Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 0


Ātrā plātsmaize ar zemenēm un rabarberiem

Redakcija
Redakcija

Gribas kaut ko garšīgu, bet traucē laika trūkums? Nebēdājiet. Tavavirtuve.lv recepšu krājumos vienmēr atradīsiet tieši sev piemērotākās receptes. Steidzīgajiem un aizņemtajiem piedāvājam visātrāk pagatavojamo plātsmaizi, pie kam gatavot to varat no visdažādākajām ogām un augļiem. Un jums nebūs nepieciešams gatavot nekādu mīklu, jo plātsmaizes pamatā tiek izmantota jau gatava baltmaize. Domājat, tas nav garšīgi? Jūs maldāties, jo šādi pagatavota plātsmaize ir pasakaini garda, daži, kas to nogaršojuši, saka, ka šādi gatavota, tā ir pat garšīgāka. Izmēģiniet arī jūs.

Nepieciešams:

1 liels šķēlēs sagriezts baltmaizes kukulis,
2 rabarberu kāti,
300 g zemeņu,
cukurs pēc garšas,
šķipsniņa sāls,
400 g skābā krējuma,
4 - 5 olas.

Pagatavošana:

1. Baltmaizes šķēles izmērcē ūdenī, lieko ūdeni nospiež un šķēles izkārto uz ietaukotas plāts.

2. Rabarberus un zemenes sagriež gabaliņos un pārber sagatavotajai pamatnei. Varat vienu pusi plātsmaizes pārbērt ar rabarbera gabaliņiem, otru- ar zemenēm, vai arī abas sastāvdaļas sajaukt kopā.

3. Olas kopā ar sāli un cukuru sakuļ, pievieno skābo krējumu un vēlreiz sakuļ. Sagatavoto masu ar karoti pārlej plātsmaizei. Ja vēlaties plātsmaizi saldāku, to var pārbārstīt ar cukuru. Pēc vēlēšanās var pārkaisīt arī ar kanēli.

4. Plāti liek līdz 200 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī un cep apmēram 15 minūtes.

Labu apetīti!

Fotogrāfēja un gatavoja: Iveta Apškrūma