Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:286, Did:0, useCase: 3

Drošība uz ceļa - 5 ieteikumi gan autovadītājiem, gan gājējiem

Redakcija
Redakcija

Neatkarīgi no apstākļiem vai kā cita, drošībai uz ceļa jābūt vienmēr, taču, par spīti visam, negadījumi notiek diezgan bieži. Jāņem vērā, ka satiksmi uz ceļa veido ne tikai autovadītāji – tajā piedalās arī gājēji, tādēļ šajā rakstā apkopojām 5 ieteikumus, kas drošības ietvaros uz ceļa jāievēro gan autovadītājiem, gan gājējiem.

1. Pārliecinies par to, ka citi Tevi redz
Šajā situācijā jāmin tas, par ko tiek runāts visu laiku – atstarotājs. Ikvienam jāzina, ka atstarotājs nodrošina redzamību brīdī, kad cilvēks atrodas uz ceļa, tādēļ ieteicams izmantot pat vairākus atstarotājus – tas sniegs drošības garantu.

Mūsdienās tiek radīts arī apģērbs un aksesuāri ar jau iešūtiem atstarotājiem, kas kalpo arī kā dekors, tādēļ nav nepieciešams uztraukties, ka atstarotājs padara neglītu.

Autovadītājiem šajā sakarā jāpievērš uzmanība transportlīdzekļa gaismām, pārliecinoties, vai, atrodoties uz ceļa, tās vienmēr ir ieslēgtas. Jārūpējas arī par to, lai netiktu apžilbināti citi satiksmes dalībnieki, kas konkrētajā brīdī piedalās satiksmē.

2. Ievēro ceļu satiksmes noteikumus
Ceļu satiksmes noteikumi ir jāievēro gan autovadītājiem, gan gājējiem.
Gājējiem ik reizi, šķērsojot gājēju pāreju, jāpārliecinās, ka deg zaļā gaisma un pāri ceļam var doties tikai tad, ja esi citiem redzams un pārliecinājies par savu drošību. Savukārt autovadītājiem visur un vienmēr jāņem vērā ātrums, drošības jostu izmantošana un citi noteikumi. Autovadītājiem obligāta prasība ir derīga OCTA polise, tādēļ apskati auto apdrošināšanas iespējas internetā! Tas ietaupīs gan Tavu laiku, gan finanses.

3. Cieni citus ceļu satiksmes dalībniekus
Drošību uz ceļa ietekmē arī tas, cik pieklājīgi viens pret otru attiecās ceļu satiksmes dalībnieki. Piemēram, gājējiem vienmēr jāpārliecinās, vai tie netraucē autovadītājiem, taču autovadītājiem jādod priekšroka gājējiem pie gājēju pārejām. Autovadītājiem jāatceras, ka uz ceļiem var būt peļķes, tādēļ jāuzmanās, lai neapšļakstītu gājējus. Tu, autovadītāj, varbūt pasteigsies, taču gājējam tas pilnībā sabojās dienu. Cieni citus un citi cienīs Tevi!

4. Koncentrējies uz satiksmi un apkārt notiekošo
Mūsdienās vairums negadījumu notiek tieši uzmanības dēļ. Autovadītājiem to ietekmē telefona izmantošana pie stūres, skaļa mūzika, ēšana vai dzeršana dzeršana pie stūres. Gājējiem tā ir mūzikas klausīšanās austiņās un/vai telefona izmantošana. Rūpējies par savu un citu drošību, koncentrējies uz satiksmi un apkārt notiekošo! Ir jāsaprot, ka atrašanās satiksmē ir nopietna - telefonu izmantot varēsi vienmēr, taču dzīvību atgriezt gan nevarēs.

5. Ja nejūties droši – nepiedalies ceļu satiksmē
Pilnīgu drošību uz ceļa var nodrošināt tikai gadījumā, ja droši jūtas ikviens, kas piedalās ceļu satiksmē. Bieži vien mēdz uznākt spēcīgs vējš, putenis vai lietus gāzes, kas lielā mērā apdraud cilvēku drošību. Neatkarīgi, vai pārvietojies ar kājām vai automašīnu, situācijā, kad neesi pārliecināts par drošību un savām spējām – nepiedalies satiksmē. Ja zini, ka tuvojas nelabvēlīgi apstākļi, paliec mājās, neradot drošības draudus ne citiem, ne sev. Īpaši par to jādomā gājējiem, jo automašīnu ekstremālos apstākļos ir iespējams apturēt, taču, ko darīt gājējam?

Drošība ir svarīga jebkurā dzīves situācijā, tādēļ esi apdomīgs! Ceļu satiksme ir pietiekami bīstama, tajā katru dienu notiek kaut kas neparedzams. Gan autovadītāji, gan gājēji ir ceļu satiksmes dalībnieki, tādēļ noteikumi, kas radīti drošības apsvērumu dēļ, ir jāievēro visiem! Esi vienmēr un visur uzmanīgs, rīkojies gudri un veiksmīgu Tev ceļu!