Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:213, Did:0, useCase: 0


Neaizmirstams piedzīvojums tepat Rīgā- vakariņas pilnīgā tumsā

Neaizmirstams piedzīvojums tepat Rīgā- vakariņas pilnīgā tumsā
Foto: tavavirtuve.lv

Lai izbaudītu ko īpašu un piedzīvotu neaizmirstamas emocijas, ne vienmēr jādodas tālos ceļojumos. Tepat Latvijā, Rīgā, Ģertrūdes ielā 56 atrodas restorāns "Olīve", kur divas reizes nedēļā ikviens var piedzīvot aizraujošus mirkļus- nobaudīt vakariņas pilnīgā tumsā. Ko nozīmē- pilnīgā tumsā? Tas nozīmē, ka nebūs pat sveču gaismas. Toties būs interesanta pieredze, jaunas sajūtas un bezgalīgi jauks vakars.

Ideja par vakariņošanu tumsā pirmo reizi radusies kādam neredzīgam šveicietim 1999.gadā- viņš gribējis parādīt redzīgajiem, kā jūtas cilvēki, kuriem Dievs nav dāvājis acu gaismu. Kopš tā laika līdzīgi restorāni izplatījušies pa visu pasauli- pavakariņot tumsā var gan Francijā, gan Krievijā, gan ASV gan Lielbritānijā, gan arī tepat pie mums Latvijā.

Pats restorāns "Olīve" ietilpības ziņā ir salīdzinoši neliels, toties ārkārtīgi populārs. Rezervēt galdiņu, lai pavakariņotu šeit, nepieciešams vismaz dažas dienas iepriekš (tālrunis rezervācijām 27 043 010). Nebrīnieties, ka jums pajautās par produktiem, kurus, iespējams, jūs nelietojat uzturā vai alerģijām. Tas pieder pie labā toņa. Taču pasūtīt konkrētu ēdienu jūs nevarēsiet- jūsu šķīvja saturs paliks noslēpumā līdz pat vakariņu beigām. Protams, ja esat liels garšu speciālists, varat mēģināt noteikt vai uzminēt produktus, ko baudīsiet.

Taču sāksim visu no paša sākuma. Un tā- ir pienākusi jūsu restorāna apmeklējuma diena. Jums jāierodas restorānā vismaz 15 minūtes pirms vakariņu laika (vakariņas sākas 19:00), te jūs sagaidīs laipns personāls, kas lūgs izslēgt mobilos telefonus, noņemt rokaspulksteņus un jebkuras citas gaismu atstarojošas ierīces un lietas. Tas nepieciešams, lai neizjauktu īpašo vakara burvību.

Tad jūs ar oficianta palīdzību (uzliekot viens otram rokas uz pleciem- līdzīgi kā rotaļu vilcieniņš) nokļūsiet pilnīgi tumšā ēdamtelpā, kur darbojas tikai sajūtas. Visapkārt būs dzirdamas cilvēku čalas, smiekli, pārsteiguma izsaucieni..... taču nebūs nevienas sejas, nekādu kustību, nebūs pat nekādu apveidu.

Tumsa šeit ir patiesi necaurredzama. Oficiants jums pastāstīs, kur un kas atrodas uz galda, un tas viss būs jāatrod tikai ar taustes palīdzību. Pēc tam jūs jautrā veidā iepazīstinās ar noteikumiem, nedaudz pastāstīs par vakara gaitu, piedāvās vīnu un atspirdzinošus dzērienus un, protams, ēdienus. Kā jūs tos ēdīsiet,- ar dakšiņu, rokām vai vēl kā citādi- ir tikai jūsu pašu darīšana. Tik un tā neviens to neredzēs.

Atmosfēra zālē vakariņu laikā nav pārstāstāma. Cilvēki smejas, joko, izsaka dažādas jautras replikas... un tumsa nevienam vairs nešķiet biedējoša. Arī oficiants pastāvīgi joko un kontaktējas ar apmeklētājiem. Piemēram, jautrs oficianta ieteikums- kundzei būtu vieglāk ēst, ja apgrieztu dakšiņu otrādi. Vārdu sakot, vakariņas tumsā pārvēršas visaizraujošākajā piedzīvojumā.

Pēc tam, kad nobaudīts pamatēdiens un deserts, uz jūsu galdiņiem tiek iedegtas sveces un piedāvāta tēja vai kafija. Kamēr jūs to, skanot mūzikai, baudāt patīkami klusinātā apgaismojumā, pienācis lielais atklāsmes brīdis- oficiants jūs iepazīstina ar ēdienkarti, ko nupat notiesājāt un parāda, kā izskatījās ēdieni, kurus tumsā baudījāt. Neslēpšu, ka pārsteigumi ir neizbēgami, taču patīkami.

Tumsa savu ir paveikusi- tā ļāvusi pilnībā atvērties jūsu garšas kārpiņām un izjust vēl nepiedzīvotas garšas baudas.

Nobeigumā gribu teikt- ja vēl nekad neesat piedzīvojuši vakariņas tumsā, dariet to. Tas, ka uz brīdi iejutīsieties neredzīga cilvēka ādā, paspilgtinās jūsu smaržas, garšas un dzirdes sajūtas- rezultātā jūs iegūsiet jaunu pieredzi un neaizmirstamas emocijas.

Jūs varat doties vakariņot divatā vai kopā ar draugiem, varat pārsteigt ar "vakariņām tumsā" savus vecākus vai izmantot šo ideju kā oriģinālu dāvanu (restorāns piedāvā iegādāties arī dāvanu kartes). Jebkurā gadījumā visi, ko uzaicināsiet uz "vakariņām tumsā", būs jums pateicīgi.
Iesaki šo rakstu saviem draugiem un varbūt tieši tu laimēsi dāvanu karti "Vakariņām tumsā" restorānā "Olīve"