Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:286, Did:0, useCase: 0

Kas ir airsoft? Noderīgi padomi aktīvas atpūtas cienītājiem

Redakcija
Redakcija

Par airsoft, iespējams, būs dzirdējuši tie, kas ikdienā aizraujas ar sportiskām aktivitātēm un šaudīšanās spēlēm. Šī taktiskā kaujas imitācijas sporta spēle pasaulē ir pazīstama jau simtiem gadu un pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāka arī pie mums Latvijā. Kas tai raksturīgs un kur ar to var nodarboties? Lasi šajā rakstā!

Airsoft Latvijā un pasaulē

Kā liecina dažādi fakti, airsoft pirmsākumi ir meklējami Japānā, kad civiliedzīvotājiem sāka atļaut iegādāties ieročus. Pēc tam airsoft ieroči kļuva populāri arī Filipīnās, Honkongā, Amerikas Savienotajās valstīs un citviet. 1980. gadā līdz 1990. gada sākumam airsoft replikas dēvēja par “BB guns”. Šobrīd ar šo azartisko un taktisko aktivitāti nodarbojas tūkstošiem cilvēku visā plašajā pasaulē.

Kas spēlē airsoft?

Kā publicēts zināmās interneta vietnes Reddit.com apkopotajos datos, airsoft spēlētāja raksturojums ir:

● 20 līdz 30 gadus vecs (52%);
● stiprā dzimuma pārstāvis (97%);
● profesionālis (53%);
● izmanto Umarex (14%), KWA (11%) vai Echo 1 (11%) airsoft ieroci.

Kādēļ šis hobijs ir tik populārs, lai gan ekipējums ir salīdzinoši dārgs un to iegādi regulē likums? Pazīstamākie airsoft aprīkojuma ražotājiun izplatītāji uzskata, ka tas ir pateicoties reālistiskajām ieroču kopijām, kas tiek ražotas no kvalitatīviem materiāliem.

https://www.youtube.com/watch?v=hKWP5M_BZwY

Airsoft ieroči

Airsoft replikas vizuāli tiek pielīdzinātas īstiem kaujas ieročiem, lai spēles gaita būtu maksimāli reālistiska. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka tie patiešām ir reāli. Tādēļ šīs replikas nav atļauts pārvadāt neapklātas. Airsoft ieroči atšķiras pēc to dizaina, svara, darbības principa u.c. parametriem.

Airsoft veikals un poligoni “GUNSnLASERS” piedāvā:

G&G zīmola M4 automātus, kas ir veidoti no polimēra un metāla. Šaušanas ātrums ir 380 fps jeb 110 līdz 115 m/s;
CYMA zīmola MP5 automātus, kuri arī sastāv no polimēra un metāla daļām. Arī šim ierocim šaušanas ātrums ir 380 fps jeb 110 līdz 115 m/s;
Beretta CO2 pistoles;
Beretta elektriskā pistoles.

Visi airsoft ieroči ir ar regulējamu laidni.
Hi-cap aptveres

Airsoft repliku hi-cap aptveres atšķiras pēc to kapacitātes:

● mazas (low cap) - apmēram 30 - 80 airsoft bumbiņas;
● vidējas (mid cap) - apmēram 100 - 130 bumbiņas;
● lielas (high cap) - apmēram 300 - 600 bumbiņas.

Ir pieejamas arī ļoti augstas kapacitātes aptveres, kurās ietilpst pat 1000 bumbiņas. Tās piemērotas vairāku stundu airsoft spēlēm, kas notiek vairāku hektāru plašās teritorijās. Tiklīdz aptvere patukšojas atlikušās bumbiņas rada troksni brīvās vietas dēļ, tomēr spēlējot lielā platībā ārā tas nav tik būtisks aspekts, jo troksnis pretiniekam nebūs dzirdams.

Airsoft ieroči nav vienīgais ekipējums, kas nepieciešams spēlei. Šī sportiskā aktivitāte paredz obligātu drošības aprīkojumu katram spēlētājam, jo trāpījums ar plastmasas bumbiņu ir jūtams.

Airsoft spēlei vajadzīgais ekipējums

Pilns airsoft aprīkojums spēlētājam izmaksā salīdzinoši daudz tā kvalitātes dēļ. Regulāri spēlētājs savu ekipējumu var papildināt ar dažādiem aksesuāriem, piemēram, vesti, jostu, ceļu sargiem u.c.

Foto: GUNSnLASERS, fotogrāfs Valts Baumanis

Ja līdz šim neesi spēlējis airsoft, vispirms vēlams izmantot nomas ekipējumu, ko piedāvā airsoft veikals “GUNSnLASERS”. Lieliska iespēja ir arī kopspēles, kad dalībnieku vidū ir gan amatieri, gan profiņi.

