Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 0


Par godu Rīgas svētkiem izvēlēta labākā Rīgas kūka

Redakcija
Redakcija

Par godu Rīgas pilsētas svētkiem, speciāli izveidota žūrija kopā ar iedzīvotājiem izvēlējusies labāko “Rīgas kūkas garšu 2016” – “Tortes fabrika ” kūku “Sirdij mīļais siluets”. Finālam tika izvirzītas pieci finālisti - “Parunāsim. Kafe'teeka”, “Tortes fabrika”, “Raušu meistars”, “Čak – Čak”, kā arī konditores Amandas Freibergas kūkas, kas vislabāk raksturo mūsdienu Rīgas pilsētu un tās torņus. Uzvarētāja kūku apbalvoja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Kokurss notiek jau otro gadu. Tā iniciatori ir AS “Rīgas Dzirnavnieks” kopā ar “Hercogs” maizniekmeistaru Edgaru Grāvīti. Šogad kūku konkursa tēma tika veltīta Rīgas torņiem kā pilsētas simbolam.
14. augustā Rīgas svētku ietvaros uzvarētāja kūka tiks pasniegta Rīgas atslēgu turētājiem un to varēs nobaudīt diennakts basketbola turnīra “Krasta mačs” uzvarētāji un apmeklētāji.
Uzvarētāja konditorejas “Tortes fabrika” konditores Valērijas Ševčenko, Olgas Kvačas un Natālijas Zagarskihas kūka “Sirdij mīļais siluets” ir veidota kā skaista baznīca, kuru rotā apzeltīts gailis. Konditores uzsver, ka torņi ir mūsu pilsētas simbols un lepnums, un visiem atgādina, ka laimi nevar nopirkt, bet var nopirkt gardu kūciņu, kas rada laimes izjūtas.

Konditore Amanda Freiberga no Siguldas radīja kūku ar nosaukumu “Smilšu tornis”, kas veidota, iedvesmojoties no mums visiem zināmās Vecrīgas sejas – Pulvertorņa, kas līdz 17.gs tika saukts par Smilšu torni, jo savulaik šī pilsētas daļa bija kāpu joslā un tai blakus slējās smilšu kalns.

Interesants stāsts kūkas “Austrumu stāsts” veidolā izveidojies “Čak – Čak” konditorei Gokharbanum Turdushadzievai. Tas balstīts uz leģendu, kā agrāk Rīgu apskāvusi plata siena ar torņiem, kas ļāvusi rīdziniekiem justies drošībā. Siena bijusi arī simbols draudzīgumam un izpalīdzīgumam, jo kad notikusi nelaime vai strīds, iedzīvotāji devušies pie torņiem un pasnieguši viens otram kūku zeltainās krāsās.

“Parunāsim.Kafe’teeka” konditore Ilze Kupča ar torti “Trīstorņu gardums” pārsteidza ne tikai ar kūku, bet arī radīto dzejoli: Reiz mazs tornītis bija / Ar lieliem sapņiem / Ik reizi, kad laukā lija / Tas deva patvērumu lieliem un maziem.

Savukārt “Raušu meistars” konditores Elgas Lakstiņas bizē kūka “Ģertrūde” ir stāsts par Rīgas senajiem torņiem, kas bijuši liecinieki dažādu tautu tradīcijām un godiem. Kūka ir veltījums Ģertrūdes baznīcai, kuras pakājē atrodas “Raušu meistars”.

Konkursā “Rīgas kūkas garša 2016” tiek noteiktas kūkas, kas vislabāk raksturo mūsdienu Rīgas pilsētu. Šis ir īpašs recepšu konkurss, jo tiek meklēts labākais stāsts par Rīgu, ko konditori izteikuši garšā un kūkas noformējumā. Atšķirībā no pagājušā gada šogad Rīgas kūkas garšas tēma visiem dalībniekiem ir vienota – “Rīgas torņi”, kuru speciālā balsojumā izvēlējās iedzīvotāji. Jāmin, ka torņi ir viens no galvaspilsētas tradicionālajiem simboliem, un visvairāk tie tiek asociēti ar Rīgas senākajām baznīcām.

Fināla pasākumā Vecrīgā ikviens garāmgājējs varēja nobalsot par savu favorītu. Otru daļu vērtējuma noteica speciāla žūrija –Jānis Pumpiņš (Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija), Lauris Aleksejevs (restorāns 36. līnija), Dita Lase (Vegus.lv), Anita Berķe (AS “Rīgas Dzirnavnieks”) un citi slaveni rīdzinieki un kūku pazinēji - Lelde Lietaviete, Aivis Ceriņš un Valdis Birkavs, Zane Bitmane un Ketija Nuķe.

Pērn kā labākā “Rīgas kūkas garša 2015” tika atzīta “Bezē konditorejas” kūka “Rīgas Preilene”, kas bija konditoru stāsts par gaisīgajām sajūtām Rīgā, kas apbur ar smaržu, viegli reibinošo saldumu, labo garastāvokli un Rīgas simbolu – gaili.