Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Vasaras saulgrieži nosvinēti ar Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanu

Redakcija
Redakcija

21. jūnijā, 40 kori un folkloras kopas Latvijas Radio 2 ēterā izdziedāja Gadsimta garāko līgodziesmu, godinot unikālās latviešu līgošanas tradīcijas un apliecinot visai pasaulei, ka latvieši ir spēcīga dziedātāju tauta. Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” noslēdzās ar vērienīgu Saulrieta sadziedāšanos Doma laukumā diriģenta Inta Teterovska vadībā.

„Gadsimta garākā līgodziesma ik gadu ieskandina Līgo svētkus un rada milzīgu kopības izjūtu –ar lepnumu varu atzīt, ka mūsu dziedāšanas tradīciju kopšana ir unikāla ne vien Latvijas, bet visas pasaules mērogā. Mūsu tautieši, lai kurā pasaules malā arī šobrīd atrastos, ir spēks un saknes mūsu nacionālajai pašapziņai un kultūras bagātībai. Paldies visiem koriem un folkloras kopām par gatavošanos, pucēšanos un skanīgo dziedāšanu! Un paldies Latvijas Radio kolektīvam, jo īpaši Latvijas Radio 2, par šī apjomīgā, sarežģītā, bet vienlaikus arī emocionāli bagātā projekta īstenošanu. Lai top!,” uzsver Latvijas Radio valdes locekle Sanika Dika-Bokmeldere.

Jau ziņots, ka 21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar Latvijas Radio 2 ētera starpniecību vijās cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu pilsētu un novadu – Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Kocēnu, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Amatas, Baldones, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Saldus, Brocēnu, Durbes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Amerikā, Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 tūkstošus lielu auditoriju. Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.