Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:211, Did:0, useCase: 3


Divas vērtīgas konservēšanas rokasgrāmatas

Grāmata, kuru noteikti ieteiktu iegādāties katrai mājsaimniecei, ir apgāda Zvaigzne ABC grāmata "Dārzeņu, augļu un sēņu konservēšana". Šī ir viena no iecienītākajām konservēšanas recepšu grāmatām. Receptes gadu gaitā ir pārbaudītas; viss, kas pagatavots tā, kā grāmatā ieteikts, pagrabu plauktos bez bojāšanās uzglabājas ne vienu gadu vien. Grāmata veikalos tiek meklēta jau sen, jo iepriekšējo gadu izdevumi no biežas lietošanas daudzām saimniecēm ir sadalījušies pa lapiņām.

Grāmatā sniegtas receptes konservēšanai mājas apstākļos. Aprakstīts, kā skābēt, sālīt, marinēt un kaltēt dārzeņus, augļus, ogas un sēnes. Izklāstītas metodes ogu saglabāšanai ziemai bez karsēšanas. Sniegti sulu, kokteiļu un liķieru gatavošanas paņēmieni un receptes. Uzzināsiet arī, kā ar vienkāršu tehnoloģiju un nelieliem līdzekļiem no ogām, augļiem un to mizām sagatavot sukādes (sauso ievārījumu), ar ko aizstāt veikalos nopērkamos našķus.
Receptēs minētos dārzeņus, augļus un ogas viegli var izaudzēt katrā ģimenes dārziņā un konservus var sagatavot, izmantojot visparastāko virtuves iekārtu.

Otra grāmata, kuras iegādi nenožēlosiet, arīdzan izdota apgādā Zvaigzne ABC un tās nosaukums ir "Konservēšanas rokasgrāmata". 

Praktiskās un ļoti noderīgās rokasgrāmatas autore Iveta Galēja – pazīstamā kulinārijas un gastronomijas speciāliste, populāru pavārgrāmatu autore, žurnāliste, tulkotāja un Radio SWH "balss" – piedāvā vairāk nekā 300 konservēšanas receptes – gan pašradītas, gan pārņemtas no citu konservētāju pieredzes, pārveidotas un pielāgotas savai garšai.
Iveta Galēja raksta: "Lai gan konservēšanas pamatprincipi ir seni kā pasaule, produktu saglabāšanu burkās un kārbās mūsdienu izpratnē ieviesa franči. Par to paldies jāsaka gan Nostradamam, gan Napoleonam: pirmajam – par uzdrošināšanos saldos ievārījumus bagātināt ar pikantām garšvielām un sāļām piedevām, otrajam – par ideju pildīt produktus pudelēs.
Konservu gatavošana lielākās un mazākās burkās, muciņās un pudelēs jau gadiem ilgi ir mans vaļasprieks "ar garšu".
Konservēšana ir radošs process, kurā katrs var izpaust savus priekšstatus par garšu un smaržu harmoniju. Priecāšos, ja šajā grāmatā piedāvātās receptes kalpos par iedvesmas avotu lasītājiem un labas garšas cienītājiem!"