Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 0


Divas lieliskas maizniekmeistara Māmiņdienas kūku receptes

Redakcija
Redakcija

Sabiedrībā zināmi cilvēki kopā ar AS “Rīgas Dzirnavnieks” maziniekmeistaru Edgaru Grāvīti un kūku eksperti Nataļju Lagzdiņu par godu Māmiņdienai speciālā “Hercogs” meistarklasē cepa gardumus mammām. Kūku meistarklase ir dāvana visām mammām Latvijā un kalpos kā ideju vācele ikvienam, kā pārsteigt savu mammu viņām īpašajā dienā.

Meistarklases dalībnieku izceptās īpašas kūkas iepriecinās arī palīdzības organizācijas "Latvijas Sarkanais Krusts" krīzes situācijās nonākušās māmiņas, kuru ikdiena tā jau ir rūpju pilna.

Meistarklasi vadīja “Rīgas Dzirnavnieks” maizniekmeistars Edgars Grāvītis un uzņēmuma kūku eksperte Nataļja Lagzdiņa, kuri bija sagatavojuši kūku receptes, kā arī dažādas kūku pildīšanas un garnēšanas tehnikas. Tālāk izceptās kūkas tiks skaisti iesaiņotas un katrs dalībnieks savas izceptās tortes varēja aizvest savai mammai.

Kūku meistarklases īpašie vēstneši bija Elita Patmalniece, Oļegs Sorokins, Lelde Lietaviete, Māris Olte un AS "Rīgas Dzirnavnieks" direktore Anita Skudra, kas ar izceptajām kūkām iepriecināja arī krīzes centra "Burtnieki" māmiņas.

Anita Skudra, AS "Rīgas Dzirnavnieks" direktore: "Par tradīciju ir kļuvušas AS “Rīgas Dzirnavnieks” maizniekmeistara Edgara Grāvīša rīkotās “Hercogs” kūku un maizes meistarklases, kuras notiek par godu dažādiem svētkiem un notikumiem Latvijā, ar mērķi popularizēt mājās gatavošanas tradīcijas. Šogad šo meistarklasi veltījām ne tikai kūku cepšanas prasmju apgūšanai un lai Māmiņdienas rītā iepriecinātu mammas, bet arī labdarībai, lai iepriecinātu bērnu māmiņas krīzes centrā."

Meistarklasē tika cepta "Hercogs Svētku samta kūka" ar dažādiem pildījumiem un dekoriem, kā arī tēja kūciņas ar garnējumiem dažādās formās.

Edgars Grāvītis, "Rīgas Dzirnavnieks" maizniekmeistars: "Šajā meistarklasē guvām ieskatu vairākām jaunām lietām. Pirmkārt, kā izcept kūku Latvijas karoga krāsā, kas ir īpašs mūsu kā ražotāja veltījums Latvijai tās nozīmīgās jubilejas gadā. Otrkārt, kā izcept kūciņas, izmantojot pašbriestošos miltus, kas pilda "cepampulvera" funkciju. Jāmin, ka šie milti ir jaunums Latvijas virtuvē, bet pasaulē tie ir ļoti iecienīti. Treškārt, mūžīgais izaicinājums ir skaista dekorēšana, jo mēs mīlam ēst kūkas arī ar "acīm". Šoreiz nodemonstrējām, ka tas ir tikpat viegli kā izcept kūku. Ļoti ceru, ka šī meistarklase pamudinās daudzus mazos un lielos šo svētdien iepriecināt savas māmiņas viņu dienā!"

Hercogs Svētku samta kūka

Bāzes krēms:
saldais krējums 500 g
krēmsiers Maskarpone 300 g
baltā šokolāde 150 g
vaniļas cukurs 10 g
pūdercukurs 200 g

Izkausēt balto šokolādi ūdens peldē, pievienojot 50g saldā krējuma. Atdzesēt.
Bļodā liek atlikušo saldo krējumu, maskarpones sieru un sāk putot, pakāpeniski pievienojot pūdercukuru un vaniļas cukuru. Kad izkausēta šokolāde atdzisusi, pievieno pārējai masai un puto ar vidējo ātrumu līdz viendabīgai masai.

No krēma var veidot kūku krēmus ar dažādām garšām, pievienojot citronu krēmu vai mango biezmasu, kokosriekstu skaidiņas un vēl daudz ko citu.

Krēms kūkas virsmas apsmērēšanai:
Baltā šokolāde 120 g
sviests 180 g
vaniļas cukurs 5 g
pūdercukurs 300 g

Šokolādi izkausē un noņem no uguns. Mīkstu sviestu sakuļ gaišās putās un iemaisa balto šokolādi. Tad pakāpeniski iemaisa pūdercukuru un kuļ līdz gludam krēmam.

Ar šo krēmu apsmērē kūku virsmas, lai ir stingrākas un labi turās rotājumi. Šo krēmu var dalīt pa mazām porcijām un iejaukt kaltētas ogas, lai veidojas interesantāki akcenti rotāšanai.

Tējas kūciņas:

Hercogs Pašbriestošie kviešu milti 300 g
cukurs 150 g
koksriekstu skaidiņas 30 g
sāls 1/8 t.k.
kausēts sviests 60 g
piens 180 ml
olas lielās 1 gb
konservēti persiki 2 gb
mango biezenis 60 ml

Cepeškrāsni uzkarsē līdz 1800 C. Tējas kūciņu veidni izklāj ar papīra pamatnītēm. Miltus, cukuru, kokosriekstu skaidiņas un sāli samaisa vienā bļodā. Citā bļodā sakuļ pienu, olas un izkausētu sviestu. Piena maisījumu apvieno ar miltu maisījumu. Iemaisa persiku gabaliņus un mango biezmasu. Ar karotīti liek mīklu veidnēs, lai aizpildītu 3/4 no veidnes. Cep cepeškrāsnī 20-25 minūtes.
Izrotā ar krēma cepurīti un ogām!

Rotājumi:
Kūkas var rotāt ar svaigām ogām, dažādiem cukura dekoriem un ziediem. No cukura masas var izgatavot savas izvēlētās figūriņas un papildināt savas kūkas rotājumus. Iesakām sagatavot zemenes tumšā un baltā šokolādē, kuras izrotāt, lai kūkas ir vēl skaistākas.

Recepšu autori: AS "Rīgas Dzirnavnieks" maizniekmeistars Edgars Grāvītis un "Rīgas Dzirnavnieks" kūku eksperte Nataļja Lagzdiņa

Garšīgu un mīļu māmiņdienu!