Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:5, Did:0, useCase: 0


Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu monitoru?

Redakcija
Redakcija

Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu monitoru?
Foto: Shutterstock.com

Monitors ir logs uz datora iekšējo pasauli un visu plašo tīmekli, kas ļauj bināro kodu attēlot cilvēkam saprotamā un uztveramā formātā. Šīs lieliskās ierīces ir pieejamas pārsteidzoši plašā klāstā – veidu, izmēru un funkciju daudzveidība ir iespaidīga, kā izvēlēties īsto? Piedāvājam dažus padomus!

Kādi parametri raksturo monitoru?

Kā ikvienu ierīci, arī monitoru var vērtēt pēc noteiktiem parametriem, kas ļauj tos arī savā starpā salīdzināt.

Tips

Tips tiek noteikts pēc apgaismojuma veida. Var izdalīt 2 lielas grupas – LED monitori, LCD monitori. Nenoliedzami – LED monitori šobrīd ir vispopulārākie, LCD monitoriem atkāpjoties otrajā plānā.

Ekrāna izmērs

Brīvi stāvošie monitori ir pieejami pārsteidzoši plašā izmēru klāstā – no nieka 10 collām līdz pat iespaidīgām 98 collām! Standarta izmērs darbam un mājām ir ap 22–24 collām. Šis izmērs ir optimāls, lai ērti visu saskatītu un nepieciešamības gadījumā novietotu vairākus monitorus blakus.

Ekrāna veids

Matēts vai glancēts. Matētajam ekrānam piemīt pretatspīduma īpašības, tādēļ tas ir draudzīgāks acīm.

Izšķirtspēja

Ļoti plašas izvēles iespējas – no 1024 x 768 līdz pat 5120 x 2880.

Skārienekrāna iespēja

Neliela daļa brīvi stāvošo monitoru ir aprīkoti arī ar skārienvadības iespējām.

Spilgtums

Par monitora spilgtumu runā saistībā ar ārējo apgaismojumu. Attiecīgi – pie cik spēcīga ārējā apgaismojuma monitora attēls joprojām ir nevainojami saskatāms. Jo lielāks šis rādītājs, jo labāk ir saskatāms attēls pat pie ļoti spilgta ārējā apgaismojuma. Pieejamais diapazons – no 200 cd/m2 līdz pat 2500 cd/m2.

Monitora frekvence (Hz)

LED monitoriem šis parametrs vairs nav tik būtisks, tomēr – jo augstāka frekvence, jo mazāka iespējamā ekrāna ņirboņa un attiecīgi patīkamāk acīm. Pieejamais diapazons – no 60 Hz līdz pat 240 Hz.

Citas funkcijas

Ir vēl samērā daudz parametru, pēc kuriem salīdzināt un šķirot monitorus, lai atrastu piemērotāko modeli ar visnoderīgākajām funkcijām. Piemēram, svars, 3D atbalsts, USB pieslēgvietas monitorā, iebūvēti skaļruņi, iebūvēts TV uztvērējs, sienas stiprinājuma iespējas, monitora statīva veids un iespējas stiprināt pie īpašiem statīviem vairākiem monitoriem u.tml.

Vairāku monitoru novietošana blakus – jā vai nē?

Cilvēkiem, kuri ikdienā par ērtākiem atzīst portatīvos datorus, pārsēšanās pie personālā datora jau šķiet kā papildu plašuma iegūšana, jo personālo datoru monitori parasti ir lielāki, tastatūras – izvērstākas. Taču ar to iespējas nebeidzas – viens monitors ir labi, bet divi – vēl labāk. Trīs – kāpēc ne?

Ja personālā datora grafiskā karte atbalsta vismaz divu monitoru lietošanu, tā ir lieliska iespēja padarīt savu dzīvi ērtāku un plašāku, samazinot nepieciešamību virināt dažādas programmas un atverot visu nepieciešamo vienkārši blakus. Lai šī konfigurācija būtu stabila, monitorus ir iespējams novietot īpašos stiprinājumos, kas garantēs, ka monitori stabili stāv paredzētajā vietā, un neviens kaķis vai neveikls kolēģis tos nenogāzīs.

Kādi monitori pieejami viedveikalā 1a.lv?

Viedveikalā 1a.lv monitori ir pieejami īpaši plašā klāstā it visām vajadzībām. Šeit var atrast visu lielāko un populārāko ražotāju piedāvātās preces: LG, Samsung, Asus, Philips, AOC, Acer, Iiyama, Dell, BenQ, HP un daudzu citu.

Populārākie monitori

Ja ir grūti izlemt, kas būtu vislabākais, vienmēr ir iespēja palūkot, ko citi pircēji ir izvēlējušies. Šobrīd pirktākie monitori:
DELL P2417H – LED monitors ar plašām regulācijas iespējām, IPS panelis, 24 collu ekrāns.
AOC G2460VQ6 – LED monitors ar maināmu slīpumu, TN panelis, 24 collu ekrāns.
DELL P2717H – LED monitors ar plašām regulācijas iespējām, IPS panelis, 27 collu ekrāns.
Samsung S24F350H – LED monitors ar maināmu slīpumu, PLS panelis, 24 collu ekrāns.
AOC G2460PF – LED monitors ar plašām regulācijas iespējām, TN panelis, 24 collu ekrāns.

Ja arī tev šķiet, ka ir pienācis īstais brīdis atsvaidzināt skatu uz virtuālo pasauli, ielūkojies viedveikala 1a.lv plašajā klāstā un izvēlies savu jauno monitoru jau tūlīt!