Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 3


Mājās gatavots dzīvais alus- tas ir vienkārši!

Redakcija
Redakcija

Tuvojas lielā alus godināšanas diena, bet kā izvēlēties sirdij tīkamāko? Latvijā ir pieejamas ļoti dažādas alus šķirnes un, droši vien, daudziem šķiet, ka izvēli izdarīt būs grūti. Arī mums šī izvēle sagādāja problēmas, līdz kamēr iepazināmies ar uzņēmumu "Mājas alus" un dabūjām nobaudīt viņu piedāvāto produktu. Garšīgāku alu līdz šim nebija nācies baudīt. Protams, gribējām par gardo dzērienu uzzināt ko vairāk un izrādījās- alu varam pagatavot arī paši, visu tam nepieciešamo iegādājoties uzņēmuma veikalā, kas atrodas Rīgā, Dzirnavu ielā 7.

Dzēriena pagatavošanas paņēmieni nav sarežģīti un mājas apstākļos to var pagatavot jebkurš cilvēks. Nav nepieciešamas īpašas profesionālas zināšanas. Tiek piedāvātas kā jaunās, tā arī senās dzērienu pagatavošanas receptes. Galvenais ir saglabāt principus un sekot līdzi padomiem, kurus Jūs atradīsiet www.majasalus.lv mājaslapā.

Jāpiebilst, ka alus pagatavošana ir ne tikai vienkārša, bet arī patīkama nodarbe. Rezultātā mēs iegūstam mājās gatavotu alu ar pievienoto vērtību. Kāpēc ar pievienoto vērtību? Ļoti vienkārši- tāpēc, ka šajā procesā esam ieguldījuši savu darbu un sirdi, tādējādi radot dzērienam īpašu auru. Arī mūsu viesi jutīsies īpaši gaidīti, zinot, ka speciāli viņiem tiek gatavots mājas alus. Tā ir lieliska iespēja iepriecināt savus mīļos- radus, draugus, kolēģus. Alus pagatavošana nav sarežģīta un neaizņem daudz laika. Pie kam, tāpat kā laukos darināta Jāņu siera baudīšana ir neatņemama Līgo svētku tradīcija, tā arī Jāņi bez alus nav iedomājami. Un, ja tas vēl ir mājās gatavots alus- tad svētki būs divkārt izdevušies.

Laikam ejot, pasaule mainās. Mēs kļūstam tuvāki senām tradīcijām, ieviešam arī jaunas. Tradīcijai piemīt sava vērtība, labā doma, spēks. Caur tradīciju mēs kļūstam labāki, stiprāki. Alus ir tradicionāls latviešu dzēriens. Tas bieži tiek pieminēts latviešu folklorā; tam ir veltītas neskaitāmas tautasdziesmas. Tāpat kā sendienās, arī mūsdienu latviešu svinības nevar iedomāties bez alus.

Alus gatavošana ir lieliska iespēja padarīt radošāku un interesantāku gatavošanos Jāņu dienai. Kad alus gatavs, varam pēc sirds patikas un gaumes, to sapildīt pudelēs vai muciņās un beigās vēl gatavajam dzērienam izveidot savu etiķeti. Uzņēmums "Mājas alus" piedāvā dažādus aksesuārus, kas šo nodarbi padarīs aizraujošu. Tiklīdz šeit iegriezīsieties, jūsu fantāzijai nebūs robežu. Tā ir vieta, kura piedāvā lieliskas idejas. Nāciet un pārliecinieties paši! Ieprieciniet Līgu, Jāni, sevi un baudiet pašu mājās gatavotu alu! Pagatavojuši to vienreiz, jūs to darīsiet vienmēr.

Atcerieties- pagatavošanas process ir pavisam vienkāršs. Jums tikai jāiegādājas bundžiņa ar ekstraktu (Austrālijā ražotais "Cooper" firmas ekstrakts ir līderis šajā tirgus segmentā) un raudzēšanas komplekts ar tilpumu 32, 50 vai pat 200 litri, tā teikt, pēc vēlmēm, vajadzībām un gaumes. Cena ir ļoti pieejama katram maciņam- noteikti krietni zemāka kā rūpnieciski ražotajam alum.

Raudzēšanas komplektā atradīsiet visas alus gatavošanai nepieciešamās palīgierīces: hidroaizvaru – lai izkļūtu ārā ogļskābā gāze, krāniņu – alus pildīšanai pudelēs, cukura mērtrauku, video pamācību, 6 grāmatas alus un vīna darītāja iesācējiem, termometru – temperatūras kontrolēšanai. Noderīgs būs arī aerometrs, ar kura palīdzību varēsiet izmērīt alus blīvumu, tā nosakot, cik liels ir alkohola saturs dzērienā.

Lai labi garšo!

Taču atcerieties, ka pārmērīgai alkoholisko dzērienu lietošanai ir negatīva ietekme.     [+] [-]

, 2011-05-30 08:09, pirms 11 gadiem
Jau trīs gadus gatavoju mājas alu- ļoti vienkārši un garšīgi un ja uzkodā vēl mājas siets ķimeņu siers.Līgo!Līgo!Līgo!

     [+] [-]

, 2011-05-30 11:40, pirms 11 gadiem
Kārdinoši.

     [+] [-]

, 2011-05-30 13:35, pirms 11 gadiem
Laikam būs jāizmēģina.

     [+] [-]

, 2011-05-30 17:55, pirms 11 gadiem
gandrīz feini

     [+] [-]

, 2011-05-30 18:10, pirms 11 gadiem
Iegāju paskatīties lapā, tiešām izskatās interesnati.

     [+] [-]

, 2011-05-30 22:50, pirms 11 gadiem
šo noteikti ieteikšu saviem radiem un draugiem, lai arī viņi jāņos var dzert īstu alu.

     [+] [-]

, 2011-05-31 10:05, pirms 11 gadiem
Ko tur piebilst, speciālistiem vienmēr ir taisnība.