Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:217, Did:0, useCase: 3


Viegli pagatavojama piparkūku mīkla

Tieši tikko pagatavotu piparkūku smarža ir tā, kas ievieš mājās Ziemassvētku sajūtu. Dažādu smaržu un garšu salikumi, no kuriem sastāv mīkla, ir apbrīnojami. Lieliska un viegli pagatavojama piparkūku mīklas recepte, kas piemērota kā mazākajiem, tā lielākajiem ģimenes pārstāvjiem Mīklas pagatavošana var izvērsties par mīļu, radošu un vienkārši lielisku pasākumu, tāpēc piedāvājam ielūkoties burvīgas piparkūku mīklas un glazūru receptēs, ar kurām ir padalījusies profesionāle, Lage Ko galvenā konditore, Nadežda Lukjančuka.

Lai pagatavotu 2,4 kg piparkūku mīklas, nepieciešams:

• Sviests 240 g;
• Iesala ekstrakts 60 g;
• Eļļa (ieteicams olīveļļa) 100 g;
• Piparkūku garšviela 40 g;
• Soda 10 g;
• Cukurs 520 g;
• Ūdens 340 g;
• Milti 1,2 kg

Piparkūku mīklas pagatavošana:

1. Traukā ieber cukuru. Tam pievieno piparkūku garšvielu, tad iesalu. Visu samaisa.

2. Pievieno siltu ūdeni, lai cukurs izkūst. Samaisa.

3. Pievieno sviestu (vēlams atlaidinātu vai izkausētu uz lēnas uguns ūdens peldē). Visu samaisa, kamēr izveidojusies vienmērīga masa.

4. Citā traukā ieber miltus un tiem pievieno sodu. Ar sodu sajauktos miltus pa daļām pievieno iepriekš sagatavotajai masai, tā lai neveidojas kunkuļi. Maisot iegūto masu, vienmērīgi pievieno eļļu, līdz izveidojas piparkūku mīkla.

5. Iegūto mīklu liek ledusskapī un, pirms cepšanas ieteicams noturēt to diennakti. To var turēt pat līdz nedēļai. Jo ilgāk, jo labāk- tad mīkla iegūs vislabāko garšu un konsistenci.

Piparkūku cepšana:

1. Uz darba virsmas izber miltus. Piparkūku mīklu izliek uz galda un izrullē. Piparkūku biezums atkarīgs no jūsu pašu vēlmes – cik biezas vai plānas tās vēlaties.
Jo plānākas piparkūkas, jo tās būs kraukšķīgākas.

2. Ar formiņām izveido piparkūkas un liek tās cepeškrāsnī.

3. Ieteicamā cepšanas temperatūra ir 200 grādi un piparkūkas būs gatavas pēc 10-12 minūtēm.

4. Piparkūkas izņemt no cepeškrāsns un ļauj tām nedaudz atdzist, pārklāj ar sakultu olu un izdekorē ar glazūru, balto šokolādi, kas izkausēta ūdens peldē, rozīnēm, augļu sukādēm, riekstiem, krāsainajiem cukura graudiņiem.

Glazūras pagatavošana:

1. Tiek saputots olas baltums (50 g).

2. Pakāpeniski pievieno pūdercukuru (120 g), līdz iegūst vienmērīgu, stingru masu/putas, kas nemaina savu formu.

3. Ja vēlaties krāsainu glazūru, tad var pievienot pilīti krāsvielas.

4. Tad ļaujam vaļu fantāzijai un radošajai izdomai un rotājam piparkūkas, kā vien sirds vēlās.

Lai gardas un neaizmirstamas piparkūkas un pats gatavošanas process!

Atceries, ka pats galvenais nosacījums ir - gatavot ar mīlestību!

Ieskaties! Tas ir aizraujoši!

Apgādā Zvaigzne ABC izdotās grāmatas "3x3 Ziemassvētki" autore Ērika Māldere piedāvā lasītājiem praktiskus padomus tradicionālu Ziemassvētku svinēšanai 21. gadsimtā. Īstenojot kaut tikai trešo daļu no visiem ieteikumiem, šie ziemas saulgrieži kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Šī grāmata būs vērtīgs padomnieks visiem, kas gadu mijas svētkus vēlas svētīt latviski, smelties spēku nākošam cēlienam, savas dienas piepildīt ar gaismu. Tā iepazīstinās ar svarīgākajām latviešu Ziemassvētku tradīcijām un to nozīmi, piemēram rotājumu gatavošanu, bluķa dedzināšanu, maskošanos un nākotnes pareģošanu. Grāmata satur ieražu aprakstus, ticējumus, rotaļas, mīklas, sakāmvārdus un senvārdu skaidrojumus.