Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:29, Did:0, useCase: 0


Īss ceļvedis, kā efektīvi un viegli notīrīt dažādas žalūzijas

Redakcija
Redakcija

Īss ceļvedis, kā efektīvi un viegli notīrīt dažādas žalūzijas
Foto: Shutterstock.com


Neatkarīgi no tā, vai Tavā mājoklī ir žalūzijas, kas brīvi karājas, noņemamās rullo žalūzijas vai nenoņemamās žalūzijas plastikāta logiem, tās visas ir pelnījušas kvalitatīvu un rūpīgu tīrīšanu. Reizēm šis darbiņš liekas tik apgrūtinošs – tik ļoti negribas to darīt, īpaši, ja jātīra līstīšu žalūzijas, jo katru līstīti notīrīt aizņem daudz laika. Šajā rakstā Tev ir iespēja uzzināt, kā žalūziju tīrīšanu paveikt ātri, viegli un efektīvi, vadoties pēc tā, ar kādiem netīrumiem Tev jātiek galā un kāds ir žalūziju veids un materiāls. Pie darba!

Kā efektīvi notīrīt putekļus?

Putekļi un dažādi gruži ir populārākais netīrumu veids, ar no kura reizi mēnesī jātīra gan iestrādātās un piekaramās žalūzijas plastikāta logiem no līstītēm jeb cietās žalūzijas, gan arī mīksto materiālu, piemēram, tekstila, žalūzijas. Abu tipu logu aizsegu tīrīšana atšķiras.

Cieto žalūziju tīrīšana

Vai Tev mājās ir kāda zeķe – vientuļniece? Tā, kuras pārinieci veļas mašīnas rūķītis ir kaut kur aizvilcis. Lieliski! Izmanto zeķi lupatiņas vietā, jo:

● ar zeķi ir ērtāk strādāt – tā nav pastāvīgi jātur, gluži pretēji – uzvelc to rokā un neraizējies, ka tā izkritīs no rokām vai aizķersies kaut kur;
● kokvilnas un īpaši frotē zeķēm ir teicams materiāls žalūziju kopšanai, jo labi absorbē mitrumu un “noķer” putekļus un gružus;
● Tu ietaupīsi laiku uz skalošanu. Kā? Iepazīsties ar tīrīšanas metodi un Tu sapratīsi!

Sagatavo siltu ūdeni, kurā izšķīdini nedaudz etiķa (tas palīdzēs izvairīties no pelējuma sēnītes veidošanās uz žalūzijām), izmērcē tajā zeķi, izgriez, uzvelc to rokā un starp īkšķi un pārējiem pirkstiem satver žalūzijas līsti vienā galā. Šādā satvērienā novelc roku līdz otram līstes galam, tā noslaukot abas līstītes puses uzreiz. Turpini tādā garā! Kad līdz šim izmantotā zeķes daļa kļuvusi netīra, pagriez to un izmanto tīro daļu! Kad zeķei visapkārt jau būs radies netīrumu gredzens, pavelc roku nedaudz ārā un Tev paveras iespējas zeķei “uzdāvināt” vēl vismaz vienu tādu pašu gredzenu pirms skalošanas! Lupatiņu turpretī nāktos skalot daudz biežāk. Praktiski, vai ne! Atstāj žalūzijas atvērtas, lai tās pilnībā nožūst!

Mīksto žalūziju tīrīšana

Tekstila žalūzijas ir savā ziņā vienkāršāk notīrīt, jo tām nav neskaitāmi daudz līstīšu. Dari soli pa solim:

● atver žalūzijas pilnībā;
● ar putekļu sūcēju un tā birstes uzgali “izsūc” žalūzijas, lai atbrīvotos no putekļiem, sakaltušiem kukaiņiem u.c. “brīvajiem” netīrumiem (ja nav putekļu sūcēja, vari izmantot fēna auksto gaisu, lai nopūstu putekļus nost);
● pagatavo vieglu ziepjūdeni (uz 1l ūdens 1 ēd.k. trauku mazgājamā līdzekļa);
● samitrini ziepjūdenī švammīti vai trauku lupatiņu un nomazgā žalūzijas no abām pusēm;
● ar sausu mikrošķiedras lupatiņu noslauki žalūzijas un atstāj izlaistas, lai kārtīgi izžūst.
Vēl tās var mazgāt vannā, uz 2-3 stundām iemērcot ziepjūdenī (uz pusvannu 40-50 ml trauku mazgājamā līdzekļa) un pēc tam ar maigu birstīti noberžot no abām pusēm, noskalojot tīrā ūdenī un izkarot žāvēties uz veļas auklas vai iestiprinot atpakaļ mehānismā.

Foto: Shutterstock.com


Kā tikt galā ar ietiepīgiem traipiem?

Ja pēc žalūziju rūpīgas nomazgāšanas joprojām kāds traips ir palicis neiztīrīts, izmanto apģērbam paredzētu traipu tīrīšanas līdzekli, vadoties pēc tā lietošanas instrukcijas!

Ko tad, ja žalūzijas vairs nevar iztīrīt?

Visam savs laiks, un žalūzijas plastikāta logiem tā pat kā rullo un citu tipu žalūzijas nekalpo mūžīgi. Tu vari mēģināt tekstila logu aizsegus nest uz ķīmisko tīrītavu, bet lētāk, vienkāršāk un izdevīgāk būs iegādāties jaunas žalūzijas. Kur? Interneta veikalā 1a.lv. Šeit atradīsi dažādu veidu, stilu un dizainu žalūzijas par izdevīgām cenām ar piegādi uz jebkuru Latvijas vietu jau tuvāko dienu laikā. Ienāc 1a.lv un iepērcies ērti!