Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 3


Laimas labdarības akcijā dāvanas sarūpētas vairāk kā 800 maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērniem

Redakcija
Redakcija

Pateicoties Laimas Mīlestības un Sirds siltuma namiņa apmeklētāju aktivitātei, saldumu ražotāja Laima labdarības akcijā sarūpētas vairāk kā 800 svētku dāvanas Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērniem.

Jau trešo gadu pēc kārtas saldumu ražotājs Laima aicināja sabiedrību piedalīties labdarības akcijā un kopā piepildīt Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu sapņus par Ziemassvētku dāvanām, kuras pašas ģimenes nevar atļauties. Šogad Laimas labdarības akcijā svētku dāvanas tika sarūpētas 800 maznodrošināto ģimeņu bērniem. Iepriekšējos gados Laima ar sabiedrības iesaisti palīdzējusi vairāk nekā 700 bērniem.

Maija Brūkle, Laimas zīmola vadītāja: “Es vēlos izteikt lielu pateicību ikvienam, kas šajā svētku laikā apmeklējis Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņu un palīdzējis piepildīt mazo sirsniņu sapņus, sarūpējot visdažādākās svētku dāvanas. Šogad, pateicoties līdzcilvēku sirds dāsnumam, mums - visiem kopā, ir izdevies paveikt tikpat daudz un vēl vairāk, kā abos iepriekšējos gados kopā, sarūpējot īstu svētku sajūtu 800 maznodrošināto ģimeņu bērniem. Esmu patīkami iepriecināta par Latvijas iedzīvotāju, Rīgas pilsētas viesu un pat tūristu lielo aktivitāti, atsaucoties Laimas aicinājumam piepildīt maznodrošināto ģimeņu bērnu sapņus par gaidītākajām svētku dāvanām.”

Šogad Laimas labdarības akcijai bija ļoti liela līdzcilvēku atsaucība, jau pirmajā nedēļā, kopš Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņas atklāšanas, tika paņemtas 500 maznodrošināto ģimeņu bērnu veidotās kartiņas. Ņemot vērā lielo sabiedrības atsaucību, Laima sadarbībā ar biedrību Ascendum un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu apzināja vēl citas Latvijas maznodrošinātās daudzbērnu ģimenes, aicinot bērnus veidot svētku kartiņas ar kvēlākajām vēlmēm Ziemassvētku dāvanai.

Eva Ikstena-Strapcāne, biedrības Ascendum valdes locekle: “Kopumā palīdzējām 800 bērniem iegūt viņu sapņu dāvanas! Bērnu vēlmes bija ļoti dažādas, vieni vēlējās praktiskas lietas: drēbes, apavus, galdus, mugursomas. Citi vēlējās kārumus, izglītojošas grāmatas, slidas, velosipēdus, galda spēles, lai pavadītu vairāk laika ar ģimeni! Viens puisītis lūdza futbolbumbu, tā vietā saņēmis ko īpašāku - 2 futbola bumbas - vienu, lai spēlētu, bet otru, lai noliktu plauktiņā, jo to parakstījuši futbolisti no “Madrid Real”! Sirsnīgs paldies visiem par atbalstu idejai un 800 bērnu sapņu piepildīšanu! Paredzu, ka tad, kad šie bērni kļūs par pieaugušajiem, viņi noteikti piepildīs citu Latvijā dzīvojošo sapņus, jo paši to ir piedzīvojuši!”

Šogad Laimas labdarības akcijai pievienojās arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, aicinot mazos pacientus, kuriem svētki jāpavada slimnīcā, izgatavot savas svētku kartiņas, lai arī viņiem sarūpētu īstu svētku brīnumu, sagādājot dāvanas.

Inese Dābola, Bērnu slimnīcas fonda valdes locekle: “Ikvienam pieaugušajam ir jārūpējas, lai mūsu bērni justos droši, saņemtu nepieciešamo, būtu mīlēti un priecīgi. Ir ārkārtīgi aizkustinoši, ka sveši cilvēki, nepazīstot konkrētos bērnus, kas norādījuši savas vēlmes, apņēmās un sapņus piepildīja. Īpašs paldies saldumu ražotājam Laima par to, ka akcijas ietvaros tika uzrunāti arī tie bērni, kuri dažādu iemeslu dēļ svētkos nevar būt mājās, kopā ar saviem tuvajiem, jo viņiem ir jāārstējas slimnīcā. Pateicoties šai akcijai tika iepriecināti daudzi, tostarp arī kāds puisēns, kas atzina, ka iepriekš viņam nekad nav bijusi dāvana zem eglītes. Liels paldies uzņēmumam Laima par akcijas organizēšanu, par sadarbību ar Bērnu slimnīcu un liels paldies, katram, kas atsaucās aicinājumam un akcijā iesaistījās.”

Sandra Nikolajeva, Viesītes novada pašvaldības sociālā darbiniece, atzina, ka nogādāt bērniem dāvanas, pasniedzot tās tieši rokās un redzot sajūsmas dzirksti bērnu acīs, radīja dubultu prieku dvēselē. Daži no bērniem nevarējuši iemigt veselu nakti pēc dāvanas saņemšanas, priecājoties, ka pats Ziemassvētku vecītis ir sarūpējis šīs dāvanas. Šādas bērnu atziņas iedvesmo labiem darbiem, ļaujot noticēt gan viņiem, gan arī mums - pieaugušajiem -, ka brīnumi tik tiešām notiek un sapņi piepildās.

Pirmoreiz Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņa tika atklāta 2012. gada decembrī Vecrīgā pie leģendārā Laimas pulksteņa. Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņā Ziemassvētku brīnumu egli rotā Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu paštaisītas svētku kartiņas — tajās atklātas bērnu kvēlākās vēlmes par Ziemassvētku dāvanām šajos svētkos, kuras pati ģimene nevar atļauties.

Labdarības akcija Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņā pie Laimas pulksteņa Rīgā norisinājās no 2014. gada 30. novembra līdz 2015. gada 6. janvārim. Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņu varēja apmeklēt ikviens un ar gaišām domām paveikt labu darbu, izvēloties bērnu veidotu kartiņu un palīdzot īstenot maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu kvēlākos sapņus. Laimas Mīlestības un Sirds siltuma mājiņā ikviens tika sagaidīts ar siltu smaidu un pacienāts ar gardajām Laimas piparkūkām, šokolādes konfektēm un karsto dzērienu.