Piedaloties pāris spēlēs, Tev būs iespēja izmēģināt dažādu ekipējumu un saprast, kas šķiet ērtāks un varēsi domāt par sava aprīkojuma iegādi. Iesākumā nepieciešams:

● ierocis;
● airsoft bumbiņas;
● baterijas vai CO2 kapsulas;
● lādētājs baterijām;
● Sejas vai mutes aizsargmaska un aizsargbrilles;
● taktiskie cimdi pirkstu aizsardzībai, kā arī drošākai ieroča turēšanai. Var izmantot arī parastus cimdus, tomēr taktiskie ir ērtāki.

Bez šī ekipējuma spēlēt nevar. Ar laiku to vari papildināt ar mūsdienīgiem aksesuāriem, piemēram, uzkabēm, ķiverēm, locītavu aizsargiem, rācijām u.c.

Airsofts Latvijā vēl nav tik izplatīts kā citviet pasaulē, tomēr ekipējumu var iegādāties militārā aprīkojuma veikalos. Airsoft veikals internetā “GUNSnLASERS” piedāvā:

● G&G zīmola replikas;
● CO2 kapsulas;
● bumbiņas dažādā izmērā;
● taktiskus cimdus dažādos izmēros;
● dūmu sveces no atzīta zīmola “Enolagaye”.

Sīkāk par “GUNSnLASERS” piedāvājumu lasi ŠEIT vai sazinies zvanot par tel. +371 27274646!

Spēles drošības noteikumi

Airsoft spēles norise ir droša, ja ievēro nosacījumus:

● drīkst spēlēt tikai pielāgotos un norobežotos laukumos (teritorijai jābūt norobežotai ar aizsargtīklu tā, lai tam cauri neizlidotu bumbiņa vai pamanāmām lentām, ja ir liela platība, piemēram, pamestā meža vidē);

● airsoft kategoriski aizliegts spēlēt citiem viegli pieejamās vietās, piemēram, pilsētas parkā vai ikvienam pieejamās meža platībās;

● vienmēr jālieto aizsargbrilles un mutes aizsargmaska. Var izvēlēties pilno vai daļējo sejas aizsargmasku;

● kad airsoft ieroci neizmanto, baterija vai CO2 kapsula jāizņem, kā arī jābūt ieslēgtam drošinātājam, lai netīšām neizšautu;

● pēc spēles jāiztukšo aptvere no atlikušajām bumbiņām;

● kad replika ir pielādēta un spēlētājs dodas uz laukumu, ierocim jābūt nolaistam un nedrīkst tēmēt uz citiem spēles dalībniekiem.

Airsoft Latvijā oficiāls vecums, no kura drīkst spēlēt, ir 16 gadi.

Airsoft Rīgā un citviet Latvijā

Airsoft Rīgā organizē aktīvās atpūtas parki “GUNSnLASERS”, kas piedāvā arī lāzertag jeb lāzerpeintbola, reball un krāsu peintbola spēles.

Pašlaik airsoftam ir peejami trīs labiekārtoti poligoni:

Šampēterī (Šampētera iela 1, Rīga) - 1200 m2 plašs iekštelpu laukums un šautuve. Agrāk te bija Zasulauka manufaktūras rūpnīca. Pieejamas arī apsildāmas atpūtas telpas ar galdiņiem un plaša bezmaksas autostāvvieta parka teritorijā;

Mežaparkā (Viestura prospekts 2, Rīga) - kādreizējā PSRS militārās bāzes teritorijā, kurā joprojām ir saglabājušās ķieģeļu būves un vilciena perons. Izklaides parkā ir pieci airsoft laukumi ar dažādiem aizsegiem. Ir izveidotas arī piknika vietas ar nojumi un grilu, ir bezmaksas autostāvvieta;

Juglā (Mārkalnes iela 10, Rīga) - iekštelpu poligons vairāk nekā 4200m2 ar trīs atsevišķiem laukumiem. Parks ir izveidots kādreizējā Juglas manufaktūrā, tādēļ atmosfēra ir senatnīga. Klientiem pieejami labiekārtoti atpūtas stūrīši, kur var uzklāt uzkodu un dzērienu galdu, kā arī teritorijā ir bezmaksas stāvvieta.

Katrs parks ir iekārtots atšķirīgi, tādēļ ir vērts uzspēlēt katrā no tiem. Ja interesē airsoft Rīgā, tad izvēlies kādu no šiem poligoniem!

Foto: GUNSnLASERS, fotogrāfs Valts Baumanis

GUNSnLASERS izklaides parku priekšrocības:

● trīs dažādi airsoft parki ar āra un iekštelpu laukumiem;
● ērti nokļūt ar savu auto vai sabiedrisko transportu;
● plašas bezmaksas autostāvvietas parku teritorijās;
● profesionāli, draudzīgi un atsaucīgi instruktori;
● kvalitatīvs un moderns ekipējums no pasaulē zināmiem zīmoliem;
● interesanti spēles uzdevumi, piemēram, “Laukuma centra masts”, “Prezidents”, “Policisti pret teroristiem” u.c.

Ja gribi rezervēt airsoft spēli ar savu vai nomas ekipējumu vai uzzināt detalizētāk par piedāvājumu, ienāc “GUNSnLASERS” mājaslapā GUNSnLASERS | Labākais peintbols, airsofts un...!