Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:236, Did:0, useCase: 0

Evita Zālīte, Ieva Akuratere un Ingus Pētersons gatavi Ziemassvētku koncertsērijai „Pie Tavas sirds”

Redakcija
Redakcija

Gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus – sagaidot, svētot un pavadot, no 8. līdz 30. decembrim 14 Latvijas pilsētās skanēs koncerts „Pie Tavas sirds”. Klausītājus vienlaikus gaida skaista mūzika un īstas, patiesas jūtas – bez ārišķības un izlikšanās, jo koncertprogrammā apvienojušies mūziķi, kuriem Ziemassvētku brīnums un ticības vēsts ir sirds un prāta pārliecība: Latvijas Nacionālās operas spožā soliste Evita Zālīte, grupas „Pērkons” līdere, tautas Atmodas simbols Ieva Akuratere un stilistikā neierobežotais liriskais tenors Ingus Pētersons. Par instrumentālo pavadījumu gādās atraktīvā folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, kā arī virtuozais pianists Madars Kalniņš.

„Pie klausītājiem nāksim ar atvērtu sirdi – kā bērni,” atklāj Evita Zālīte, kura kopā ar Ievu Akurateri jau koncertējusi ne reizi vien, taču šādā sastāvā Latvijas dievnamus Ziemassvētkos apceļos pirmoreiz.
Visi mākslinieki ir vienisprātis: koncertprogrammā skanēs tas, ko klausītājs Ziemassvētku laikā ilgojas dzirdēt visvairāk – pirmkārt, tās ir tradicionālās Ziemassvētku dziesmas („Kas ir šis bērns”, „Es skaistu rozīt’ zinu”) un korāļi (piemēram, „Eņģeļus mēs dzirdējām”, Dusi, mazais, mīļais bērns”, „Debess pulks dzied apstarots”), raisot gada skrējienā piemirsto svētsvinīgā miera izjūtu.
Klausītājus iepriecinās arī austriešu romantiķa Franča Šūberta sirsnīgā šūpuļdziesma „Mille cherubini in coro”, kas popularitātes virsotni sasniegusi pasauslavenā itāļu tenora Andrea Bočelli repertuārā, kā arī vācu romantisma meistara Johannesa Brāmsa „Šūpuļdziesma”. Bet par to, cik dažādi, tomēr godbijīgi var slavēt Jaunavu Mariju, pārliecinās Džulio Kačīni, Franča Šūberta un Kamija Sensānsa „Ave Maria” dažādās versijas.
Mūziķi padomājuši arī par latviešu mūzikas cienītājiem, tāpēc kā dzidra vēsma koncertā skanēs Ievas Akurateres un Jāņa Lūsēna oriģinālmūzika, turklāt silti sapņainas džeza noskaņas programmai piešķirs Madara Kalniņa aranžējumi.
„Laikā, kad visi savos darbos esam izsmelti un noskrējušies, apstāšanās un miers ir labākā dāvana. Tieši tāds arī būs šis koncerts, kas mudinās apstāties un paklusēt, dāvājot sev Ziemassvētku mieru un gatavību piedzīvot brīnumu,” – tā Ieva Akuratere. Savukārt Evita Zālīte atgādina mācītāja Jura Cālīša teikto: „Svētki nevar notikt, ja eņģelis nepiestāj! Tāpēc pats galvenais – nenolaupīt sev svētkus, atstājot „galvu cepeškrāsnī”: neviens svētku mielasts neatsvērs kopā būšanu un svētku sajūtu sirdī!” Tikām Ingus Pētersons prāto, ka eņģelis taču mīt arī katrā no mums: „Citiem dodot, kaut ko upurējot, no kaut kā atsakoties… Tā taču ir eņģeļa sūtība, vai ne?”
„Lai Ziemassvētkos eņģelis piestāj pie katra, un arī katrs no mums atklāj eņģeli sevī,” – skan programmas veidotāju novēlējums koncerta apmeklētājiem un ikvienam no mums.
Biļetes uz koncertiem jau nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā.

Koncertu norises plāns:

8. decembrī plkst. 16:00 – Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca
13. decembrī plkst. 19:00 – Cēsu Sv. Annas baznīca
14. decembrī plkst. 18:00 – Rīgas Ev. lut. Jēzus baznīca
15. decembrī plkst. 16:00 – Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas Katoļu baznīca
20. decembrī plkst. 19:00 – Mārupes Kultūras Nams
21. decembrī plkst. 14:00 – Alūksnes Sv. Bonifācija Romas Katoļu baznīca
21. decembrī plkst. 20:00 – Gulbenes Romas katoļu baznīca
22. decembrī plkst. 16:00 – Smiltenes Luterāņu baznīca
23. decembrī plkst. 18:00 – Rojas Kultūras centrs
26. decembrī plkst. 18:00 – Rīgas Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca
27. decembrī plkst. 18:00 – Krustpils Katoļu baznīca
28. decembrī plkst. 18:00 – Jelgavas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskā baznīca
29. decembrī plkst. 16:00 – Liepājas Sv. Annas baznīca
30. decembrī plkst. 16:00 – Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīca