Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Noteiks Latvijā labākos piena produktus

Redakcija
Redakcija

Kooperatīvā sabiedrība „Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 organizē Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursu, kura uzvarētāji tiks apbalvoti starptautiskajā pārtikas izstādē „Riga Food 2016”.

„Jau divdesmito reizi pēc kārtas izstādē „Riga Food 2016” notiks piena produktu konkurss. Ir pagājuši divi gadi, kopš piena nozare gan Latvijā, gan pasaulē ir krīzes situācijā. Šajā brīdī to varam uzskatīt par jauniem apstākļiem, kuriem mums ir jāpiemērojas. Tieši tāpēc īpaša uzmanība ir jāveltī mūsu vietējam tirgum, kurš kopumā ir zināms, tomēr vēl pilnībā neapgūts. Kārtējais piena produktu konkurss dos iespēju popularizēt jau tradicionālos piena produktus, kā arī jau otro reizi pēc kārtas īpaši izcelt tos jaunos produktus, kuri mūsu piena pārstrādes uzņēmumos tapuši pēdējā gada laikā,” norāda LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Augstas kvalitātes piena produktu konkurss ir ieguvis piensaimnieku atsaucību, kā arī profesionāļu un gardēžu novērtējumu. Konkursa mērķis ir popularizēt piena produktu lietošanu Latvijas iedzīvotāju uzturā un apkopot piena pārstrādes uzņēmumu un meistaru pieredzi ražošanā.

Šogad piena produkti tiks vērtēti sešās grupās – kefīrs ar tauku saturu no 1,5 līdz 3,0 %, biezpiens ar tauku saturu 9 %, krējums ar tauku saturu 20 %, augstākā labuma sviests, nogatavināts Holandes tipa puscietais siers un 2015. / 2016. gada jaunais produkts.