembrī Latvijas Jaunatnes teātrī, Ulmaņa gatvē 1. Komponista un režisora Rubensa Zāras un horeogrāfa Agra Daņiļeviča vadībā nedēļas garumā uzvedums taps īpašās meistarklasēs, ar 10 – 15 gadus vecu bērnu dalību no dažādām Latvijas mūzikas un mākslas skolām.

Maltiešu komponista Rubena Zāras lugas pamatā ir dažādu tautu mīti par pasaules radīšanu un četriem pasaules pirmelementiem – ūdeni, gaisu, zemi un uguni, kurus reprezentē četri mītiski radījumi: skorpions, kentaurs, suns un čūska. Stāsts tiks izspēlēts 10 muzikāli un vizuāli kolorītās ainās.
Izrāde taps īpašās meistarklasēs, kurās nedēļas garumā piedalīsies 10 – 15 gadus veci bērni no dažādām Latvijas mūzikas un mākslas skolām. Projekta gaitā bērni apgūs iemaņas pūšaminstrumentu un perkusijas instrumentu spēli, iepazīsies ar mūsdienās populāru klavieru izmantošanas veidu – preparētajām klavierēm un to skaniskajām iespējām, apgūs mūzikas instrumentu veidošanu no vienkāršiem sadzīvē izmantojamiem priekšmetiem, kā arī iegūs unikālu pieredzi, strādājot kopā ar profesionāliem mūziķiem, komponistu un horeogrāfu uz mūsdienīgi aprīkotas skatuves.
Opera KIRANA atzīta par vienu no 2014. gada inovatīvākajiem projektiem Eiropā un šobrīd ir ļoti pieprasīta daudzu Eiropas koncertzāļu un opernamu izglītojošajās programmās.

Uzveduma iestudējumā piedalīsies – operas KIRANA komponists un režisors Rubens Zāra, horeogrāfs Agris Daņiļevičs un Deju grupa Dzirnas, pianiste Triša Dona Viljamsa, sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis, Latvijas mūzikas un mākslas skolu audzēkņi, kā arī Martins Boniči (digitālā animācija), Metjū Pandolfino (ēnu leļļu teātris), Kristofers Gats (projekta tehniskais direktors).
Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. Šis ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā.

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, viesnīcas Konventa sēta, Wallonie-Bruxelles-International, Cultural Export Fund, Arts Council Malta, Arts Council Norway, Bergen County Council, Hordaland County un Music Norway atbalstu.

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs Biļešu Paradīze