Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:431, Did:0, useCase: 0

Kā atšķirt - īsta mīlestība vai vienkārši atkarība?

Redakcija
Redakcija

Ne viens vien no mums bieži nonāk grūta jautājuma priekšā: pārtraukt vai saglabāt attiecības, kas tik ļoti sarežģījušās, ka neviena no pusēm vairs nejūtas īsti laimīga? Mēs domājam: ja nu viss pamazām nokārtojas? Ja nu pieslīpējas un pierīvējas? Taču bieži vien par mīlestību mēs uzskatām vienkāršu pieķeršanos. Un tas nozīmē, ka šādas attiecībās nekad nebūs harmoniskas. Kā atšķirt vienu no otras? Atklāsim jums galvenos mīlestības un atkarības aspektus. Iepazīstieties ar tiem, izanalizējiet savas attiecības un uzziniet, kurā virzienā tās attīstās.

MĪLESTĪBA

Mīlestība vienmēr sniedz tikai pozitīvas emocijas. Cilvēks, kas patiesi mīl, lielākoties izjūt maigumu pret mīļoto cilvēku, jūtas stabils un pasargāts, kā arī izjūt iekšējo harmoniju. Negatīvās emocijas, protams, brīžiem var uzplaiksnīt, taču, kā likums, tās nav ilgstošas, ir nenozīmīgas un ātri aizmirstas.

Mīlestība ir konstruktīvas jūtas, kas pastiprina veiksmi praktiski visās dzīves sfērās. Ne velti pastāv izteiciens "mīlestība spārno". Mīlas pārņemts cilvēks uz daudz ko ir spējīgs: viņš ir veiksmīgāks darbā, sociālajās attiecībās un arī veselība viņam ir krietni labāka.

Mīlestība- tā vienmēr ir atklāta jūtu izpausme, par kurām gribas pavēstīt visiem.

Mīlestība nekad nenomāc cilvēka iekšējo brīvību, viņa darbības un jūtas ir atkarīgas tikai no viņa paša.

Mīlošu cilvēku starpā valda līdztiesība un draudzīgas partnerattiecības. Viņi abi vienlīdz rūpējas viens par otru.

ATKARĪBA

Atkarība raksturojas ar to, ka lielāko daļu laika cilvēks ir dusmīgs, nepārliecināts un pat neiecietīgs attiecībā pret partneri. Viņu moka bailes, šaubas un nemiers par rītdienu. Līdztekus tam pozitīvās emocijas ir ļoti izteiktas, taču īslaicīgas, un pat šajos īsajos laimes brīžos cilvēks ir samērā saspringts.

Atkarība- tās ir destruktīvas jūtas. Cilvēks, kas ieciklējies uz savu partneri, nespēj pienācīgā līmenī tikt galā ar saviem pienākumiem darbā, zaudē kontaktu ar apkārtējiem, vienvārdsakot, viņam viss krīt no rokām. Atrodoties tādā nospiestā garastāvoklī bieži vien cieš arī veselība.

Atkarība ir tipiska nospiestības sajūta un patieso jūtu slēpšana.

Atkarīgā cilvēka garastāvokli vienmēr iespaido "mīļotā" cilvēka uzvedība, viņa uzskati, teiktais un darītais. Piemēram, ja partneris atnācis no darba savlaicīgi- dzīve šķiet rožaina, savukārt, ja aizkavējies- tā jau ir traģēdija.

Nonākot atkarībā, reāla cilvēka vietā ar visiem viņam piemītošajiem trūkumiem, cilvēks mēģina izveidot ideālu, kuram beigās pieaug ar visu savu dvēseli. Viņš pilnībā koncentrējas uz sevis radīto tēlu, nepārtraukti cenšas viņam izdabāt un iegūt viņa uzmanību. Un, nesaņemot pretī cerēto, slimīgā tieksme pēc sava iedomu tēla, liek atkarīgajam paciest rupjības, kā arī ignorēt nepieņemamo attieksmi pret sevi.

Lai jums dzīvē smaida tikai īsta mīlestība! Ticiet tai, un mīlestība jūs noteikti atradīs!