Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:417, Did:0, useCase: 3


Rīgā durvis ver divas jaunas mantu apmaiņas vietas jeb Brīvbodes

Redakcija
Redakcija

Šonedēļ 12.aprīlī Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 36 un 15.aprīlī Āgenskalnā, Meža ielā 4 biedrība FREE RIGA atver divas jaunas Brīvbodes jeb mantu apmaiņas un tikšanās vietas. Tajās ikviens aicināts atstāt labas, kvalitatīvas lietas, kā arī bez maksas izraudzīties sev ko tīkamu un noderīgu - bērnu un pieaugušo apģērbu, grāmatas, sadzīves priekšmetus, mazo elektrotehniku, kā arī no remontdarbiem palikušas lietas - otas, krāsas, tapešu ruļļus un instrumentus.

No 12. aprīļa ik pirmdienu un otrdienu no plkst. 15.00 līdz 19.00 apmeklētājus gaidīs Čiekurkalna Brīvbode Viskaļu ielā 36. Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī, apmeklējums notiek pēc iepriekšēja pieraksta, sazinoties pa tālruni 29728287 vai rakstot uz Brīvbodes Facebook lapu.

Savukārt Āgenskalnā, Meža ielā 4 Brīvbode būs atvērta otrdienās un ceturtdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00 katru nedēļu līdz pat vasaras beigām. Apmeklējuma laiku iespējams saskaņot, zvanot pa tel. 29728238 vai rakstot uz Brīvbodes Facebook lapu.

Līdztekus savu darbību, kā ierasts, ceturtdienās un piektdienās no plkst.12.00 līdz 19.00 turpinās Brīvbode Turgeņeva ielā 13, kur pieraksts notiek pa tel. nr. 29728281.

“Brīvbode ir vieta, kur iepazīstas tie, kuru ceļi dzīvē visdrīzāk nešķērsotos - tanti no Bauskas satiek indiešu students un apkaimes jaunā māmiņa iepazīstas ar Centrāltirgus Andreju. Tieši tik lieliska un neparedzama ir Brīvbode! Un visam tam bonusā - tu tiec pie jaunas kleitas, ziemas jakas vai krāsainas bērnu grāmatas. Pie tam - tas viss neiesaistot naudu. Kāpēc lai šāda vieta nebūtu katrā apkaimē?” stāsta Brīvbodes vadītāja Alise Ziemule - Zariņa.

Iespēja palīdzēt un sniegt atbalstu cilvēkiem, kas nokļuvuši grūtībās, ir viens no pašlaik svarīgākajiem Brīvbodes uzdevumiem, ko novērtē arī apmeklētāja Solveiga: “Ierados šeit, kad mani negaidot piemeklēja krīze un pirmo reizi mūžā nācās kādam lūgt palīdzību. Toreiz dabūju sev tik nepieciešamos apavus, bet visvairāk pārsteidza, ka kāds ir gatavs vienkārši dot, neprasot neko pretī! Biju radusi par katru nieku cīnīties pašas spēkiem. Izrādās, ka palīdzēt ir viegli, bet spēt pieņemt palīdzību - atvieglojoši un spēcinoši.”

Brīvbode ir nekomerciāla bezpeļņas iniciatīva un darbojas uz labas gribas principa jau kopš 2018. gada biedrības FREE RIGA paspārnē. Vairāki desmiti brīvprātīgo bijuši iesaistīti lielākos un mazākos uzdevumos, nodrošinot regulāru maiņas punktu pieejamību un atraktīvus pasākumus.

Biedrība FREE RIGA ir sabiedriska labuma organizācija, kur entuziasti organizē aktivitātes ar mērķi atvērt rīdziniekiem neizmantotās ēkas un nodrošināt telpas tiem, kas realizē sabiedrisku darbību.
Āgenskalnā un Čiekurkalnā Brīvbode ir radusi iespēju attīstīt darbību ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas raisītās sekas, kā arī rosinātu savstarpēju izpalīdzību starp apkaimju iedzīvotājiem.
Projektu "Lietu apmaiņas punkta “Brīvbode” nodrošināšana plašākai sabiedrībai Rīgas apkaimēs" finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.