Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:128, Did:0, useCase: 3

Vienkāršākās veselības receptes dažādiem dzīves gadījumiem

Skriet pie ārsta vai uz aptieku par katru sīkumu nav ne laika, ne jēgas. Piedāvāju vienkāršas veselības receptes dažādiem dzīves gadījumiem, lai izvairītos no liekas naudas izšķiešanas par medikamentiem, kā arī organisma piesārņošanas ar nevajadzīgiem ķīmiskiem preparātiem. Ir lietas, ko varam atrisināt arī pašu spēkiem.

Pret saules apdegumu

Šobrīd ir aktuāla ceļošana un sauļošanās sezona denvidos, bet apdegumu bieži vien ievērojam tikai vēlāk, ka saule mūs samīļojusi par stipru. Lai mazinātu saules apdeguma kaitīgo ietekmi uz ādu var izmantot aukstu vannu. Vannā ieliekam zeķi (tīru, protams) ar auzu pārslām. Pēc tam, kad vēsais ūdens nedaudz mazinājis pārkarsušo ādu, paņemiet samirkušo zeķi un uzspiediet auzu pārslu šķidrumu uz ādas. Tas palīdzēs ādai uzņemt tik nepieciešamo mitrumu. Pēc vannas varat izmantot arī sentēvu metodi ar krējumu vai speciālo pēcsauļošanās krēmu.

Pret gremošanas traucējumiem

Ja nu gadījies, ka pēc svētkiem vai vēlām vakariņām moca dedzināšana kuņģī, tad varbūt to var atrisināt Zemes pievilkšanas spēks un nav uzreiz jāskrien pēc tabletes. Parasti horizontālā stāvoklī kuņģa sula ar vēl nepārstrādāto pārtiku nokļūst atpakaļ barības vadā, izraisot dedzināšanu. Pamēģiniet pavisam vienkāršu lietu. Apgulieties uz kreisajiem sāniem, jo arī kuņģis atrodas kreisajā pusē. Un problēmu palīdzēs atrisināt gravitācijas spēks.

Papildus tam var palīdzēt uzdzerot pienu vai ieēdot kādu ēdamkaroti krējuma.

Pret paģirām

Ballītes un svinēšanas ir ikkatra cilvēka dzīves neatņemama sastāvdaļa. Neizpaliek arī alkohola lietošana. Lai ātrāk un nesāpīgāk atbrīvotos no paģirām, apēdiet šķēli maizes, kas apziesta ar medu. Tāpat palīdzēs produkti ar augstu fruktozes saturu, kā āboli, ķirši, vīnogas un tomāti. Šis dabas cukurs palīdzēs ātrāk izvadīt alkoholu no organisma.

Pret kāju sāpēm

Balles un dažādus pasākumus šobrīd piedāvā dažādās Latvijas malās. Ja nu pēc kārtīgas dancošanas augstpapēžu kurpēs kājas ir nogurušas un sāp, tad, lai cik neticami tas skanētu, ir jāpastaigā pa trepēm. Tas palīdzēs stiept kāju muskuļus un cīpslas, kas pēc regulāras augstpapēžu kurpju nēsāšanas paliek īsāki un mazkustīgāki, kas savukārt izsauc sāpes. Lai efekts būtu vēl labāks, tad ieteicams uz pakāpiena kāpt tikai ar pirkstgalu, bet pēdai ļaut pārkārties pār pakāpienu.

Pret galvas sāpēm

Ja jūtat, ka tuvojas galvassāpes, tad noteikti izdzeriet glāzi ūdens. Iespējams, ka šajā karstumā organisms ir atūdeņojies. Var palīdzēt arī tasīte stipras kafijas vai zaļās tējas, kas uzlabos asinsriti galvā. Pēc tam atrodiet divdesmit minūtes, lai vienkārši izstaigātos pa svaigu gaisu vai veiciet jebkuru fizisku aktivitāti. Tas palīdzēs lieku reizi ietaupīt naudu zālēm, kā arī nepiesārņos ķermeni ar nevajadzīgiem ķīmiskiem preparātiem.

Pret kukaiņu kodumiem un nelieliem iegriezumiem

Nelielas brūces, kodumus un iegriezumus vispirms jānoskalo ar aukstu ūdeni. Pēc tam, ja nav pieejams jods vai briljantzaļais šķīdums, tad var apstrādāt ar etiķi. Etiķim piemīt antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kā arī papildus darbojas kā analģētiķis. Tas noņems nepatīkamās sajūtas pēc kukaiņu kodumiem. Vienkārši samērcējiet vates tamponu etiķī un paturiet pie koduma vietas apmēram 10- 20 minūtes. Lai ērtāk vati var piestiprināt ar plāksteri.

Pret svīšanu

Daudziem ir problēmas ar pastiprinātu svīšanu. Mūsu ķermeņa temperatūra tiek regulēta no termoregulācijas centra, kas atrodas smadzeņu daļā, ko sauc par hipotalāmu. Lai pārtrauktu ekstrēmās atdzišanas procesu un līdz ar to arī pastiprināto sviedru izdalīšanās procesu, organismam nepieciešamas 15 līdz 30 minūtes. Tas nozīmē, kaut arī esat beiguši nodarboties ar fitnesu vai nest smagos kartupeļu maisus, ķermenis svīdīs vēl aptuveni pusstundu.

Ja tāds variants neapmierina, jo tūlīt ir jāsēžas pie biznesa pusdienu galda, tad iesaka iemērkt plaukstas ledusaukstā ūdenī uz nedaudz sekundēm. Pa šo laiku asinis, kas rit caur rokām ir paspējušas atdzist, un kad tās nonāk līdz sirdij, īpašas jūtīgas šūnas reģistrē temperatūras pazemināšanos. Rezultātā termoregulācijas centrs saņem signālus par to, ka ķermenim vairs nav karsti, un jābeidz svīst.