Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:128, Did:0, useCase: 3

Zemeņu diēta- ātra, efektīga, garšīga

Ar zemeņu diētas palīdzību četrās dienās iespējams atbrīvoties no 3 kg liekā svara- tas ir diezgan ātrs rezultāts, kuru sasniegt ar citu diētu palīdzību ir samērā grūti. Noderīga šī diēta, protams, ir zemeņu laikā, kas bieži vien sakrīt ar dažādu svinību (piemēram, kāzu) laiku, kad, lai ielīstu mīļotajā kleitā un arī labi tajā izskatītos, īsā laikā jāatbrivojas no neglītā vēderiņa. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, katru dienu jāapēd 800 g svaigu dārza zemeņu.

Kamēr ieturat zemeņu diētu, aizliegts ēst saldumus un miltu izstrādājumus. Izņēmums ir rupjmaize, kas nelielos daudzumos atļauta.

Pirmā zemeņu diētas diena

Brokastis: salāti, kuru sastāvā ietilpst svaigs ābols, 200 g zemeņu, 1 ēdamkarote medus un 1 glāze (200 ml) kefīra.

Pusdienas: zemeņu salāti, kas gatavojami sekojoši: 2 svaigus gurķus sasmalcina, pievieno sauju grieķu riekstu, sauju sasmalcinātu zaļumu, 50 g vārītas vistas bez ādas, 200 g zemeņu, 1/2 citrona sulas, 1 tējkaroti augu eļļas un visu samaisa.

Launags: 200 g zemeņu un šķēle rupjmaizes

Vakariņas: salāti, kas gatavoti no 100 g vārītu kartupeļu, neliela sīpola, 50 g biezpiena, 200 g zemeņu, 1/2 citrona sulas un pusglāzes (100 ml) kefīra

Otrā zemeņu diētas diena

Brokastis: šķēle rupjmaizes un 200 g zemeņu.

Otrās brokastis: 200 g zemeņu un 200 ml kefīra ar zemu tauku saturu.

Pusdienas: 3 pankūkas ar zemeņu pildījumu (200 g).

Vakariņas: salāti no 200 g svaigu zemeņu, 100 g svaiga kāposta un 1 tējkarotes augu eļļas.

Trešā zemeņu diētas diena

Brokastis: šķēle rupjmaizes vai grauzdētas tostermaizes un 200 g zemeņu.

Pusdienas: 200 g svaigu zemeņu, puse banāna, 200 g saiga vai sutināta ķirbja.

Launags: 200 g zemeņu un šķēle rupjmaizes.

Vakariņas: salāti no tvaicētiem dārzeņiem: 70 g kartupeļi, 70 g burkāni, 70 g kāposts. Desertā- 200 g svaigu zemeņu.

Trešā zemeņu diētas diena

Brokastis: 200 g zemeņu un 50 g jebkāda cietā siera.

Pusdienas: salāti, kas gatavoti no neliela sīpola, 100 g novārītas zivs, 200 g svaigu zemeņu, 1 tējkarotes augu eļļas un zaļajiem lapu salātiem (lapu salātu daudzums nav ierobežots).

Vakariņas: salāti no 200 g svaigu zemeņu, 100 g svaiga kāposta un 1 tējkarotes augu eļļas.

Zemeņu diētas plusi un mīnusi

Arī zemeņu diētai, tāpat kā jebkurai diētai, ir savi plusi un mīnusi.

Plusi: pie plusiem varam pieskaitīt diētas ātro iedarbību un izcilās garšas īpašības, kaut gan dažiem sākumā produktu salikums var šķist neparasts.

Mīnusi: zemeņu diētā ir maz tādu vielu, kas dod enerģiju- piemēram, tauku. Tāpēc uzsākt šo diētu labāk atvaļinājuma laikā vai brīvdienās, kad nav pārāk liela slodze. Atkārtot zemeņu diētu drīkst ne ātrāk kā pēc diviem mēnešiem.

Zemeņu diēta nav ieteicama:

- cilvēkiem, kam ir gastrīts, 12-pirkstu zarnas vai kuņģa čūla;

- cilvēkiem, kas sirgst ar locītavu slimībām;

- cilvēkiem, kam ir nosliece uz alerģijām, jāņem vērā, ka zemenes pirms lietošanas ir rūpīgi jānomazgā un vēlams tās ēst kopā ar pienu;

Daži ārstnieciskie līdzekļi salikumā ar zemenēm var radīt pārlieku lielu slodzi nierēm, tāpēc, ja lietojat kādus ārstnieciskus preparātus, pirms uzsākt zemeņu diētu, konsultējieties ar savu ārstu.