Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:280, Did:0, useCase: 0

5 noteikumi veiksmīgiem svētku pirkumiem vai kā nesajukt prātā, meklējot dāvanas

Redakcija
Redakcija

Aptaujas liecina, ka iedzīvotāji svētku pirkumiem tērē vidēji 190 – 200 eiro, tādā veidā traumējot savu finansiālo veselību un pilnībā atgūties no svētkiem tikai pēc 1-2 mēnešiem. Kā neiedzīvoties finansiālās problēmās, bet tomēr nopirkt patīkamas dāvanas mīļajiem? Gudriem.lv dalās ar dažiem lieliskiem padomiem dāvanu iegādē.

1. Izvērtē izmaksas un sastādi plānu

Bez plāna neiztikt! Tas ir pamatnoteikums, dodoties iepirkt pārtikas produktus un arī Ziemassvētku dāvanu pirkšanai, plāns noteikti nāks par labu. Uz papīra lapas saraksti cilvēku vārdus un nevis plānotās dāvanas, bet naudas summu, kādu esi gatavs tērēt katrai dāvanai. Vadies pēc šīs noteiktās summas un netērē ne eiro vairāk. Vēl viens noderīgs padoms – dodoties uz veikalu droši „aizmirsti” kredītkartes mājās un ņem līdzi tikai skaidru naudu tādā apmērā, kāda ir tavu dāvanu kopējā summa.

2. Netērē naudu tur, kur iespējams ietaupīt

Par ko mēs runājam? Dažu dāvanu nokomplektēšanai vari tērēt pavisam maz naudas vai netērēt naudu nemaz. Ja tev ir palikušas kādas lietas, kuras esi iegādājies vai saņēmis dāvanā no citiem, kas vēl nav izpakotas, bet zini, ka kādām tās noteikti patiktu un noderētu, vari droši šīs lietas pārdāvināt saviem draugiem. Protams, mēs nerunājam par jau lietotiem produktiem vai apģērbu.
Ieslēdz savu radošo garu un izgatavo dāvanas pats! Adīta šalle, izšūtas auduma salvetes, vannas sāls, burbuļbumbas, zīmētas kartiņas noteikti kalpos kā sirsnīga un personīga dāvana!

Vēl laba ideja nelielām dāvanām – paša gatavoti gardumi – piparkūkas, kūciņas šokolādes konfektes, karameles, cukuroti riekstiņi iepakoti skaisti izrotātās burciņās būs jauka un garda dāvana kādam kārumniekam. Mājas vīns var būt lielisks ciema kukulis, dodoties vakariņās pie draugiem.

Ja tev ir patiesi radošs noskaņojums, saceri dzejoli vai dziesmu saviem mīļajiem! Attāliem radiem nosūti ar roku rakstītu apsveikumu vai pasūti dziesmu radio. Iespēju ir ļoti daudz, galvenais rosini savu fantāziju!

3. Iegādājies kuponus un ietaupi

Kuponu burvība slēpjas faktā, ka ar to palīdzību vari iegādāties ne tikai preces, bet arī pakalpojumus ar lieliskām atlaidēm. Piemēram, tu vari iegādāties biļetes uz cirku, friziera pakalpojumus salonā, apģērbus un pat romantisku ceļojumu. Galvenais saprast, ko tieši iegādāties draugam, kolēģim vai ģimenei.

Kādēļ kuponi ir izdevīgi? Pirmkārt, to izvēle ir milzīga. Piemēram, portālā Gudriem.lv kuponu sadaļā tu atradīsi ap 3000 dažādiem kuponiem par dažādām cenām no uzticamākajām kompānijām Latvijā. Noteikti pievērs uzmanību kupona izmantošanas datumam. Citādi var gadīties, ka vēlies dāvināt dāvanu uz Ziemassvētkiem, bet preci tev piegādās tikai pēc Jaunā gada. Otrkārt, kuponu vari nosūtīt arī caur e-pastu draugiem, kurus uz svētkiem nesatiksi. Treškārt, kuponu piedāvājumos reizēm iespējams atrast tādas lietas, kuras vienkāršos veikalos nemaz nav piedāvājumā.

4. Ietaupi uz iepakojumu

To nemaz nav tik grūti paveikt. Dažos lielveikalos pirktās dāvanas iesaiņo bez maksas, turklāt, ir kredītkartes, ar kurām pērkot dāvanas jebkur, saņemsi speciālus bonusus, arī bezmaksas iesaiņošanu. Arī pašiem iesaiņot dāvanas sanāk lētāk – tev būs nepieciešams iesaiņojamais papīrs un nedārgas lentas. Uzzīmē un pievieno kartiņu un dāvana ir gatava. Turklāt skaisti un personīgi iesaiņota.

5. Aprēķini finanses

Interesants fakts: Latvijas iedzīvotāji par Ziemassvētku tēriņiem atļaujas tērēt vidēji 18% no ģimenes ikmēneša ienākumiem vai aptuveni 190 eiro. 56% Latvijas patērētāju atzīst, ka viņiem ir nepieciešami papildu līdzekļus Ziemassvētku pirkumiem. Ja tev nav atlikti līdzekļi Ziemassvētku tēriņiem un pietrūkst ap 200 eiro - šādu summu vari aizņemties ātro aizdevumu uzņēmumos. Tomēr, pirms piekrīti ātrā kredīta noteikumiem, rūpīgi apsver savas iespējas atmaksāt kredītu, izskati visus piedāvājumus un izvēlies atbilstošāko.