Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 0


Štovēti kāposti ar grūbām

Mūsu ģimenē Ziemassvētku gaidīšanas laiks iesākas arī ar brīdi, kad virtuvē pirmo reizi iesmaržojas štovēti kāposti. Šādi tos gatavoja visas mūsu ģimenes sievietes, ciktāl mana atmiņa sniedzas, un arī mēs tos esam atzinuši par gardiem esam. Kāpostus parasti pērku tirgū pie pazīstamas saimnieces, un vislabākie ir saldeni skābie ar ķimenēm un burkāniem, bet pievienotās grūbas piešķir štovējumam tumīgumu.

Nepieciešams:

1kg skābētu kāpostu,
0,5kg cauraugušas cūkgaļas,
1 liels sīpols,
2 - 3 ķiploka daiviņas,
50g grūbu,
sāls,
cukurs.

Pagatavošana:

Cūkgaļu sagriež nelielos gabaliņos, sīpolu un ķiplokus sasmalcina, liek katlā. Ja kāpostus grib treknākus, tad jāizvēlas treknāka gaļa, taču liesākam gala rezultātam lieliski noder arī svaigas cūkgaļas ribiņas. Visu pārlej ar ūdeni, lai produkti būtu pilnībā ar to apņemti. Sautē uz mazas liesmas. Kad virums sāk vārīties, visu samaisa, pievieno grūbas, sāli un cukuru pēc garšas. Turpina vārīt, ik pa laikam apmaisot. Kāposti ir gatavi, kad gaļa ir mīksta. Pasniedz ar kartupeļiem un gaļas ēdieniem. Jo biežāk kāposti tiek sildīti, jo tie ir garšīgāki!