Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:3, Did:0, useCase: 3


ES Tiesas tiesnesis Egils Levits pieredzes vizītē pie EKA studentiem

Redakcija
Redakcija

Ar īpašu vieslekciju par Eiropas Tiesu praksi Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) viesojās Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits.

ES Tiesas tiesneša Egila Levita vislekcija Eiropas tiesas prakse – Latvijas uzņēmēji un komercgadījumu analīze, EKA telpās pulcēja plašu studentu un citu interesentu loku. Egils Levits topošajiem speciālistiem izkaidroja gan kā izveidota un darbojas ES, kas ir ES institūcijas, analizēja ES Tiesas procesus un to, cik veiksmīgi tajos sevi pārstāv Latvijas valsts, vieslekcijas laikā pieskaroties arī demokrātijas pamatiem un vērtībām.

ES Tiesas tiesnesis Egils Levits studentiem atzina, ka Latvija var lepoties ar labu reputāciju Eiropas Savienības institūcijās. Latvijas pārstāvji darbojas ļoti aktīvi - interesējas un uzdod dažādus jautājumus, bet tiesvedības procesi pret Latviju ir maz, un tie ir bijuši par salīdzinoši nenozīmīgām lietām.

EKA valdes priekšsēdētāja Anna Saltikova, atzina, ka viņai kā juristei Egils Levits ir liela autoritāte, tāpēc jo lielāks prieks ES tiesnesi sveikt EKA telpās un piedāvāt iespēju studentiem mācīties no viņa pieredzes. “Uzskatu, ka katram Latvijas pilsonim šāda lekcija būtu ļoti vērtīga. Mūsu studenti vieslekcijas laikā tika mudināti domāt un analizēt, izvērtēt, cik nozīmīga ir ikviena indivīda balss ES parlamenta vēlēšanās. Pēc šīs lekcijas droši varu apgalvot, ka tie jaunieši, kuri bija Egila Levita vieslekcijā, noteikti ļoti atbildīgi piedalīsies nākamajās ES vēlēšanās,” atzina Anna Saltikova.

Egils Levits absolvējis Hamburgas universitātes Juridisko fakultāti, pēc tam arī Sabiedrisko zinātņu un filozofijas fakultāti. Zinātniskais referents Ķīles universitātes Juridiskajā fakultātē, pēc tam Vācijas un Austrumeiropas pētniecības institūtā Getingenē. Pēc Latvijas valsts atjaunošanas Augstākās padomes padomnieks, Ministru prezidenta biedrs un tieslietu ministrs, Saeimas deputāts, Latvijas vēstnieks Vācijā un Austrijā. 1995.gadā ievēlēts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi, kopš 2004.gada – Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis. 1990.gada 4.maija Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas un Saeimas Ievada koncepciju autors.